:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 516 تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating)


روحانی: ارتش درهمه صحنه ها پیوند خود را با ملت ایران به خوبی نشان داده است

رییس جمهوری گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران از آستانه روزهای پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز در همه صحنه ها پیوند خود را با ملت و فداکاری خود را در برابر ارزش های بزرگ اسلامیت ، ایرانیت و جمهوریت به خوبی نشان داده است.

30a30.ir : حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز شنبه در مراسم بزرگداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: روز ارتش روز اقتدار ملی و روز پاسداشت امیران، افسران، درجه داران، سربازان و همه نیروهای مسلح از جمله نیروهای زمینی، هوایی، دریایی و قرارگاه پدافند هوایی و همچنین روز احترام به شهدا، جانبازان و ایثارگران و خانواده های آنها به ویژه ایثارگران ارتش است.

وی، این روز را به ملت ایران، فرماندهی معظم کل قوا، خانواده های شهدا و همه خانواده های ایثارگر ارتش جمهوری اسلامی ایران و همچنین سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و بسیج قهرمان تبریک گفت.

رییس جمهوری یادآور شد: ارتش جمهوری اسلامی ایران از آستانه روزهای پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز در همه صحنه های مهم پیوند خود را با ملت و فداکاری خود را در برابر ارزش های بزرگ اسلامیت ، ایرانیت و جمهوریت به خوبی نشان داده است.

روحانی اظهارداشت: آن روز که در آستانه پیروزی نهضت اسلامی بودیم اگر ارتش به ندای امام راحل پاسخ مثبت نمی داد انقلاب به این سادگی و سهولت به پیروزی نمی رسید.

وی ادامه داد: ارتش از یک طرف در میان دو راهی خواست یک رژیم نامشروع به ظاهر حاکم در این کشور و استعمارگران بویژه آمریکا و از طرف دیگر خواست یک ملت ، امام و رهبری قرار داشت که دومی را برگزید و مورد تجلیل امام راحل قرار گرفت.

رییس شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: ارتش در روزهای پس از پیروزی انقلاب هم همواره برای دفاع از نظام و کشور در صحنه، مقاومت و ایستادگی کرد.

روحانی افزود: یادمان نخواهد رفت در آن روزهای غربت جمهوری اسلامی ایران و توطئه گروهک ها در منطقه غرب کشور، پایگاه هوانیروز کرمانشاه و قهرمانانی چون خلبان کشوری و شیرودی و پایگاه هوایی تبریز و فرماندهی شهید فکوری در صف اول ایستادگی کردند.

وی یادآور شد: آنها نگذاشتند امام و ملت تنها بماند و آن روزهای بعد از پیروزی انقلاب و تحرک گروهک ها و آنگاه که توطئه ای منطقه ای و بلکه جهانی علیه این ملت طراحی شد و تجاوز عفلقیان آغاز شد.

رییس جمهوری همچنین اظهارداشت: این نیروهای سه گانه ارتش جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران، نیروی انتظامی و بسیج بودند که در برابر تهاجم بیگانگان ایستادگی کردند و با عملیات مهم ثامن الائمه (ع) که دل امام راحل و ملت را خشنود کرد و حصر آبادان را شکست و عملیات مهم بستان، فتح المبین، بیت المقدس و آزادی خرمشهر که ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، نیروی انتظامی و بسیج توانستند قهرمانی های بزرگی را از خود خلق کنند.

روحانی با بیان این که ما به همه آن جوانمردها و دلاوری ها درود می فرستیم، گفت: ما به همه آنهایی که در صحنه جنگ و در مسیر دفاع از استقلال این کشور ایستادگی کرده اند، از همه صیاد شیرازی ها، فلاحی ها، نامجوها، ستاری ها، بابایی ها و همه شهیدان و سرداران میدان نبرد، همه دلاوران و خانواده های آنها و همه عزیزانی که در رفاه دفاع مقدس فداکاری کردند، تلاش و ایثار آنها را ارج می نهیم.** ارتش امتحان بسیار خوبی از خود نشان داد

رییس جمهوری با یادآوری این که هر کجا امام (ره) و رهبر معظم انقلاب دستور و فرمانی دادند و مسیری را برگزیدند، ارتش جمهوری اسلامی ایران در خط مقدم اطاعت بوده است، یادآور شد: آن گاه که امام راحل فرمود و در وصیت نامه خود تاکید کرد که نیروهای مسلح در احزاب، جناح ها و گروه ها و بازی های سیاسی وارد نشوند، ارتش امتحان بسیار خوبی را در تاریخ انقلاب از خود نشان داد.

روحانی، ارتش را تنها مظهر اقتدار ملی ندانست و گفت: ارتش مظهر نظم ، انضباط ، مدنیت ، سلامت اداری ، سلامت اقتصادی ، مظهر فراجناحی و فراحزبی بودند ، اسلامی ، دینی و ملی بودن است.

وی تاکید کرد: هر قدر نیروهای مسلح از گروه ، جناح و حزب فاصله بگیرد در قلب مردم بهتر جای می گیرد و اعتماد ملت و نیروهای مسلح بیشتر و بیشتر خواهد شد.** هیچکس نگران حضور ارتش در آب های بین المللی نیست

روحانی با تاکید بر این که امروز ارتش مایه آرامش ملت و بالاتر از آن آرامش ملت های منطقه است ، اضافه کرد: دلاوران نیروی ارتش از خلیج فارس تا خلیج عدن ، از دریای عمان تا دریای مدیترانه ، آب های آزاد و اقیانوس ها با برچم به اهتزاز درآمده جمهوری اسلامی ایران، دلاورانه حضور خود را در دریاها ثبت می کنند.

وی تصریح کرد: اما این حضور برای امنیت کشورهای ساحلی و کشتیرانی و همچنین امنیت راه ها و آبراه های دریایی است. هیچ کس نگران حضور ارتش جمهوری اسلامی ایران در آب های بین المللی نیست.

رییس شورای عالی امنیت ملی با یادآوری این نکته که هیچ یک از ملت های منطقه نگران حضور ارتش و سایر نیروهای مسلح در مرزهای جمهوری اسلامی ایران نیستند ، گفت: رزمایش ارتش یا سپاه موجب آرامش مردم منطقه است.

روحانی با بیان این که دکترین ما دکترین نظامی و جنگ نیست ، بلکه دکترین نظامی و دفاعی است ، اظهار داشت: استراتژی ما همواره بازدارندگی فعال است. بازدارندگی برای استقرار صلح و امنیت در کشور و منطقه است.

وی با تاکید بر این که امروز نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در سایه خودباوری ، خوداتکایی و نوع آوری بزرگ ترین نیروی مقتدر مسلح در این منطقه هستند ، خاطرنشان کرد: اما هدف این قدرت نظامی ، صلح و امنیت است نه تجاوز و حمله به مظلومان و کودکان.

رییس جمهوری با بیان این نکته که نیروهای مسلح همواره در پی دفاع از مظلومین هستند، یادآور شد: نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران یک نمونه ارتش و نیروی مسلح مقتدر و صلح خواه در منطقه هستند.** دیگران از ارتش ایران بیاموزید

روحانی همچنین گفت: دیگران از ارتش ایران بیاموزند، دنبال فتنه در این منطقه نباشند، به کودکان مظلوم حمله نکنند و به پیرمردان و پیرزنان در کشور یمن حمله نکنند، حمله به مظلومین برای کسی افتخار نمی آفریند، حمله به مردم مظلوم ننگ دو جهان را برای متجاوز به وجود می آورد.

رییس شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: چرا آنها از این فرصت استفاده نمی کنند ، فرصتی که ملت و نیروهای مسلح ایران به وجود آورده است. چرا دست دوستی ، برادری و آشتی به سوی ملت دیگر دراز نمی کنند؟

روحانی با طرح این سوال که کمک های مالی و تسلیحاتی به تروریست ها در سوریه ، لبنان و عراق به چه معنا است، ادامه داد: بمباران مردم مظلوم یمن به چه معنا است. شما به دنبال چه هدفی هستید؟ آیا کشتن کودکان برای شما قدرت آفرینی می کند و اقتدار به وجود می آورد؟ شما بذر کینه را در دل مردم منطقه نشاندید و پاسخ آن را دیر یا زود خواهید دید.

وی تصریح کرد: هدف ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح این سرزمین به رغم قدرت و اقتدار ، صلح و امنیت در سراسر این منطقه است.

رییس شورای عالی امنیت ملی اضافه کرد: ارتش استوار ، سپاه پایدار و بسیج قهرمان همه در خط رهبر معظم انقلاب و فرماندهی کل قوا در پی ایجاد آرامش برای مردم خود و منطقه هستند.

روحانی ادامه داد: ما به رغم قدرت ، تابع قوانین هستیم. این که شما می بینید در فناوری صلح آمیز هسته ای ، راه مذاکره را انتخاب کرده ایم می خواهیم به دنیا و منطقه نشان دهیم هیچ مشکلی در این منطقه و جهان نیست که پای میز منطق و مذاکره حل نشود.

وی با تاکید بر این که خواستیم به دنیا بگوییم یک ملت مقتدر ، اجرای قانون را افتخار خود می داند، افزود: ما در موضوع هسته ای همه مقررات بین المللی را برای اعتماد جهانی انجام خواهیم داد.

رییس دولت یازدهم با تاکید بر این که ملت ایران اهل تجاوز نیست و هیچ گاه تجاوزی را نخواهد پذیرفت ، اظهار داشت: ملت ما راه توسعه خود را ادامه خواهد داد.

وی با بیان این که امسال سال همدلی ، همزبانی ، همکاری و هماهنگی در کنار یکدیگر است ، خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح ما همواره در کنار هم همدل با دولت و مردم بوده اند که امسال این امر ظهور و بروز بیشتری می یابد و همه با وحدت و انسجام بیشتر از منافع ملی دفاع می کنیم.

روحانی ادامه داد: هدف دلاوران ، امیران و سرداران دفاعی و نظامی ما با سرداران دیپلماسی یکی بوده و آن صلح، امنیت ، اقتدار مشروع و دفاع از منافع و حقوق ملی و کمک به مظلومان منطقه و جهان است.

رژه مشترک یگان های ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح امروز به مناسبت فرارسیدن 29 فروردین روز ارتش و قهرمانان نیروی زمینی با حضور رییس جمهوری در جوار حرم حضرت امام خمینی(ره) برگزار شد.

 

*ایرنا

کد خبر:  1548261
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: روحانی, حسن روحانی, رئیس جمهور, رئیس جمهور ایران, پدافند هوایی, ارتش, امام راحل, رژه, نیروی هوایی, نیروی دریایی, نیروی زمینی, نیروی زمینی ارتش, روز ارتش, 29 فروردین
22222

مطالب مرتبط :

پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت


  پیام کتبی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به شیخ صباح الاحمد امیر کویت امروز /دوشنبه/ تسلیم وزیر امور خارجه این کشور شد .  ...

آمادگی اصلاح طلبان برای ردصلاحیت روحانی/ فریدون دردسرساز شد


 «روزنامه های اصلاح طلب علاقه عجیبی به دامن زدن به شایعه بی اساس رد صلاحیت روحانی دارند...»   پایگاه آمریکایی المانیتور (almonitor) با انت...

حذف عراق از فرمان مهاجرتی ترامپ


 نسخه جدید فرمان مهاجرتی ترامپ با تغییری معنادار امروز امضا خواهد شد.    به نقل از آسوشیتد پرس؛ بنابر اعلام مقامات دولت آمریکا؛ در فر...

نمایان شدن بی‌اعتمادی مردم به روحانی در خوزستان


 «فاصله بی‌اعتمادی میان مردم و دولت در استان خوزستان و مخصوصا اهواز به اندازه ای است که حتی رئیس جمهوری که برای حل بحران به منطقه رفته نمی تواند ...

واکنش ترامپ به روحانی؛ «بهتر است مراقب باشی»


 در حالی که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در راهپیمایی روز بیست و دو بهمن هشدار داده بود که هر کس ملت ایران را تهدید کند پشمان خواهد شد، ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
امیر حاتمی: خروج نیروهای آمریکایی از عراق به تقویت امنیت و ثبات در منطقه کمک خواهد کرد
امیر حاتمی: ریشه تهدیدهای منطقه دخالت‌های فرامنطقه‌ای ست
دستور کار کمیسیون‌های مجلس/ تفحص از سازمان سنجش و بررسی عملکرد تنظیم بازار
روحانی:‌ عدم مشارکت حداکثری در انتخابات ضربه بزرگ به راه و روش 12 فروردین 58 است
روحانی تاکید کرد: ضرورت تسریع در عملیاتی شدن توافقات ایران و چین درخصوص پروژه‌های زیرساختی
سرلشکر سلامی در پیامی به رهبر انقلاب: کشور را از عوارض تحریم‌های ظالمانه بی‌نیاز می‌کنیم
رهبر انقلاب سال ۱۴۰۰ را سال «تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها» نام‌گذاری کردند
سرلشکر باقری: امروز هیچ قدرتی قادر به غلبه بر سپاه پاسداران نیست
رئیس‌جمهور: آمریکا با مذاکره از برجام خارج نشد که برگشتش مستلزم مذاکره باشد
عارف: عده ای با لیست امید به مجلس رفتند اما به دنبال منافع فردی و شخصی بودند
سخنگوی دولت: انتظار حل مشکلات با تصویب FATF انتظاری بیجاست
قدردانی سرلشکر سلامی از قرارگاه خاتم الانبیا (ص): «آزادراه غدیر» محصول همت و اراده ایرانی در عصر جنگ اقتصادی دشمن
رهبر انقلاب: هر روز که می‌گذرد اهمیت نقش جوانان در پیشرفت کشور و تضمین آینده‌ آن بیش‌تر آشکار می‌شود
رهبر انقلاب: وعده و وعید در برجام کافی است؛ عمل کنند عمل می‌کنیم/ انتخابات پرشور، اولویت اول و بعد، انتخاب اصلح
قطعنامه راهپیمایان یوم الله 22 بهمن/ امید به بیگانه داشتن را خطایی نابخشودنی می‌دانیم
دو واکسن ایرانی به مرحله مطالعات انسانی رسیده‌ است/جریمه 4 میلیارد و۷۱۲ میلیون دلار فایزر
سردار شریف: آمریکایی‌ها اوج محبوبیت حاج‌قاسم را بعد از شهادتش لمس کردند
محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای کشورمان به شهادت رسید
روحانی: تحریم نتوانسته ما را تسلیم کند/ ناامید کردن مردم بالاترین خیانت است
۴۳۰۰ میلیارد اعتبار مترو پردیس/ بار اصلی مسکن ملی استان تهران در پرند
روحانی: در نشست مشترک با سران قوا درباره ارز و کاهش تورم هم‌اندیشی شد
تشکر رهبر انقلاب از رعایت اصول بهداشتی در مجالس عزاداری
نامه ۵۹ بسیج دانشجویی به سیدحسن نصرالله | مصیبت بیروت خللی در مقابله با مستکبران ایجاد نخواهد کرد
تشکر رئیس جمهور از مقام معظم رهبری و دستور تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع تولید
رهبر انقلاب: پیری جمعیت از همه خطرات بزرگ‌تر است/ مسئله‌ فرزندآوری در خانواده اولویت دارد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران