:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 501 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


آیت الله هاشمی رفسنجانی: در هشت سال گذشته روند معکوسی در روابط با کشورها ایجاد شد

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت : جز مقطع 8 سال گذشته که روند معکوسی در روابط با کشورها ایجاد شد، در هر مقطعی بر اساس تعامل با همسایگان، کشورهای منطقه، جهان اسلام و نظام بین المللی ، برنامه هایی در کشور وجود داشته است.

30a30.ir: به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت الله «اکبر هاشمی رفسنجانی» در ادامه سفر به مشهد مقدس، امروز در دیدار صنعتگران و فعالان اقتصادی استان خراسان رضوی، قطع روابط با کشورها را در جهان کنونی غیرممکن و متضمن خسارت های سیاسی و اقتصادی خواند و گفت: بجز اسرائیل که در آرمان های انقلاب یک رژیم نامشروع است، می توانیم با همه دنیا بر اساس اصل عزت، حکمت و مصلحت رابطه داشته باشیم و کار کنیم.

وی ایران را کشوری دانست که مجموعه امتیازات تاریخی، جغرافیایی، تمدنی و فرهنگی آن می تواند الگوی کشورها باشد که شرط آن، فعلیت بخشیدن به ظرفیت های بالقوه است.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، متانت، نجابت، دلسوزی و اراده مردم ایران را برای ساختن کشور بی نظیر خواند و گفت: در مقاطع مختلف تاریخی، هر وقت انحرافی در مسیر حرکت جامعه ایجاد شد، مردم با شعور و شور وارد شدند که انتخابات سال 92 تازه ترین مصداق آن است.

وی تشخیص مردم برای ترسیم خط سیر امور اجرایی را برخاسته از آینده نگری سیاسی و اجتماعی دانست و گفت: در مقطعی که کسی چنین نتیجه ای برای انتخابات متصور نبود، مردم نشان دادند که بسیار بهتر و عمیق تر از جریانها مسایل را درک می کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در پاسخ به اظهارات حاضران درباره مشکلات اقتصادی و کشاورزی، با اشاره به مشکل کم آبی در مناطق مختلف کشور، گفت: در همین شرایط می بینیم که بسیاری از رودخانه های مرزی هرز می روند و هیچ استفاده ای از آنها نمی شود.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان طرح هایی که برای مهار آب های سطحی در استان های غربی و جنوبی کشور ایجاد شد، گفت: بهترین زمین ها را در استان های کرمانشاه، ایلام و خوزستان داریم که با مدیریت آب می توان به افزایش کمی و کیفی محصولات کشاورزی رسید.

وی آبیاری تحت فشار را یکی از طرح های مهم برای جبران کمبود آب در کشور دانست و گفت: حتی مقدمات گسترش این صنعت را در کشور فراهم کرده بودیم که متاسفانه به دلیل سوء مدیریت ها، می بینید که شرایط به کجا رسید.

عضو مجلس خبرگان رهبری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت فرهنگ در جامعه اسلامی، گفت: وقتی صحبت از فرهنگ می شود، بخشی از ذهن ها به این سمت می رود که میزان حجاب زنان در خیابان ها و عروسی ها و موسیقی ها و فیلم ها و اینترنت و ماهواره چگونه است، در حالی که فرهنگ علاوه بر اینها در اقتصاد، تولید و کار، خلاقیت، اخلاص، پرهیز از ریا و ربا، وفای به عهد، صله رحم، شجاعت، صراحت، صداقت، امانت، مهربانی، انسان دوستی، گذشت، ایثار و ده ها موضوع مهم دیگر و در همه شوون جامعه ریشه دارد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، اسلام و به ویژه تشیع را مکتب و مذهب انسان سازی دانست و گفت: رفتار و گفتار بزرگان دینی ما حکایت از توجه آنها به کار و رونق تولید دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری کارآمدی اسلام برای اداره جامعه را برخاسته از اصول و فروع اسلامی دانست و گفت: دشمنان رند صحبت از ناکار آمدی اسلام می کنند و دوستان نادان با عملکرد خویش به آن ادعا دامن می زنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی سطحی نگری به فرهنگ در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را بلای جوامع اسلامی توصیف کرد و گفت: خداوند می گوید که زمین را چون مرکب، رام شما کردیم تا بر آن سوار شوید و از نعمت های آن استفاده نمایید.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان آیاتی از قرآن مجید که بر زندگی درست و توجه به بهره گیری از منابع زمین تأکید می کنند، گفت: با تفسیر واقعی می توان این فرهنگ را در جامعه فراگیر کرد که کارآفرینی نه تنها ضد ارزش نیست، بلکه به خاطر ایجاد اشتغال و جلوگیری از بیکاری ها، یکی از بهترین کارهای فرهنگی است که جلوی خیلی از ضد فرهنگی ها را می گیرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در ادامه با برشمردن ابعاد فرهنگ، به فرهنگ تدوین سیاست های کلی نظام در جامعه اشاره کرد و گفت: بر اساس همان فرهنگ، اصل 44 قانون اساسی اصلاح شد که صدر و ذیلش در جهت تقویت بخش خصوصی و میدان دادن به مردم در کارهای اقتصادی بود.

ایشان با برشمردن امتیازات واگذاری کارها به مردم برای رونق تولید، گفت: به قانونی که مصوب مجمع و مورد تأیید رهبری بود و از آن انتظار انقلاب اقتصادی داشتند، به گونه ای عمل کردند که حتی در واگذاری ها از دولت به شبه دولتی ها رسیدیم.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اقدامات منفی دولت سابق در مسایل اقتصادی و سیاسی که ریشه در فرهنگ هم دارد، گفت: سرانجام مردم تصمیم گرفتند که نگذارند آن شیوه اجرایی بیش از این کشور را گرفتار تنگناهای سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی دولت یازدهم را نتیجه اراده مردم خواند وگفت: باید به دولتی که در اوج گرفتاری ها، مسوولیت پذیرفت، کمک کرد و دولت هم باید قدر حمایت های رهبری معظم و مردم را بداند.

وی با تشریح اوضاع کشور در آغاز دولت یازدهم و بیان شباهت ها و تفاوت های آن با دولت سازندگی در سال 68، گفت: با تنش زدایی، دولت هایی را که در زمان جنگ همراه صدام با ایران می جنگیدند، به میز مذاکره آوردیم که اول سند پیروزی سیاسی ایران را در سازمان ملل امضا کردند و سپس برای فایناس طرح های ایران صف بستند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان ارتباط سیاست خارجی با اقتصاد در هر دو بعد ملی و جهانی، گفت: می توان با ترسیم درست حرکت و پرهیز از تحریک دولت ها و دوری کردن از تشنج آفرینی ها ، قدرت های جهانی را مجبور به پذیرش مذاکرات عقلانی کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تأکید بر این نکته که «تندروها در همه مقاطع بودند و الان نیز هستند»، گفت: محور برنامه های دولت، رهنمودهای رهبری، حمایت های مردمی و منافع ملی و اسلامی است و نباید تندروها حرکت دولت را کند کنند.**کسانی که حامی و شریک دولت سابق در حیف و میل ها بودند، امروز کارشکنی می کنند

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با برشمردن مشکلات دولت در مسایل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی گفت: کسانی که از دولت سابق تا روز آخر حمایت کردند و شریک آن دولت در حیف و میل از درآمدهای کشور در آن سال ها هستند، امروز علیه دولت مردمی کارشکنی می کنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی رابطه دولت و ملت را بسیار خوب توصیف کرد و گفت: به رغم عمق گرفتاری ها ، تاکنون کارهای مدونی برای حل مشکلات انجام شده که البته امید می رود این روند به شتاب مطلوب خود برسد؛ هر چند که مردم همه چیز و حتی موانع و مشکلات دولت را می دانند و همچنان امیدوارند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بیماری مقام معظم رهبری و بستری شدن ایشان در بیمارستان، گفت: در کنار مضجع شریف رضوی که بارانداز روحی همه ماست، برای شفای عاجل و کامل آیت الله خامنه ای دعا کنیم.

 

*ایرنا

کد خبر:  1540784
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: هاشمی رفسنجانی, هاشمی, انتخابات , اقتصاد , مشهد , اصل 44, مقام معظم رهبری, مجلس خبرگان رهبری , آیت الله هاشمی, خامنه ای, آیت الله هاشمی رفسنجانی, آیت الله خامنه ای, رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام, جهان اسلام, خراسان رضوی, مجلس 94
22222

مطالب مرتبط :

مناظره زنده شد


 کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب پخش زنده مناظرات خبر داد.       با تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهور...

اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!


 محمود احمدی نژاد در جدیدترین مصاحبه خود پس از ثبت نام و داوطلب شدن برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، درباره دلیل این اقدام خود گفت: "شرایط به ...

حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری


 آخرین روز ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تشکیل صفی از مردم برای ورود به وزارت کشور، پیش از باز شدن درهای ستاد آغاز شد.   ...

حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام


 حمیدرضا حاجی بابایی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.   حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در...

آغاز سومین روز ثبت‌ نام انتخابات ریاست‌ جمهوری


 سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.     ثبت‌نام از داوطلبان این انتخابات صرفا در ستاد انتخا...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
نشست اضطراری در کاخ سفید برای تعیین ابتلای ترامپ به کرونا
اتحادیه اروپا: رفع تحریم‌ها بخش ضروری برجام است/ ایران به اجرای کامل توافق برگردد
بیش از ۵۰ کانون دانشگاه آزاد کشتار مسلمانان در هند را محکوم کردند
سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه‌ای درباره «کرونا» منتشر کرد
تأکید ایران بر آرام سازی سریع فضای متشنج موجود در ادلب
رئیس سازمان پدافند غیرعامل: رویکرد ما حمایت همه‌جانبه از وزارت بهداشت است/ فعلا نیاز به قرنطینه شهر نیست
واکنش موسوی به قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است/ مردم در هر شهری به تعداد نامزدهای آن شهر و در تهران به 30 نفر رای بدهند
رهبر انقلاب: هر چه حضور پای صندوق‌ها بیش‌تر باشد، مجلس قوی‌تر است/ آمریکا در حال حرکت به‌ سمت فروپاشی از درون
فرازی از وصیت‌نامه سردار شهید قاسم سلیمانی خطاب به جریان‌های سیاسی کشور
راهپیمایی ۲۲ بهمن| قدرت‌نمایی لشکر میلیونی سلیمانی‌/ تشییع جنازه تروریست‌های آمریکایی
مخالفت عراق با انتقال سامانه‌های پاتریوت آمریکا به این کشور
دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها
سردار حاجی‌زاده: به تمام کدها و فرکانس‌های پهپاد MQ-4 دست پیدا کرده‌ایم/ این هواپیما دیگر در برابر ایران کارایی ندارد
بازدید فرمانده سنتکام از عین‌الاسد
کمکهای سپاه به ارتش عراق در حوزه پدافند هوایی افزایش می‌یابد
سی‌ان‌ان: ترامپ در هفته گذشته ۴۴ ادعای غلط مطرح کرد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران