30a30.ir
ارسال پیامک
فروشگاه لباس اینترنتیفروشگاه لباس ال اس وا کی کی فروشگاه لباس اینترنتی خرید لباس فروش لباس برند lcwaikiki السی وایکیکی , ال سی وای کی کی
 
  

ژل زناشویی و جنسی ایموشن  شارژ فوق العاده اینترنتی همراه اول


:: پرمخاطب ها  
اعدام وحشیانه سه پیشمرگه به دست داعش + عکس
نارضایتی همسر "اوباما" از سفر به عربستان +عکس
چرا بانوی اول عربستان به استقبال همسر اوباما نیامد !
پرده برداری از یک "بیماری وحشتناک سیاسی" در نامه رحیمی به احمدی نژاد
استقبال مطهری از لیست عارف
نیکی کریمی و اعتیاد به نوعی قرص بخاطر بازی در فیلم روانی!
رقبای نفر اول فوتبال جهان + عکس
اینجا خانواده زندگی می کنه!!!!
سرکرده داعش ، ملاعمر را سبک مغز می داند
توضیح مهناز افشار درباره شباهت سریالش با «فرندز»
مهلت جدید داعش غروب پنج‌شنبه تمام می‌شود
وزارت اطلاعات با شایعه‌پراکنان در فضای مجازی برخورد می‌کند
آتیلا پسیانی و مهران احمدی عید نوروز 94 در تلویزیون!
رواج یک «خریت» جدید در بالاشهر تهران!
ایران فرمان شکار فرزندان نتانیاهو را صادر کرد!
2.5 ساعت مذاکره هسته ای ایران و اروپا در استانبول در دور نخست
ترویج فرهنگ اصیل اسلامی و گسترش فرهنگ تحزب بهترین شکل مردم سالاری را محقق می کند
ولایتی: عزم مسئولان عالی ایران و روسیه گسترش روابط استراتژیک است
حال و هوای عین العرب بعد از آزادی از نگاه دروبین
جنون خونریزی داعش ادامه دارد
اعدام وحشیانه سه پیشمرگه به دست داعش + عکس
نارضایتی همسر "اوباما" از سفر به عربستان +عکس
چرا بانوی اول عربستان به استقبال همسر اوباما نیامد !
پرده برداری از یک "بیماری وحشتناک سیاسی" در نامه رحیمی به احمدی نژاد
استقبال مطهری از لیست عارف
نیکی کریمی و اعتیاد به نوعی قرص بخاطر بازی در فیلم روانی!
رقبای نفر اول فوتبال جهان + عکس
اینجا خانواده زندگی می کنه!!!!
سرکرده داعش ، ملاعمر را سبک مغز می داند
توضیح مهناز افشار درباره شباهت سریالش با «فرندز»
مهلت جدید داعش غروب پنج‌شنبه تمام می‌شود
وزارت اطلاعات با شایعه‌پراکنان در فضای مجازی برخورد می‌کند
آتیلا پسیانی و مهران احمدی عید نوروز 94 در تلویزیون!
رواج یک «خریت» جدید در بالاشهر تهران!
ایران فرمان شکار فرزندان نتانیاهو را صادر کرد!
2.5 ساعت مذاکره هسته ای ایران و اروپا در استانبول در دور نخست
ترویج فرهنگ اصیل اسلامی و گسترش فرهنگ تحزب بهترین شکل مردم سالاری را محقق می کند
ولایتی: عزم مسئولان عالی ایران و روسیه گسترش روابط استراتژیک است
حال و هوای عین العرب بعد از آزادی از نگاه دروبین
جنون خونریزی داعش ادامه دارد

:: ویژه ها  
No articles match criteria.
No articles match criteria.

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 1 نظر تعداد بازدید: 2497 تعداد امتیازدهی:  12   (Article Rating)


بررسی علمی رویت هلال ماه شوال ( عید فطر امسال)

 هر ساله با نزدیک شدن به روزهای پایانی ماه شعبان و رمضان بحث رویت هلال ماههای قمری مورد توجه عموم قرار می گیرد و این مسئله بخصوص برای مشخص نمودن دقیق روز عید فطر اهمیت فوق العاده ی پیدا می کند. در همه ی این سالها  معمولا  مشاهده کرده ایم که زمان شروع و یا خاتمه ماه رمضان در کشورهای مسلمان همسایه یک روز زودتر از کشور ما صورت می گیرد و بدنبال آن معمولاً یک علامت سوال و یک چرا ؟ در ذهن همه نقش می بندد که واقعاً چه دلیلی برای وجود این تفاوت همیشگی وجود دارد؟و آیا پیشرفت های علمی و نجومی این توانایی را به ما نداده است که بتوانیم با قاطعیت زمان  دقیق عید فطر  را مشخص نمائیم؟ً


برای بررسی وجود این تفاوت ها باید دو نکته را در نظر داشت : اول آنکه اکثر کشورهای مسلمان از نظر موقعیت جغرافیایی در سمت جنوب  وغرب کشور ما قرار دارند و ما می دانیم که هر چه به این دو سمت حرکت نمائیم شرایط رصدی برای رویت هلال ماه بهتر می شود اما این تفاوت افق میان کشور ما و مثلاً کشوری مانند عربستان چندان زیاد و تعین کننده نمی باشد  بنابراین باید به نکته دوم در این رابطه توجه نمائیم و آن تفاوت میان مبانی فقهی اهل سنت و شیعه در مسئله رویت می باشد . بر این اساس مراجع تقلید شیعه عموماً معتقد به رویت هلال در غروب روز 29 ماه قمری یا با چشم یا با ایزار های اپتیکی مانند دوربین و تلسکوپ می باشند در حالیکه در چند سال اخیر علمای اهل سنت قول منجمان مبنی بر وجود هلال ماه در آسمان در لحظه غروب خورشید را کافی می دانند هر چند قابل رویت نیز نباشد.

ماه تنها قمر زمین هر 33/27 روز یکبار بدور زمین می چرخد اما در همین مدت زمین در مدار خود بدور خورشید یک دوازدهم مسیر خود را طی نموده بنابراین برای اینکه ماه به نقطه فبلی خود در فضا یعنی درست در راستای زمین و خورشید برسد تا هلال جدید تشکیل گردد  می بایست دو روز دیگر به حرکت روی مدار خود بدور زمین ادامه دهد بنابراین مدت زمان واقعی یک ماه قمری5/29 روز خواهد بود .لحظه تولد ماه نو را لحظه ی مقارنه می گویند یعنی زمانی که ماه از خط فرضی میان زمین و خورشید عبور می کند . این زمان معمولاً متغیر است و در ساعت های مختلفی از روزهای  28 یا 29 رخ می دهد.

زمان تولد ماه نو ( هلال ماه شوال ) امسال ساعت 15 بعد از ظهر روز چهارشنبه 17 هفده مرداد 1392برابر با 29 رمضان 1734خواهد بود  بنابراین در غروب روز چهارشنبه هلال بسیار جوان ماه که فقط 5 ساعت از تشکیل آن می گذرد در هیچ کجای پهنه ی ایران زمین حتی با قویترین ابزار نجومی قابل رویت نخواهد بود . در واقع شواهد موجود نشان می دهد که در غروب روز چهارشنبه تنها مردم بخش هایی ازجنوب  کشور آرژانتین و شیلی در قاره آمریکای جنوبی قادر خواهند بود هلال ماه را رویت کنند .باید منتظر بود و دید که آیا کشور های مسلمان همسایه که یک روز زودتر از ما  رمضان را آغاز نموده اند این 6-5 ساعت زمان را کافی میدانند و پنجشنبه را عید فطر اعلام می کنند یا اینکه آنها رمضان امسال را 30 روز اعلام می نمایند . در تقویم ام القری کشور عربستان علی الظاهر رمضان 30  روز و عید فطر مصادف با جمعه می باشد .

اما وضعیت برای غروب روز پنج شنبه17 مرداد چگونه است ؟ در غروب این روز یعنی سیمین روز از ماه رمضان در کشور ما همه ی چشم ها به افق دوخته خواهد شد تا مشخص گردد که آیا صبح جمعه باید با خواندن نمازعید و شکر گزاری به در گاه حق سفره میهمانی الهی را بوسید با رمضان خداحافظی نمود یا اینکه آدینه ای دیگر نیز باید به ضیافت الهی شتافت.

در لحظه غروب خورشید در روز پنج شنبه هلال ماه 28 ساعت از لحظه تولدش گذشته و ممکن است این تصور برای اکثر مردم بوجود آید که این هلال را براحتی می توان با چشم مشاهده کرد . اما واقعیت چیز دیگری است . بررسی پارامتر های نجومی و مشخصه های رویت هلال به ما نشان می دهد که با وجود سن نسبتاً زیاد این هلال رویت آن در عصر روز پنج شنبه به راحتی امکان پذیر نیست . برای رویت هلال ماه باید به مواردی همچون جدایی زاویه از خورشید ، مدت زمان مکث بعد از غروب خورشید ، ارتفاع از افق و درصد روشنایی سطح ماه(فاز ماه) توجه نمود . یکی از مهمترین این مشخصه ها مسئله ارتفاع از افق است که در بهترین موقعیت رصدی در ایران یعنی در جزایر جنوبی خلیج فارس نزدیک به 5 درجه است و هر چه به سمت مرکز و شمال ایران می رویم این مقدار کمتر نیز می شود مثلاً در اصفهان ارتفاع ماه ار افق 3/2 درجه و در تبریز 85/1 درجه است . با توجه به ارتفاع کم هلال از افق مدت زمان مکث ماه بعد از غروب خورشید نیز کاهش می یابد برای مثال مدت مکث ماه در جزایر جنوبی خلیج فارس 26 دقیقه برای اصفهان 21 دقیقه و در تبریز فقط 14 دقیقه بعد از غروب خورشید خواهد بود. این بدان معنی است که ما در بهترین شرایط رصدی فقط 26 دقیقه فرصت برای رویت این هلال زیبا و دل انگیز داریم . اما خوشبختانه دو پارامتر دیگر رویت هلال به ما کمک خواهد نمود تا در این روز چشمانمان به جمال نازنین هلال ماه شوال منور گردد. اول جدایی زاویه نسبتاً خوب ماه از خورشید در افق است که با توجه به گذشت 28 ساعت از زمان تشکیل هلال ماه به اندازه کافی از  خورشید فاصله گرفته و از میدان روشنایی زرد رنگ افق بعد از غروب خورشید تقریباً دور شده و بنابراین امکان رویت آن راحت تر است برای اطلاع باید ذکر شود که این جدایی زاویه از خورشید در جزایر جنوبی حدود 17 درجه در اصفهان 2/17 و در تبریز 5/17  و در آبادان 3/17 درجه است . البته این آمار و ارقام بیشتر برای رصد گران حرفه ای قابل استفاده است برای اینکه  یک فرد عادی بداند 17 درجه در افق چه اندازه است کافی است که دست خودمان را بصورت کاملاً کشیده در جلو صورت به سمت افق دراز کنیم . در این حالت عرض چهار انگشت دست ما در حالت چسبیده بهم تقریباً 15 درجه است.یعنی برای رویت هلال ماه باید از محل غروب خورشید تقریباً چهار انگشت به سمت چپ  و آنگاه اندکی کمتر از دو انگشت به سمت بالا حرکت کنیم .در این حالت اگر خیلی خوش شانس باشیم و افق کاملاً باز و عاری از گرد و غباری در پیش رویمان باشد و چشمان تیز بینی داشته باشیم شاید بتوان این کهنه هلال را بدام  اندازیم. البته یکی دیگر از مشخصه های رویت هلال نیز شانس ما را در این ماراتن نجومی افزایش خواهد داد و آن میزان درصد روشنایی سطح ماه است . هر چه  ماه از خورشید دورتر می شود سطح بیشتری از ماه روشن می گردد و اصطلاحاً هلال ضخیم تر می شود همین مسئله باعث تغییر اندازه ماه در شب های مختلف می گردد که به آن اهله قمر می گویند.

در لحظه غروب آفتاب  در عصر روز پنج شنبه 36/2  درصد سطح ماه روشن می باشد و ضخامت بخش میانی هلال حدود 75/.دقیقه قوسی که از نظر منجمان برای رویت هلال بسیار مناسب است.لذا با توجه به توضیحاتی که داده شد امکان رویت هلال ماه شوال با ابزار های اپتیکی  در غروب روز پنج شنبه این هفته برای نیمه جنوبی ایران در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوایی و صاف بودن افق بسیار زیاد و تقریباً قطعی به نظر میرسد و هر چه به سمت شمال ایران حرکت کنیم  امکان رویت کمتر شده اما غیر ممکن نمی باشد.بررسی همه ی شیوه های نجومی رویت هلال از جمله روش یالوپ روش خالد شوکت وروش رصد خانه آفریقای جنوبی صحت این مدعا را ثابت می کند.

امکان رصد هلال در روز

روش دیگری که چند سالیست در بین رصد گران و شکارچیان هلال ماه متداول شده رویت هلال در آسمان قبل از غروب آفتاب است . در این روش مهمترین پارامتر جدایی زاویه ی ماه از خورشید است . هر چه این زاویه بیشتر باشد امکان شکار  هلال ماه در روز بیشتر می شود ..لحظه طلوع خورشید در صبح پنج شنبه در کازرون  ساعت 45/6 بامداد  است و هلال ماه ساعت 38/7 یعنی 53 دقیقه بعد از پشت کوههای شرقی سر بر آورده و به ما لبخند می زند، اما روشنایی زیاد افق در آن لحظه مانع دیده شدن آن می گردد. در این روش  هر چه خورشید به وسط آسمان نزدیک تر گردد امکان رویت هلال در روز بیشتر می شود در ساعت 13  بعد از ظهر خورشید به بیشترین ارتفاع خود در آسمان می رسد و با ماه ۱۴.۵درجه فاصله دارد و در ساعت 16 این جدایی زاویه به 7/15 درجه میرسد .حد فاصل ساعت یک تا چهار بعد از ظهر بهترین زمان برای رویت هلال در روز است.

کارشناسان نجومی امکان رویت هلال ماه شوال در روز را بسیار زیاد می دانند.با همه ی این اوصاف باید منتظر گزارش هیئت های استهلال از گوشه و کنار کشور در غروب روز پنج شنبه بود و چشم به گوینده ی خبرتلویزیون در ساعت یازده شب داشت. رویت شد که زهی سعادت ویک سجده شکر بدرگاهش از این توان و طاقتی که بخشید و سعادتی که نصیب گرداندو زمزمه این بیت که صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت .گر که رویت هم نگردید که چه باک از اینکه روزی دیگر در محضرش نشسته و میهمان ضیافتش بگردیم . پیشاپیش عید سعید فطر را به همه ی همشهریان  عزیز تبریک می گویم.
کد خبر:  1528563
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها, اجتماعی
Tags: عید فطر92, عید فطر 1392, عید فطر سال 1392, عید سعید فطر, عید سعید فطر92, فطریه, فطریه 92, فطریه 1392, زکات فطر, آخرین خبر از عید فطر 1392, عید فطر در ایران, نمازعید فطر, عید فطر 91, هلال ماه , بررسی علمی رویت هلال ماه شوال, رویت هلال ماه شوال
22222

مطالب مرتبط :

عید فطر 1394 چه روزی است؟


30a30.ir : عید فطر روز اول ماه شوال و در پایان ماه رمضان است. عید فطر از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان است. در کشورهای اسلامی، عید فطر از جمله اعیا...

حذف عبارت "آیت الله" از سایت رسمی


30a30.ir: در  رویدادی قابل توجه در رونمایی از طرح جدید سایت رسمی آیت الله سیستانی عنوان "آیت الله" یا "آیت الله العظمی" حذف شده است. در طراحی ...

جنجال نخستین مجری زن بی‌حجاب در تلویزیون عربستان


30a30.ir: استفاده شبکه دولتی الاخباریه عربستان از گویندۀ غیرمحجبه، جنجال زیادی در سایت‌های ارتباط اجتماعی به راه انداخته است و رسانه های داخلی و کاربر...

بازتاب سخنان رهبر معظم انقلاب در نمازعید سعید فطر در رسانه های خارجی


30a30.ir : شبکه تلویزیونی ˈالمیادینˈ با قطع برنامه های عادی خود بخش هایی از سخنان مقام معظم رهبری را به مناسبت روز عید فطر به صورت زنده پخش کرد. ال...

همه‌ دنیای اسلام باید با حامیان رژیم صهیونیستی برخورد سیاسی و اقتصادی کنند


30a30.ir:  ایشان تأکید کردند: جهان اسلام با کنار گذاشتن اختلافات، از همه توان خود برای تأمین نیازهای مردم غزه استفاده کند و ضمن مقابله با جنایات ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات
ارسال شده توسط غزاله
مطلب بسيار زيبايي بود به من خيلي كمك كرد حيفم اومد نظر ندم واقعا ممنون

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایتاخبار پربیننده   
عکس معنادار احمدی نژاد در اینستاگرام
زنی که داعش در مقابل اسیر ژاپنی میخواهد کیست + عکس
توبه‌ دختر‌ داعشی‌ به‌ خاطر تماشای‌ «باب‌ اسفنجی» + عکس
شهاب حسینی داغدار شد + عکس
تیپ دلقکی بازیگر زن ایرانی + عکس
فرار دختران مصری از آزار جنسی با دوچرخه !
تصاویری فراموش‌ نشدنی از پادشاه متوفی عربستان
استقبال از آنجلینا جولی در کردستان عراق + عکس
خالکوبی عجیب یک سرکرده داعش + عکس
واکنش بهزاد فراهانی به خبر قتل دخترش
«جنیفر لوپز» در چالش عکس بدون آرایش + عکس
تلفن همراه ناصرالدین شاه + عکس
عکس معنادار احمدی نژاد در اینستاگرام
زنی که داعش در مقابل اسیر ژاپنی میخواهد کیست + عکس
توبه‌ دختر‌ داعشی‌ به‌ خاطر تماشای‌ «باب‌ اسفنجی» + عکس
شهاب حسینی داغدار شد + عکس
تیپ دلقکی بازیگر زن ایرانی + عکس
فرار دختران مصری از آزار جنسی با دوچرخه !
تصاویری فراموش‌ نشدنی از پادشاه متوفی عربستان
استقبال از آنجلینا جولی در کردستان عراق + عکس
خالکوبی عجیب یک سرکرده داعش + عکس
واکنش بهزاد فراهانی به خبر قتل دخترش
«جنیفر لوپز» در چالش عکس بدون آرایش + عکس
تلفن همراه ناصرالدین شاه + عکس

آخرین اخبار  
ادعای اعدام خلبان اردنی توسط داعش
ادعای اعدام خلبان اردنی توسط داعش
ترمیم قلب با استفاده از سلول های بنیادی دیگران
داعش سه دختر جوان را در موصل تیرباران کرد
آخرین خبرها از گروگان ژاپنی داعش
چرخنده: پیام دادند که جای تو دیگر در سینما نیست
آمادگی ترکیه برای دادن غرامت کشتار ارامنه
چرا کودکان بیشتر سرما می خورند؟
روحانی: نقش روحانیت و دانشگاه ها در انقلاب اسلامی ممتاز بود/ هیچ چیز با شعار درست نمی شود
اثر شگفت انگیز آسپرین در پیشگیری از این سرطان
رواج یک «خریت» جدید در بالاشهر تهران!
جنون خونریزی داعش ادامه دارد
کارشناس شیمیایی داعش از پا درآمد
ترفندها برای جذب زنان به سیگار
تلفات سنگین داعش در کرکوک
قیمت انواع سکه،ارز و طلا در ۱۱ بهمن
ایران فرمان شکار فرزندان نتانیاهو را صادر کرد!
حال و هوای عین العرب بعد از آزادی از نگاه دروبین
سید حسن نصرالله: از جنگ نمی ترسیم
نارضایتی همسر "اوباما" از سفر به عربستان +عکس
استقبال مطهری از لیست عارف
اعدام وحشیانه سه پیشمرگه به دست داعش + عکس
ادعای اعدام خلبان اردنی توسط داعش
ادعای اعدام خلبان اردنی توسط داعش
ترمیم قلب با استفاده از سلول های بنیادی دیگران
داعش سه دختر جوان را در موصل تیرباران کرد
آخرین خبرها از گروگان ژاپنی داعش
چرخنده: پیام دادند که جای تو دیگر در سینما نیست
آمادگی ترکیه برای دادن غرامت کشتار ارامنه
چرا کودکان بیشتر سرما می خورند؟
روحانی: نقش روحانیت و دانشگاه ها در انقلاب اسلامی ممتاز بود/ هیچ چیز با شعار درست نمی شود
اثر شگفت انگیز آسپرین در پیشگیری از این سرطان
رواج یک «خریت» جدید در بالاشهر تهران!
جنون خونریزی داعش ادامه دارد
کارشناس شیمیایی داعش از پا درآمد
ترفندها برای جذب زنان به سیگار
تلفات سنگین داعش در کرکوک
قیمت انواع سکه،ارز و طلا در ۱۱ بهمن
ایران فرمان شکار فرزندان نتانیاهو را صادر کرد!
حال و هوای عین العرب بعد از آزادی از نگاه دروبین
سید حسن نصرالله: از جنگ نمی ترسیم
نارضایتی همسر "اوباما" از سفر به عربستان +عکس
استقبال مطهری از لیست عارف
اعدام وحشیانه سه پیشمرگه به دست داعش + عکس

 

ژل های جنسی و زناشویی ایموشن

 

ژل ایموشن
ژل ایموشن
ژل ایموشن
آموزش آشپزی اروم آدا
دستگاه سفید کننده دندان
دستگاه سفید کننده دندان
 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران