:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 574 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


رئیس جمهوری: طولانی شدن اجرای توافق هسته ای بر مشکلات اقتصادی کشور می افزاید

رئیس جمهوری با اشاره به اینکه در تیرماه سال جاری توافق هسته ای به پایان رسیده بود و انتظار بود که بعد از چند هفته شاهد اجرای آن باشیم، گفت: کاهش قیمت نفت و طولانی شدن اجرای توافق بر برخی مشکلات اقتصادی در کشور خواهد افزود.

30a30.ir : حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در نخستین همایش بین المللی سیاست های صنعتی و تجاری برای توسعه صادرات و اشتغال که در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار شد، افزود: در یک مسئله پیچیده بین المللی کشوری همچون ایران با 6 قدرت جهانی مواجه بود که بعد از دو سال تلاش و مذاکره به همان نقطه ای رسید که از روز اول دولت اعلام کرد که هدف در این مذاکرات نتیجه برد - برد است و ما به این نتیجه دست یافتیم.
رییس جمهوری تصریح کرد: جز یک رژیم غاصب در منطقه هیچ کشوری در دنیا نیست که نسبت به این توافق اظهار خوشحالی نکرده باشد و به کشور ما تبریک نگفته باشد حالا اگر گروه های کوچک افراطی کنار و گوشه حضور دارند از تعامل، اعتدال و آرامش خوشحال نیستند و به قولی میان آنها دعوا است.
وی افزود: این تعداد را باید تحمل کرد چرا که در این شرایط برای آنان آسمان تپیده و شرایط سختی است که می بینند ایران با جهان تعامل و رابطه ای احترام آمیز دارد.
رئیس جمهوری با اشاره به این که ما به دنبال توافق هسته ای نبودیم که مشکل هسته ای را حل کنیم، خاطرنشان کرد: اگرچه می خواستیم مشکل هسته ای حل شود اما به دنبال توافق بودیم تا فضای جدیدی در منطقه و جهان ایجاد شود و این فضا برای ما اهمیت دارد.
روحانی افزود: البته در کنار مشکلات کاهش نفت با یک مشکل دیگر که زمان آن را قبلا کوتاه تر پیش بینی می کردیم مواجه شدیم که آن زمان اجرای توافق بود.
وی با اشاره به اینکه در تیرماه سال جاری توافق هسته ای به پایان رسیده بود و انتظار بود که بعد از چند هفته شاهد اجرای آن باشیم، گفت: کاهش قیمت نفت و طولانی شدن اجرای توافق بر برخی مشکلات اقتصادی در کشور خواهد افزود.

**تاثیر انتخابات در فراز و نشیب تصویب برجام
رئیس دولت یازدهم افزود: افراطیون آمریکا سنگی را جلوی راه انداختند و آن موضوع هسته ای که بحثی بین المللی بود و برای کشورها ملی محسوب می شد را به موضوع حزبی تبدیل کردند و این خطای بزرگی در سیاست های آمریکا است که یک موضوع ملی و بین المللی به دعوای حزبی تبدیل می شود.
روحانی تصریح کرد: انتخابات با همه زیبایی ها در کشورها، دردسرهایی هم دارد و در آمریکا و آستانه انتخابات دچار فراز و نشیب شدند و در ایران هم اگر فراز و نشیب مختصری است موضوع انتخابات است.
وی افزود: این موضوعات باعث شد یک مساله بین المللی در آمریکا به مساله حزبی تبدیل شود تا آن را به کنگره ارجاع دهند. در صورتی که ربطی به کنگره نداشت چرا که هفت کشور توافق کردند و در سازمان ملل در دستور کار قرار گرفت یعنی موضوع بین المللی است و داخلی نیست.
رئیس جمهوری ادامه داد: به هر دلیل این داستان باعث شد اجرای توافق به تاخیر بیفتد و این فاصله زمانی اجرای توافق برای اقتصاد دردسر آفرین است چرا که خریدار ممکن است بگوید صبر کنیم تا تحریم ها برداشته شود و وضع بهتر شود و از طرفی تقاضا را در بازار دچار مشکل می کند.
روحانی گفت: از طرفی دیگر برنامه ریزی های صورت گرفته برای ورود سرمایه گذاری و اجرای قراردادها به تعویق می افتد.
وی یادآور شد: در این حالت دو انتظار برای خریدار داخلی و فعالان اقتصادی دنیا به وجود آمده است که بر بازار و تولید تاثیرگذار بوده است. این انتظار باعث می شود مشکلاتی را در ماه های پیش رو داشته باشیم.
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: اگرچه هر چه جلو می رویم، زمان کوتاه تر شده و ان شاء الله بی تردید شاهد جهش در حرکت اقتصادی، رونق اقتصادی تعاملی با دنیا، حضور سرمایه گذاران خارجی در کشور و ورود فناوری های نوین خواهیم بود.
وی گفت: یکی از مشکلات این است که در چند سال گذشته فناوری کمتر وارد کشور شده است و امروز دروازه ها باز می شود و ورود فناوری جدید به کشور آغاز خواهد شد.
روحانی در خصوص موضوع اشتغال نیز اظهارداشت: در دهه 60 در ایران نرخ رشد جمعیت افزایش یافت و نوزادانی حضور یافتند که دوران کودکی آنها در شرایط جنگ تحمیلی آغاز گردید و همه اینها برای دهه 80 برای ورود به بازار کار آماده شدند و این درست دورانی بود که درآمد نفتی بیش از حد انتظار افزایش یافت و نفت به بشکه ای 143 دلار رسید.
وی افزود: درآمد بسیار عظیم در سایه صادرات نفت و میعانات نفتی به دست آمد که بهترین فرصت برای این که اشتغال ایجاد شود، متاسفانه از سال 85 تا 90 به رغم آن که وضع درآمد نفتی بسیار خوب بود، اشتغال خالص تقریبا صفر است.
رئیس جمهوری ادامه داد: دولت یازدهم از طرفی تورم و از طرفی رکود و از طرفی خیل بیکاران و از طرفی هم ترکیب نیروهای کار عوض شده را دارد که بخشی از تحصیلکرده و بخشی بانوان می باشند و باید برای ترکیب جدید اشتغال آفرینی کند.
روحانی اضافه کرد: تصمیم این بود تا برای اشتغال، رونق و توسعه پایدار برنامه ریزی شود تا در برخی صنایع به دنبال صنایع پایین دستی باشیم و این حرکت در سال های 92 و 93 برای خروج از رکود آغاز شد و لایحه مربوطه به مجلس شورای اسلامی ارسال شد اما با این مساله در تابستان سال 93 با کاهش قیمت نفت و طولانی شدن زمان مذاکرات و اجرای آن مواجه شدیم.
وی تصریح کرد: تلاش دولت بر این است که مسیر را ادامه دهد. هم در جهت رونق اقتصادی، هم برای اشتغالزایی و هم برای صادرات غیرنفتی برنامه ریزی های جامع را در نظر گرفته است.
رییس دولت تدبیر و امید گفت: ممکن است تولیدگران سوال کنند که آیا واقعا رقابت سالم و آزادی وجود دارد؟ و آیا رقیب ما فقط قدرت های اقتصادی هستند؟ آیا سیاست های دولت باثبات خواهد ماند؟ آیا قوه قضاییه و مقننه به دنبال تصویب قوانین و اجرای قوانینی که مشکلی برای تولیدگران ایجاد نکند خواهند بود و آیا اگر در کشور کارآفرین و معروف شدم کسی نمی آید بگوید چرا این قدر زود و سریع از لحاظ مالی بالا رفتید؟
روحانی پرسش های دیگری را هم طرح کرد و اظهارداشت: آیا انرژی لازم برای تولیدگر و کارآفرین به طور مستمر وجود دارد؟ آیا نمی گویید تابستان برق کم است و در زمستان کم داریم؟ و آیا دولت قول تولید انرژی برای تولیدگران را می دهد؟ آیا دولت فضای سالم تعامل با جهان را ادامه خواهد داد؟ آیا اگر منابع مالی داخلی کمک نکند می توانم از خارج کمک بگیرم؟ و آیا مسیر و دروازه های صادرات باز خواهد ماند؟

**سیاست های جدید اقتصادی برای 6 ماهه دوم سال جاری
رئیس جمهوری تصریح کرد: دولت موظف است به این سوالات پاسخ دهد و رئیس جمهوری موظف است به وعده هایی که به مردم داده پاسخ دهد و به کارآفرینان و تولیدگران اعتماد بخشد.
روحانی گفت: حمایت دولت، قوای سه گانه و رهبر معظم انقلاب پشت سر تولید است و ابلاغ سیاست های کلی اقتصادی مقاومتی به این معنا است که تمام نظام پشت سر تولید است.
وی افزود: دولت متعهد است برای هرگونه حمایت، کمک، ایجاد تسهیلات لازم و رفع موانع برای دستیابی به اهداف تولیدگران و کارآفرینان اقدام کند.
رئیس دولت یازدهم ادامه داد: البته از ابتدای تابستان امسال تیم اقتصادی را خواستم تا به دلیل کاهش قیمت نفت و تاخیر در اجرای توافق هسته ای که ممکن است با مشکلات جدیدی مواجه باشیم، فصل سیاستی جدیدی برای 6 ماهه دوم سال ارایه دهند که این کار انجام شده است و ابعاد مختلف در نظر گرفته شده است.
رئیس جمهوری افزود: سیاست های اقتصادی برای 6 ماهه دوم سال جاری که حرکت های خوبی در زمینه رونق اقتصادی ایجاد می کند در روزهای آینده اعلام خواهد شد و توسط تیم اقتصادی جزئیات آن به اطلاع مردم خواهد رسید .
روحانی گفت: کشور به خاطر امنیت ، انرژی و جوانان تحصیلکرده ، سیاست پایدار و درایت مقام معظم رهبری مسیر آینده و روشنی خواهد داشت.
وی ادامه داد: مسیر آینده مسیر رونق و رشد اقتصادی، صادرات غیر نفتی و جذب سرمایه خارجی و داخلی و سرمایه ایرانیان خارج از کشور و اشتغال برای نسل تحصیلکرده جوان خواهد بود .
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: اگر بتوانیم از بخش خصوصی حمایت لازم انجام دهیم، موانع تولید را برداریم و فضای رقابتی داشته باشیم، می توانیم از موانع و مشکلات عبور کنیم.
وی با بیان اینکه در شرایط نوینی از لحاظ روابط بین المللی قرار داریم، اظهار داشت: برای اینکه کشوری بتواند از لحاظ اقتصادی در مسیر رونق قرار گیرد، شاهد ثبات در حرکت اقتصادی بوده و آینده ای امیدآفرین داشته باشد.
رئیس جمهوری افزود: اقتصادی که مسیر آینده آن مشخص باشد و به ثبات حرکت سیاست هایی که چارچوب اقتصادی را تعیین می کند، اطمینان داشته باشد، ضروری بود دولت یازدهم با شرایطی که در آغاز به کار از لحاظ اقتصادی مواجه بود قدم های مهم، محکم و با ثباتی را برای رفع مشکلات اقتصادی بر دارد.
روحانی تصریح کرد: آنچه تا امروز دولت انجام داده در سایه امید، اعتماد و همچنین مشارکت مردم در مسایل اقتصادی بوده است.
رئیس شورای عالی اقتصاد گفت: این دولت معتقد است در صورتی می توانیم در زمینه اقتصادی حرکت مناسب و مستمری داشته باشیم که شرایط و محیط اقتصادی ما مناسب باشد و فضای کسب و کار بهبود یابد.

**دوران ایران هراسی سپری شده است
رئیس جمهوری گفت: البته مساله مهم از روز اول فضای بین المللی برای حرکت های اقتصادی داخل بود و بی تردید اقتصادی که در فکر صادرات و واردات نباشد و اقتصادی که بخواهد درون گرا بوده و به بیرون توجهی نداشته باشد و یا به مزیت های اقتصادی توجه نکند، نمی تواند جهشی و حرکت رو به جلو داشته باشد .
روحانی افزود: برای انجام این اقدامات لازم بود تا از روز اول قولی که به مردم داده شده بود در سیاست خارجی یعنی تعامل سازنده، جامه عمل بپوشانیم و امروز شرایط کشور با دو یا سه سال گذشته کاملا متفاوت است و در شرایطی هستیم که تحریم ها به زودی از جلوی پای فعالان اقتصادی برداشته خواهد شد .
وی ادامه داد: امروز دوران ایران هراسی سپری شده است و دورانی است که از فضای دردآور فعالیت اقتصادی در ایران عزیز شاهد استقبال در سطح جهان هستیم و آسیا ، اروپا و امریکا و دیگر کشورهای جهان در سفر های اخیری که برای شرکت در اجلاس سازمان ملل داشتم در جلسه ای با فعالان اقتصادی امریکایی نیز مطرح شد و از آنان برای حضور و سرمایه گذاری در کشور دعوت کردم البته اگر بتوانند موانع داخلی خود را بردارند .

**ایران مانع حضور سرمایه گذاران آمریکایی نبوده؛ مشکل از طرف خودشان است
رئیس جمهوری اضافه کرد: در برخی از رسانه ها از مشکلات حضور کارآفرینان آمریکایی در ایران سخن گفته می شود اما مشکل از طرف ایران نیست و اگر مشکلی هست از طرف خودشان است حتی یکی از مدیران معروف اقتصادی امریکا از من در این سفر خواست تا دولت ایران، دولت امریکا را تشویق کند تا موانع پیش روی آنها را بردارد تا در ایران حضور داشته باشند .
روحانی تصریح کرد: هیچ زمانی ایران مانع حضور سرمایه گذاران آمریکایی در ایران نبوده است و امروز هم اگر موانع را بردارند راه پیش پای همه باز است و آنچه ما به دنیا گفتیم در شرایط جدید آماده میزبانی خوب و دعوت از همه کار آفرینان خارجی در صورتی که سرمایه گذاری و تکنولوژی وارد کشور کنند، هستیم .
وی افزود: بخشی از بازار 80 میلیونی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت و بازار صادراتی مشترک برای هر دو ایجاد خواهد شد، هر فردی چه سرمایه گذاران خارجی و چه ایرانیان خارج از کشور می توانند سرمایه گذاری کنند و باید رقابت سالم ایجاد شود .
رئیس جمهوری اظهار داشت: البته در کشور نیازمند تحرک جدید برای تجارت خارجی و صادرات غیر نفتی در جهت ایجاد اشتغال هستیم و امروز فرصت بسیار مناسبی در اختیار ملت ایران و همه علاقمندان به کار در ایران بوجود آمده است .

**هدف دولت رسیدن به تورم یک رقمی است
روحانی با بیان اینکه از آغاز دولت یازدهم چند هدف در بخش اقتصادی مورد توجه قرار داشت ، اضافه کرد: ایجاد ثبات در بازار های متنوع اقتصادی ، برداشتن موانع متعدد برای تولید و صادرات غیر نفتی، چارچوبی که در اقتصاد کلان بتوان برای آینده کشور امید بخش باشد و زمینه انضباط پولی مالی برای کنترل پایه پولی، مهار تورم، ایجاد رونق اقتصادی و خروج از رکود را در پیش داشته باشد .
وی ادامه داد: موضوع مهار تورم از ابتدای دولت یازدهم به طور مدام در دستور کار قرار داشت و این هم برای تولید، هم مردم، هم ارزش پولی و هم پیش بینی آینده مهم است. بنابراین هدف دولت این است که تا پایان دولت یازدهم تورم را به یک رقمی برساند و شاید قبل از پایان دولت به هدف دست یابیم و شاید هم به صورت نقطه به نقطه تا پایان سال جاری تورم یک رقمی شود .
رئیس جمهوری اضافه کرد: در هر صورت کاهش تورم در دستور کار دولت است، اگر چه نقدهایی به این سیاست وارد می شود که این حرکت انقباضی است و نمی تواند برای خروج از رکود کمک کند اما در دوسال گذشته از رکود مستمری که مواجه بودیم، خارج شدیم .
رئیس جمهوری اظهارداشت: برخی ممکن است بپرسند که آیا واقعا از رکود خارج شده ایم ؟ به هر حال رکود تعریفی دارد و اگر در دو دوره سه ماهه شاهد رشد اقتصادی باشیم به معنی رونق و خروج از رکود است و در دو سال گذشته شاهد رشد اقتصادی در سه ماهه اول ، دوم ، سوم و در مجموعه سال 3 درصد رشد داشتیم .
روحانی در پاسخ به این سوال که آیا ممکن است به رکود بازگردیم ؟ گفت: بله،شرایطی است که باید همه حواسمان جمع باشد و بتوانیم مشکلات تولید را حل کنیم. می دانیم که تولید گران و کارآفرینان جامعه با مشکلات مواجه هستند؛ از یک طرف در زمینه تسهیلات مالی و پولی که شرایط بانکی به همه تقاضاهای آنان پاسخ مثبت نمی دهد و از طرف دیگر برای برخی اجناس تولید شده که در انبارها مانده است، کاهش تقاضا وجود دارد.
وی افزود: البته برخی مسایل که در حاشیه ناامنی هایی که در کشورهای همسایه بوجود آمده مشکلاتی را ایجاد کرده است و از طرف دیگر مشکلات کاهش قیمت نفت برای اقتصاد کشور و بخش دولتی و خصوصی که وابستگی به نفت و گاز دارند، بیشتر است.
رئیس جمهوری ادامه داد: از تابستان پارسال که با کاهش 50 تا 60 درصدی قیمت نفت مواجه شدیم و نفت 120 دلار به 45 دلار و حتی 40 دلار هم رسید، نشانگر آن است که مشکلات اقتصادی وارد شده است .
روحانی با اشاره به اینکه بسیاری از کشورهای صادرکننده نفت در این زمان دچار تنش در بازارهای ارزی شدند و تورم آنها به شدت افزایش یافت، تصریح کرد: در کشور نه تنها تنشی در بازار نداشتیم ، تورم هم افزایش نیافت.
وی اضافه کرد: هرچند برخی از وزارتخانه ها برای ارائه خدمات به جامعه به خاطر درآمد کم با مشکلاتی مواجه هستند اما به رغم همه مشکلات، دولت توانسته است با تمام مشکلات مسیر و برنامه ریزی خود را ادامه دهد .

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1552633
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها
Tags: انتخابات , روحانی, حسن روحانی, اقتصادی, رئیس جمهور ایران, هسته ای, تورم , قیمت نفت, مشکلات اقتصادی, توافق هسته ای, توافق, کاهش قیمت نفت, اقتصادی مقاومتی, برجام, سیاست های کلی اقتصادی مقاومتی
22222

مطالب مرتبط :

مناظره زنده شد


 کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری، از تصویب پخش زنده مناظرات خبر داد.       با تصویب کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهور...

اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!


 محمود احمدی نژاد در جدیدترین مصاحبه خود پس از ثبت نام و داوطلب شدن برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری، درباره دلیل این اقدام خود گفت: "شرایط به ...

حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری


 آخرین روز ثبت نام دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با تشکیل صفی از مردم برای ورود به وزارت کشور، پیش از باز شدن درهای ستاد آغاز شد.   ...

حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام


 حمیدرضا حاجی بابایی با حضور در محل ستاد انتخابات کشور در انتخابات ریاست جمهوری نام نویسی کرد.   حمیدرضا حاجی بابایی نماینده مردم همدان در...

ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند


 رئیس جمهوری آمریکادر نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو با بیان اینکه روابط آمریکا و روسیه به «پایین‌ترین حد رسیده است» گفت که ناتو «دیگر منسوخ نیست...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
نشست اضطراری در کاخ سفید برای تعیین ابتلای ترامپ به کرونا
اتحادیه اروپا: رفع تحریم‌ها بخش ضروری برجام است/ ایران به اجرای کامل توافق برگردد
بیش از ۵۰ کانون دانشگاه آزاد کشتار مسلمانان در هند را محکوم کردند
سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه‌ای درباره «کرونا» منتشر کرد
تأکید ایران بر آرام سازی سریع فضای متشنج موجود در ادلب
رئیس سازمان پدافند غیرعامل: رویکرد ما حمایت همه‌جانبه از وزارت بهداشت است/ فعلا نیاز به قرنطینه شهر نیست
واکنش موسوی به قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است/ مردم در هر شهری به تعداد نامزدهای آن شهر و در تهران به 30 نفر رای بدهند
رهبر انقلاب: هر چه حضور پای صندوق‌ها بیش‌تر باشد، مجلس قوی‌تر است/ آمریکا در حال حرکت به‌ سمت فروپاشی از درون
فرازی از وصیت‌نامه سردار شهید قاسم سلیمانی خطاب به جریان‌های سیاسی کشور
راهپیمایی ۲۲ بهمن| قدرت‌نمایی لشکر میلیونی سلیمانی‌/ تشییع جنازه تروریست‌های آمریکایی
مخالفت عراق با انتقال سامانه‌های پاتریوت آمریکا به این کشور
دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها
سردار حاجی‌زاده: به تمام کدها و فرکانس‌های پهپاد MQ-4 دست پیدا کرده‌ایم/ این هواپیما دیگر در برابر ایران کارایی ندارد
بازدید فرمانده سنتکام از عین‌الاسد
کمکهای سپاه به ارتش عراق در حوزه پدافند هوایی افزایش می‌یابد
سی‌ان‌ان: ترامپ در هفته گذشته ۴۴ ادعای غلط مطرح کرد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران