:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 565 تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating)


روحانی: هیچ فرد و نهادی در ایران بالاتر از قانون نیست/ شاهد برگزاری انتخابات شکوهمند خواهیم بود

رییس جمهوری گفت: امروز نیاز به وحدت و اتحاد داریم؛ هیچکس از این کلام که همه باید به قانون عمل کنند، دلخور نشود؛ هیچ فرد و نهادِی در ایران بالاتر از قانون وجود ندارد.

30a30.ir : حجت الاسلام دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در جمع مردم همدان در ورزشگاه شهدای قدس افزود: افتخار ماست که به قانون متعهد باشیم، طبق این قانون متحد باشیم و خودمان را برای انتخابات پایان سال جاری آماده کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که انشاالله همه نهادهای کشور از دولت، شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه ، نیروهای مسلح همه و همه دست به دست هم خواهیم داد و شاهد یک انتخابات شکوهمند در ایران خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: 'همدان، همدان شور و نشاط و دلاوری؛ همدانی که از همه خیابانها و کوچه های این شهر رایحه مهر و محبت و صفا و برادری و اتحاد استشمام می شود'.

رییس جمهوری تصریح کرد: استقبال پر شور مردم شریف استان همدان در خیابان های این شهر به معنای قدردانی مردم از نظام اسلامی از انقلاب اسلامی و همچنین از خادمان کوچک خودشان در دولت تدبیر و امید می باشد.
روحانی اظهار کرد: همدان به عنوان مرکز کهن ترین دولت و تاریخ تمدن، در سرزمین ایران عزیز ماست.

وی اضافه کرد: همدان شهر بزرگان و شهر بوعلی سیناها و شهر باباطاهر ها و سیدجمال الدین اسدآبادی ها است، همدان شهر میرسیدعلی همدانی و شهری است که مرکز افتخار آفرینی برای ملت ایران است.

دکتر روحانی بیان کرد: همدان یعنی شهر برادری و اتحاد در میان همه اقوام در سرزمین ایران، همدان شهر عرفان فلسفه و مرکز طب پزشکی و شهر سیاست و دلاوری است.

وی ادامه داد: همدان شهر ایثار است که پایگاه هوایی قهرمان تیپ زرهی دلاور در طول دفاع مقدس در آن قرار دارد و همدان شهر دلاوری های سپاه انصار الحسین، همدان سرزمین عارف بزرگ آیت الله مدنی است.

وی بیان کرد: همدان شهر شهید مفتح و شهید قدوسی شهر علم عرفان دانش و ایثار است.

دکتر روحانی اعلام کرد که من افتخار می کنم در هفته ای توانستم به محضر شما مردم فهیم و دلاور برسم که هم هفته همدان ،روز همدان و روز بوعلی سینا و روز پزشک نام گرفته است.

وی افزود: آشنایی من با همدان شما دیرباز است؛ من اولین سخنرانی ام را در شهر تویسرکان در خرداد سال 1344 یعنی بیش از 50 سال پیش در مسجد جامع همدان ایراد کردم.

رییس جمهوری گفت: شما را دلگیر نمی کنم که بعد از 2 شب سخنرانی، دستگیر شدم اما در عین حال خاطره خوش حضور مردم در شهر تویسرکان و سال بعد در شهر ملایر را از یاد نخواهم برد.

روحانی تصریح کرد: مهربانی ها ، انقلابی بودن ، ایثار و وفای این مردم به نهضت اسلامی را از 50 سال پیش در این استان شاهد و گواه بودم و یکی از سخنرانی های من در سال 56 در شهر نهاوند این استان بود.

وی اظهار کرد: امروز بعد از 2 سال از شروع افتخار آمیز کار دولت تدبیر و امید که با رای ارزشمند شما مردم در 24 خرداد سال 92 آغاز شد با همت، ایثار، مشارکت و حمایت مردم به هدف های مهمی دست یافته ایم.

رییس جمهوری ادامه داد: امروز چهره ایران بیشتر از هر زمان دیگر در منطقه، در غرب و شرق معرفی شده است؛ مردم جهان می دانند که ملت بزرگ و فرهنگ دوست و مقاومی در این سرزمین به نام ایرانیان دلاور زندگی می کنند.

رییس جمهوری تصریح کرد: امروز به همت مردم و با تلاش دولتمردانی که منتخب شما هستند، چهره واقعی ایران به جهانیان معرفی می شود؛ امروز بعد از 23 ماه مذاکره پیگیر توسط فرزندان انقلابی شما و دیپلمات های قهرمان ، به نقطه ای رسیده ایم که توانستیم سایه شوم جنگ را از سر مردم برداریم؛امنیت واقعی را به این کشور بازگردانیم و قطعنامه های ظالمانه و ضد حقوق بشری را از همان مرکزی که صادر شده بود، توسط همان گروهی که صادر شده بود - یعنی در شورای امنیت سازمان ملل متحد - این قطعنامه را لغو کردیم.

وی افزود: این افتخار بزرگ از آن ایستادگی ملت ایران در طول 12 سال هدایت های رهبر معظم انقلاب و همچنین ایثار و فداکاری همه دست اندرکاران و به ویژه مذاکره کنندگان است. وی ادامه داد: تا دیروز از دیدگاه آنان ، غنی سازی در این کشور بر خلاف مقررات بین المللی بود اما امروز طبق مصوبه آنها، نه تنها ایران حق غنی سازی در این کشور دارد، بلکه همه کشورهای بزرگ را موظف می کند تا ایران را در دستیابی به فناوری های بالاتر در زمینه هسته ای کمک کنند.

رییس جمهوری گفت: این اقدام و دستاورد ملت ایران جای افتخار دارد؛ کمتر دولت و کمتر ملتی در دنیاست که موفق شده باشد بدون آنکه قطعنامه های ظالمانه را برای یک لحظه اجرا کرده باشد، آنها را ملغی و لغو کند و حق غنی سازی خودش را نه تنها با شعار که از طریق قطعنامه سازمان ملل بگیرد و در تاریخ تثبیت کند.
وی اظهار کرد: به حول و قوه الهی، زنجیرهای تحریم یکی بعد از دیگری خواهد گسست و مردم ما از همه حقوق اقتصادی و تجاری بهره مند خواهند شد و در ماه ها و سالهای آینده ملت ما شاهد توسعه و حرکت شتابان پایدار به سمت پیشرفت واقعی خواهند بود.

** نرخ تورم به 13.8 درصد رسید
رییس جمهوری ادامه داد: امروز بعد از 2 سال این دولت در شرایطی که هنوز تحریم باقی است در زمینه اقتصادی، تورم، پایان دادن به رکود، بهبود شرایط کسب و کار به اهداف خود در حد 2 سال و بیش از آنچه که از آغاز فکر می شد، دست یافته است.

رییس جمهوری تصریح کرد: ما به مردم قول داده ایم که نرخ تورم را قدم به قدم کاهش دهیم؛ مرکز آمار 2 روز پیش آماری اعلام کرد که نشان می دهد تورم ما از 14 درصد هم کاهش پیدا کرده و به 13.8 رسیده است.

روحانی اظهار کرد: ما کشور را از تورم بالای 40 درصد به تورم 13.8 دهم درصد رساندیم ؛ این به معنای ایستادگی و حمایت شما مردم است.

وی افزود: ما به ملت وعده دادیم که تمام مردم را زیر پوشش بیمه قرار خواهیم داد؛ این دولت در زمینه سلامت، بهداشت و همچنین باری که بر دوش مردم است تلاش می کند که هزینه درمان را روز به روز کاهش دهد.

رییس جمهوری اضافه کرد: شما دیدید که هزینه 37 درصدی درمان که به دوش بیمار بود را به زیر پنج درصد کاهش داده ایم و انشالله طرح تحول سلامت را ادامه خواهیم داد.

روحانی تصریح کرد: امروز بعد از 2 سال می توانیم بیش از گذشته به کشاورزان ایرانی افتخار کنیم و دست پینه بسته آنها را ببوسیم؛ چرا که امسال محصول گندم خریداری شده از کشاورزان ایرانی به مرز 8 میلیون تن رسیده و این به آن معناست که نیازمندی به خرید گندم امسال حدود یک میلیون تن خواهد بود؛ این به معنی رشد کشاورزی ما است.

وی اظهار کرد: در زمینه صنعت، انرژی و تمام بخش های اقتصادی و اجتماعی رشد قابل ملاحظه ای داشته ایم؛ در شرایطی که قیمت نفتی که در سال های گذشته 140 دلار در هر بشکه بود، متاسفانه قیمت نفت امروز به 40 دلار یعنی کمتر از یک سوم تنزل پیدا کرده است.

رییس جمهوری ادامه داد: علی رغم توطئه ها برای کاهش قیمت نفت، دولت به تعهدات خود متعهد خواهد بود و راه توسعه را پیش خواهد برد و حقوق مردم ایران را در تمام زمینه های اجتماعی و اقتصای و سیاسی به حول و قوه الهی بدست خواهیم آورد.

رییس جمهوری تصریح کرد: هیاتهای سیاسی و اقتصادی از سراسر جهان به سمت تهران سرازیر شده اند و در ماههای آینده بعد از برداشتن تحریم ها، شاهد حرکت جدیدی در سراسر کشور خواهید بود؛ دولت همانطور که در دو سال گذشته به عهد و پیمان خود با مردم وفادار بوده، در سالهای پیش رو هم وفادار خواهد ماند.
رییس جمهوری گفت: امروز نیاز به وحدت و اتحاد داریم؛ هیچ کس از این کلام که همه باید به قانون عمل کنند دلخور نشود؛ هیچ کس وهیچ نهاد در ایران بالاتر از قانون وجود ندارد.

وی ادامه داد: افتخار ماست که به قانون متعهد باشیم، طبق این قانون متحد باشیم و خودمان را برای انتخابات پایان سال آماده کنیم.

وی اظهار امیدواری کرد که انشاالله همه نهادهای کشور از دولت، شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه ، نیروهای مسلح همه و همه دست به دست هم خواهیم داد و شاهد انتخابات شکوهمند در ایران خواهیم بود.


** اختصاص 847 میلیارد تومان برای 42 پروژه عمرانی
رییس جمهوری در مورد طرح های برنامه ریزی شده برای استان همدان نیز گفت: نخستین طرح، راه آهن همدان – تهران است؛ که قطعا می تواند زیرساختی برای اقتصاد ، رفاه و امنیت مردم همدان باشد؛ زیرساخت این راه آهن با 271 میلیارد تومان اعتباری که این دولت خواهد گذاشت انشالله در سال آینده به اتمام خواهد رسید.

وی اظهار کرد: در جمع وزرا که در تهران در این زمینه بحث کردیم، نیم قولی هم دادیم که خود ریل را همزمان بتوانیم تهیه کنیم و ریل به اندازه کافی وارد شود که این خط آهن به بهره برداری برسد.

رییس جمهوری ادامه داد: نکته دوم، تکمیل و بهره برداری از کنارگذرهای همدان – رزن و همچنین همدان - اسدآباد است که با اعتبار 122 میلیارد تومان در سال آینده به اتمام خواهد رسید و افتتاح خواهد شد.

روحانی افزود: اتمام بیمارستان جایگزین اکباتان، قائم، اسدآباد، تویسرکان، بیمارستان تخصصی سوختگی بعثت همدان از دیگر برنامه های دولت است که با 121 میلیارد تومان اعتبار تا سال آینده به اتمام می رسد.

رییس جمهوری تصریح کرد: بهره برداری از سد های کلان، سرابی و شبکه های آبیاری و زهکشی با مبلغ 45 میلیارد تومان از دیگر برنامه ها است که امسال و سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

روحانی یکی دیگر از طرح های دولت در استان همدان را آبرسانی به 25 روستا ذکر کرد که این طرح نیز با مبلغ 40 میلیارد تومان در سال آینده به اتمام می رسد.

رییس جمهوری گفت: توسعه آبیاری تحت فشار در پنج هزار و 627 هکتار نیز با مبلغ 41 میلیارد تومان ظرف امسال و سال آینده به اتمام خواهد رسید.

روحانی تصریح کرد: آبرسانی به شهرهای ملایر، تویسرکان، نهاوند، اسدآباد، صالح آباد و بخشی از همدان با مبلغ 38 میلیارد تومان از دیگر طرح های دولت در این سفر است که این طرح ها تا دهه فجر سال 95 به بهره برداری خواهد رسید و با اجرای این طرح ها بحران آب در این شهرها مرتفع خواهد شد.

وی اظهار کرد: اتمام آزاد راه ساوه - همدان که نیاز به 30 میلیارد تومان اعتبار داشت، تامین شد و سال آینده به اتمام خواهد رسید.

رییس جمهوری ادامه داد: اتمام تاسیسات فاضلاب شهرهای نهاوند، اسدآباد، تویسرکان، رزن با مبلغ 28 میلیارد تومان نیز از جمله این طرح ها است که سال آینده به بهره برداری می رسد.

وی، اتمام 9 دانشکده با 35 میلیارد تومان اعتبار که تا سال تحصیلی 95 به بهره برداری خواهد رسید را از دیگر طرح های سفر کاروان تدبیر و امید به استان همدان ذکر کرد.

روحانی عملیات اجرایی شهر جدید حورا در زمینی به وسعت 1200 هکتار را از دیگر برنامه های دولت ذکر کرد و گفت: این شهر جدید برای اسکان 120 هزار نفر در 20 کیلومتری همدان برنامه ریزی شده که در این سفر کار شروع خواهد شد.

رییس جمهوری افزود: فعالیت فرهنگی بنیاد ابن سینا با هزینه ای که نیاز داشته و تامین اعتبار شده ، به توسعه فعالیت خود ادامه خواهد داد و همچنین برای طرح های صنعتی، معدنی و کشاورزی نیز یک هزار و 200 میلیارد تومان تسهیلات مد نظر قرار گرفته که ان شالله بانک ها این اعتبارات را در اختیار کارآفرینان قرار می دهند.

وی با اشاره به جذابیتهای گردشگری همدان، گفت: سازمان میراث فرهنگی متعهد است 11 پروژه گردشگری این استان را با 50 میلیارد تومان تسهیلات تا پایان سال 95 به بهره برداری برساند.

روحانی در پایان سخنان خود گفت: جمعا در این سفر 42 طرح و پروژ عمرانی با اعتبار 847 میلیارد تومان برای استان همدان در نظرگرفته شده است که همه این طرح ها در سال 94 و 95 به اتمام و بهره برداری خواهد رسید.

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1551892
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها
Tags: شورای نگهبان, انتخابات , روحانی, حسن روحانی, مجلس , مجلس شورای اسلامی, رئیس جمهور, رئیس جمهور ایران, هسته ای, رهبر معظم انقلاب, تورم , قیمت نفت, انتخابات مجلس, همدان, قطعنامه, انتخابات 94, کاهش قیمت نفت, انتخابات مجلس 94
22222

مطالب مرتبط :

مناظره زنده شد


 کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب پخش زنده مناظرات خبر داد.       با تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهور...

اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!


 محمود احمدی نژاد در جدیدترین مصاحبه خود پس از ثبت نام و داوطلب شدن برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، درباره دلیل این اقدام خود گفت: "شرایط به ...

حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری


 آخرین روز ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تشکیل صفی از مردم برای ورود به وزارت کشور، پیش از باز شدن درهای ستاد آغاز شد.   ...

حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام


 حمیدرضا حاجی بابایی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.   حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در...

آغاز سومین روز ثبت‌ نام انتخابات ریاست‌ جمهوری


 سومین روز ثبت‌نام از داوطلبان دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری آغاز شد.     ثبت‌نام از داوطلبان این انتخابات صرفا در ستاد انتخا...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
نشست اضطراری در کاخ سفید برای تعیین ابتلای ترامپ به کرونا
اتحادیه اروپا: رفع تحریم‌ها بخش ضروری برجام است/ ایران به اجرای کامل توافق برگردد
بیش از ۵۰ کانون دانشگاه آزاد کشتار مسلمانان در هند را محکوم کردند
سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه‌ای درباره «کرونا» منتشر کرد
تأکید ایران بر آرام سازی سریع فضای متشنج موجود در ادلب
رئیس سازمان پدافند غیرعامل: رویکرد ما حمایت همه‌جانبه از وزارت بهداشت است/ فعلا نیاز به قرنطینه شهر نیست
واکنش موسوی به قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است/ مردم در هر شهری به تعداد نامزدهای آن شهر و در تهران به 30 نفر رای بدهند
رهبر انقلاب: هر چه حضور پای صندوق‌ها بیش‌تر باشد، مجلس قوی‌تر است/ آمریکا در حال حرکت به‌ سمت فروپاشی از درون
فرازی از وصیت‌نامه سردار شهید قاسم سلیمانی خطاب به جریان‌های سیاسی کشور
راهپیمایی ۲۲ بهمن| قدرت‌نمایی لشکر میلیونی سلیمانی‌/ تشییع جنازه تروریست‌های آمریکایی
مخالفت عراق با انتقال سامانه‌های پاتریوت آمریکا به این کشور
دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها
سردار حاجی‌زاده: به تمام کدها و فرکانس‌های پهپاد MQ-4 دست پیدا کرده‌ایم/ این هواپیما دیگر در برابر ایران کارایی ندارد
بازدید فرمانده سنتکام از عین‌الاسد
کمکهای سپاه به ارتش عراق در حوزه پدافند هوایی افزایش می‌یابد
سی‌ان‌ان: ترامپ در هفته گذشته ۴۴ ادعای غلط مطرح کرد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران