:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 484 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


هواپیماهای روسی انبار موشک های داعش در دمشق را نابود کردند

سخنگوی وزارت دفاع روسیه از نابودی یک انبار بزرگ موشک های گروه تروریستی داعش در استان دمشق در جریان بمباران مواضع تروریست ها توسط هواپیماهای روسی خبر داد.

30a30.ir : ژنرال «ایگور کوناشنکوف» روز دوشنبه به خبرنگاران گفت: انبار بزرگ موشک های داعش که از آن برای موشک باران شهر دمشق استفاده می شد، بر اثر بمباران توسط هواپیماهای روسی به طور کامل نابود شد.
وی افزود: این انبار در منطقه کوهستانی «مگار» استان دمشق قرار داشت و یکی از واحدهای داعش از آن برای موشک باران منطقه به ویژه نواحی مسکونی پایتخت سوریه استفاده می کرد.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین از نابودی یک انبار بزرگ مهمات و مقر تهاجمی تروریست های جبهه النصره در استان لاذقیه در غرب سوریه خبر داد که در جریان بمباران مواضع تروریست های این گروه توسط شکاری بمب افکن های سوخوی روسی منهدم شد.
در جریان بمباران این هدف تروریست ها، چهار خمپاره انداز جبهه النصره نابود شد.
در منطقه «کفر نبده» استان حما سوریه هم هواپیماهای روسی یک مرکز تعمیر خودروهای زرهی جبهه النصره را بمباران کرده که بر اثر آن چند دستگاه نفربر زرهی این گروه تروریستی منهدم شد.
هواپیماهای روسی در استان حلب هم یک اردوگاه اموزشی تروریست های جبهه النصره را نابود کردند و شماری از تروریست های واقع در این مرکز آموزشی به هلاکت رسیدند.
یک پناهگاه زیرزمینی این گروه تروریستی در جریان بمباران جنگنده های سوخوی روسی در استان ادلب با بمب سنگرشکن از نوع «کاب-500» با تمام تاسیسات واقع در آن نابود شد.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین از تغییر تاکتیک تروریست های داعشی و دیگر در تروریست ها در سوریه خبر داد و گفت: آنها دائم مواضع خود را تغییر داده و به مواضع جدید نقل مکان می کنند.
وی افزود: برای گریز از بمباران های هواپیماهای روسی و حملات ارتش سوریه، تروریست ها مسیر انتقال مهمات و سوخت و تدارکات خود را هم تغییر می دهند.
روسیه بیش از یک ماه است به درخواست سوریه به بمباران مواضع تروریست ها در مناطق مختلف این کشور می پردازد و بر اثر حملات هوایی خسارات بسیار سنگین و تلفات انسانی کمرشکن به تروریست ها وارد آمده است.
شبکه خبری روسیه24 روز یکشنبه در برنامه ای در این رابطه اعلام کرد: بمب افکن ها و جنگنده های روسی بدون وقفه مواضع گروه های تروریستی به ویژه داعش را در سوریه بمباران می کنند.
این رسانه روسی در گزارش خبری خود از پایگاه حمیمیم محل استقرار هواپیماهای روسی در سوریه خاطرنشان کرد: در دوره بیش از یک ماه گذشته هواپیماهای روسی بطور روزمره مواضع تروریست ها را در نقاط مختلف سوریه بمباران کرده و حتی یک روز حملات خود به گروه های تروریستی را متوقف نکرده اند.
در این گزارش گفته شد: شدت حملات هوایی روسیه به مواضع داعش و سایر گروه های تروریستی در سوریه شدت یافته است و اگر قبلا هر هواپیمای روسی یک یا دو هدف را در هر پرواز بمباران می کرد الان تعداد اهداف افزایش یافته است. در شرایط کنونی هر هواپیما در یک پرواز رزمی تا هشت هدف را بمباران می کند.
شبکه خبری روسی در گزارش خود مراحل نصب بمب در زیر یک شکاری بمب افکن سوخو-34 نشان داد که تا هشت بمب سنگین می تواند حمل کند و وزن هر یک از بمب ها تا 500 کیلوگرم می باشد که قادر به درهم کوبیدن پناهگاه های زیرزمینی بتونی گروه های تروریستی است.
پایگاه هوایی حمیمیم به یک پایگاه کامل تبدیل شده است و روسیه در این پایگاه دهها هواپیمای خود را مستقر کرده که ماموریت های راهبردی را با موفقیت و دقت انجام می دهند.
به گزارش شبکه روسیه24 در پایگاه حمیمیم، تعمیرگاه مجهز هواپیماها و بالگردهای روسی راه اندازی شده که هر نوع تعمیر این پرنده های نظامی و تنظیم سیستم های الکترونیک آن در محل انجام می گیرد.
در ادامه گزارش به هماهنگی واحدهای هوایی روسی مستقر در سوریه با ارتش این کشور اشاره و گفته شد: با هماهنگی موجود میان دو طرف، آنها هیچگاه با یکدیگر برخورد نکرده و مساله ای ایجاد نمی کنند.
واحدهای هوایی روسیه در سوریه، ماموریت های عملیاتی در مناطق مختلف سوریه انجام می دهند و پروازهای هواپیماهای روسی بالای ارتفاع 6 هزار متر انجام می گیرد و نیروهای سوری هم عملیات زمینی اجرا می کنند و از هوا نیز توسط هواپیماهای روسی و در مواردی هواپیماهای سوری حمایت می شوند.
اهداف اصلی حملات هواپیماهای روسیه در سوریه، مراکز تجمع تروریست ها، مقرهای فرماندهی آنها و انبارهای تسلیحاتی و مهمات و سوخت و تدارکات آنها است.
روسیه درچارچوب قراردادهای همکاری نظامی خود با سوریه، از یک ماه پیش (از سی ام ماه سپتامبر گذشته) حدود 50 فروند جنگنده سوخو، چندین بالگرد جنگی «ام.آی-24» و مجموعه ای از رزمناوها، یک ناو تجسسی و همچنین پهپادها را به درخواست دولت سوریه درخاک این کشور برای مبارزه علیه تروریست ها به کار گرفته است.
مسکو اعلام کرده است که این همکاری ها در چارچوب مقررات بین المللی و برای اجرای قرارداد همکاری با دولت قانونی سوریه آغاز شده است و ادامه می یابد.
رییس اداره عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه به تازگی از نابودی بیش از دو هزار هدف در مناطق تحت اشغال تروریست ها در سوریه طی بازه زمانی بیش از یک ماه عملیات هوایی روسیه خبر داد.
ژنرال «آندره کارتاپولوف» روز سه شنبه هفته گذشته درگفت وگو با خبرنگاران خاطرنشان کرد : عملیات هوایی علیه مواضع و استحکامات گروه های تروریستی داعش و جبهه النصره در سوریه ادامه دارد.
وی افزود : از آغاز عملیات نیروی هوایی روسیه در سوریه در جریان یکهزار و 631 پرواز رزمی دو هزار و 84 هدف و تاسیسات تروریست ها در سوریه مورد حمله قرار گرفته و نابود شده است.
وی ادامه داد: درجریان عملیات هوایی روسیه درسوریه 287 مقر فرماندهی رده های مختلف، 52 اردوگاه آموزشی تروریست ها،40 کارخانه یا کارگاه تولید بمب های دستی یا موشک یا خمپاره نابود شده است.
مقام نظامی روس گفت : در این مدت هواپیماهای نیروی هوایی روسیه 155 انبار مهمات و سوخت تروریست ها در نقاط مختلف سوریه را مورد هدف قرار داده و منهدم کرده اند.
ژنرال کارتاپولوف گفت: بر اثر بمباران هواپیماهای روسی، سیستم فرماندهی و تدارکات و پشتیبانی گروه های تروریستی در سوریه که درطول مدت طولانی شکل گرفته بود انسجام خود را از دست داده است.
وی افزود: گروه های تروریستی به ویژه داعش براثر حملات هوایی روسیه متحمل تلفات سنگین و خسارات فراوان شده و روحیه خود را از دست داده اند.حامیان این گروه ها هم متقاعد شده اند که ادامه تامین مالی تروریست بی فایده است و هیچ نتیجه ای برای آنها نخواهد داشت.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1553031
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها, بین الملل, خبرنامه
Tags: سوریه, روسیه , مسکو , دمشق , جبهه النصره, موشک, پهپاد, داعش, گروه داعش, گروه تروریستی داعش, جنگنده سوخو, Isis, خمپاره, آندره کارتاپولوف, هواپیماهای روسی, انبار موشک های داعش, ایگور کوناشنکوف, حما
22222

مطالب مرتبط :

داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد


 سخنگوی فرماندهی مشترک عملیات عراق اعلام کرد سازمان تروریستی داعش در غرب موصل با گازهای سمی به نیروهای عراقی حمله کرده است که دومین حمله از این ن...

اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه


 دفتر رسانه ای اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد داعش چهار نیروی کرد را در شهر رقه اعدام کرده است.       به گزارش پایگاه خبری شب...

ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند


 رئیس جمهوری آمریکادر نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو با بیان اینکه روابط آمریکا و روسیه به «پایین‌ترین حد رسیده است» گفت که ناتو «دیگر منسوخ نیست...

اظهار نظر عجیب پسر ترامپ دربارۀ نقش ایوانکا در حمله به سوریه!


 گزارش های رسانه‌ای به نقل از پسر ترامپ، نقش ایوانکا دختر رئیس جمهور آمریکا در حمله موشکی به حمص را ثابت می کند.       اریک، پ...

درخواست عجیب اردوغان از روسیه


 رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد : روسیه باید در سیاست حمایت خود از سوریه بازنگری کند و برای " رهائی از شرّ نظام سوریه " به آمریکا بپیوندد!   ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
تشکر رئیس جمهور از مقام معظم رهبری و دستور تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع تولید
رهبر انقلاب: پیری جمعیت از همه خطرات بزرگ‌تر است/ مسئله‌ فرزندآوری در خانواده اولویت دارد
لبه فناوری روز دنیا در دستان ماست/ بنای خودروسازی نداریم، به خودروسازان کمک می‌کنیم
کارمندان بدون ماسک غیبت بخورند/ خدمات مترو و اتوبوس منوط به ماسک زدن باشد
رئیس جمهور: الزام استفاده از ماسک در مرحله جدید مقابله با شیوع کرونا اقدامی ناگزیر است
بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات
حذف چهار صفر از پول ملی مغایر سیاست‌های کلی نظام دانسته نشد
رهبر معظم انقلاب: شعار «نفس بکشیم» مردم آمریکا، شعار همه ملت های مظلوم جهان است/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود
گزینه‌های نهایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برای هیئت‌رئیسه مجلس
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران