:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 747 تعداد امتیازدهی:  3   (Article Rating)


روحانی: هنر دولت یازدهم انتخاب بهترین ها برای مصافی بزرگ بود/ از ظریف خواستم حرف آقا روی زمین نماند

رئیس جمهوری امروز را روز قدردانی از سرداران فداکار صحنه دفاع بین المللی از یک ملت دانست و گفت: اگر دولت یازدهم هنری داشت این بود که توانست بهترین ها را برای این مصافی بزرگ برگزیند که اگر این ها نبودند کار بسیار سخت می شد.

30a30.ir : حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز دوشنبه در آیین اعطای نشان های درجه یک لیاقت، مدیریت و شجاعت به محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح این مطلب را بیان کرد.
وی افزود: و اذ تاذن ربکم لئن شکرتم لازیدنکم و لئن کفرتم ان عذابی لشدید، روز پر افتخاری برای ما هست تا ادای وظیفه ای بنماییم نسبت به آن ها که رنج و سختی ها و درشتی ها و مشکلات را به جان خریدند تا رنجی را از دوش ملت بزرگ ایران بردارند.
رئیس جمهوری ادامه داد: امروز قرین است با 19 بهمن روزی که نیروی هوایی ارتش با فداکاری و ایثارش در سال 57 کمر قدرت نظامی رژیم استبداد را درهم شکست و در برابر امام راحل و بزرگوار ادای احترام نظامی کرد.
روحانی با بیان این که آن چنان این حرکت تکان دهنده بود که برای همه نشان قدم های نهایی پیروزی یک ملت در برابر استبداد و استعمار بود، اضافه کرد: بر روان بلند اماممان درود می فرستیم که هرچه داریم از استقلال وسربلندی و عزت و پایمردی و اعتماد به نفس از او داریم.
وی اظهار داشت: درود بر روان پاک همه شهیدان از آغاز نهضت اسلامی در سال 41 تا بهمن 57، و تا همه آن هایی که برای استقرار این انقلاب تلاش کردند و تا شهیدان دفاع مقدس و به ویژه در این مراسم از شهیدان فناوری صلح آمیز هسته ای سرزمینمان که عالمانه آگاهانه دلاورانه این راه پرخطر را برگزیدند و آن گاه که فهمیدند ادامه راهشان خطر ناک است ذره ای عقب نشینی نکردند.
رئیس شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: اگر دهها شهید هم در این راه می دادیم باز هم دانشمندان هسته ای راه ملت و سربلندی را رها نمی کردند. بر روح بلند همه شان درود می فرستیم و برای خانواده های عزیزشان عزت و سرافرازی بیشتر آرزو می کنیم.
روحانی یادآور شد: امروز روز نشان است، درست است، روز قدردانی یک ملت از سرداران فداکار صحنه دفاع بین المللی از یک ملت است، درست است، امروز روز تقدیر از همه آن هایی که برای عظمت این ملت شبانه روز تلاش کردند اما آغازش روز شکرگذاری در برابر خدای کریم، حکیم، علیم و عزیز است.

رئیس جمهوری ادامه داد: آن خدایی که همه چیز از اوست و من شک ندارم اگر در این صحنه نمایندگان ملت ایران در برابر قدرت های جهانی پیروز شدند از او بود. همه توفیقات از او بود. دعای سوخته دلان، دعای خانواده های شهدا، دعای صالحان به ویژه شب های قدر این آخرین ماه رمضان و اجابت این دعا از سوی آن معبود بزرگ. او بود که نظر لطف و رحمت بر ما انداخت و گرنه ما کجا و پیروزی عظیم تاریخی یک ملت تاریخ ساز کجا.
روحانی گفت: امروز روز سپاس و شکرگذاری در برابر ارواح بلند پیامبر و ائمه هدا (ع) و روز تواضع و فروتنی در برابر ولی الله اعظم است که عنایت و لطف او بود که کارساز بود و سپاس و تشکر وی‍ژه از ثامن ائمه (ع) که هرآنچه در این کشور داریم در پناه و لطف اوست.

**هرکجا با هم بودیم پیروز شدیم
وی ادامه داد: امروز روز تشکر ملت بزرگ ایران است، ملتی که در همه صحنه ها ایستاد، ملتی که هیچ گاه در برابر قدرتها و جمعیت های بزرگ نترسید، سرفرود نیاورد و نهراسید.
رئیس جمهوری یادآور شد: آن روز که 15 خرداد بود، به تنهایی ایستاد و آن روز که 17 شهریور بود، ایستاد و آن روز که 22 بهمن بود، مقاومت کرد و آن روز که همه پشت به پشت هم دادند تا در یک جنگ تحمیلی ما را به ذلت بکشانند، این مردم بزرگ دشمنان را ذلیل و خوار کردند و عظمت، حماسه و پیروزی بزرگ برای این سرزمین آفریدند.
روحانی گفت: کجا را بگویم، فتح عملیات الثامن الحج و شکستن حصر آبادان، پیروزی طریق القدس، پیروزی فتح المبین، آزادی خرمشهر، پیروری والفجر 8، 10 و در همه صحنه ها، پیروزی مردان سرافراز بزرگ ما از ارتش و سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و همه .
وی تاکید کرد: هرکجا همه باهم بودیم، پیروز شدیم و هرکجا شیطان بین این مردم بزرگ توانست برای چند روز فاصله ایجاد کند، سرافکنده شدیم.
رئیس جمهوری ادامه داد: یک ملت منسجم، متحد، بزرگ و سرافراز؛ همیشه افتخار آفرین است.

**شب توافق ژنو همچون شب عملیات کربلای 5 سخت بود
روحانی با طرح این سوال که چه کسی ما را پیروز کرد؟ گفت: روزهای سختی را پشت سرگذراندیم. ساعات سخت. شب های سخت، روزهای سخت و به همان قدر که عملیات کربلا 4 و 5 تصمیم گیری اش برای ما سخت و سرنوشت ساز بود به همان نسبت هم شب توافق ‍ژنو برای ما سخت بود و از سرشب تا 5 صبح حرف زدیم و در تماس بودیم؛ اما راه را گم نکردیم؛ خدا ما را تنها نگذاشت و دست یاری اش را بر روی شانه مذاکره کنندگان را به عیان دیدیم.
وی افزود: در کنار لطف خدا و همت و ایستادگی مردم، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، هر وقت خواستیم که جلسه ای بگذاریم، هرگاه که از او مشورت خواستیم، هرگاه که خواستیم جمعی یا فردی در خدمت او باشیم؛ هیچ گاه دریغ نکرد.
رئیس دولت یازدهم تصریح کرد: او همه تجربه های ذی قیمت خودش را در اختیار ما گذاشت، او ما را هدایت کرد، او چارچوب های مشخص و دقیق پیش پای مذاکره کنندگان ما قرار داد و چقدر مذاکره کنندگان ما تلاش کردند تا سخنی از او به زمین نماند.

**از ظریف خواستم حرف آقا روی زمین نماند
رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: اگر لازم بود 10 یا 17 شبانه روز، تلاش کردند، سختی ها کشیدند، نه من یادم می رود و نه دکتر ظریف که به او گفتم آقای ظریف از تو می خواهم حرف آقا روی زمین نماند و او با توانمندی، شهامت، ایستادگی و کاردانی این کار بزرگ را انجام داد.
روحانی افزود: اگر رهبر معظم انقلاب نبود، انسجام ملی نبود، اگر رهبری نبود، وحدت ملی نبود، اگر رهبری نبود، دستاورد ما در این حدی که امروز ما می بینیم نبود یا شاید دستاوردی نداشتیم.
وی ادامه داد: اساس کار لطف خدا، ایستادگی ملت و راهنمایی رهبری معظم انقلاب بود اما در کنار این سه پایه، کاردانی کاردانان، افراد باتجربه، همت و ایستادگی شان بود. مردی با این همه دانش، تجربه و خلوص که من هیچ گاه در طول این مدت ناخالصی ندیدم و همه خالصانه کار کردند، چقدر جلساتی که با آقای ظریف،عراقچی و تخت روانچی در روزها و مراحل سخت داشتیم و همه جا من خلوص دیدم.

**دولت یازدهم بهترین ها را برای این مصاف برگزید/امروز روز سپاس از همه است
رئیس جمهوری گفت: همه جا توانمندی و شهامت دیدم، مگر این کار بزرگ بدون شهامت، ایستادگی، دانش و آشنایی به رموز مذاکره امکان پذیر بود؟ اگر دولت یازدهم هنری داشت؛ هنرش در این بود که توانست بهترین ها را برای این مصاف برگزیند که اگر این ها نبودند کار بسیار سخت می شد.
روحانی در ادامه به نقش کارشناسان فنی و رئیس سازمان انرژی اتمی در پیشبرد مذاکرات هسته ای اشاره و اظهار کرد: در مسیر راهی که وزارت خارجه طی می کرد، نیاز داشتیم که سازمان انرژی اتمی که از ابتدا در کنار مذاکره کنندگان بود، با تمام توان و قدرت فنی خود در این زمینه وارد مذاکره شود و مشاهده کردیم که از روزی که آقای صالحی در کنار دوستان مذاکره کننده قرار گرفت گشایش جدیدی در بخش فنی و فناوری آغاز شد.
وی ادامه داد: در ادامه مسیر به نقطه ای رسیدیم که نیاز به یاری دیگران بود و دراین هنگام وزیر و کارشناسان وزارت دفاع به صحنه آمدند و موضوع بسیار مهمی که آن تهمت ناروایی بود که همواره صهیونیست ها و استکبار به ملت ما وارد می کردند، زدوده شود و گره به ظاهر کور پی ام دی حل و فصل شود.
رئیس جمهوری همچنین به اقدامات تیم اقتصادی دولت به مدیریت نهاوندیان اشاره کرد و گفت: اگر اقدامات این تیم نبود ما نمی توانستیم با دقتی که امروز از تحریم های اقتصادی عبور کردیم، عبور کنیم. در همه مراحل کمک های وزارت اطلاعات، دستگاه ها و ارگان های دیگر در این موفقیت دخیل بودند.
روحانی افزود: اگر در 30 ماه مذاکره ستاد اقتصادی دولت قادر به مهار تورم نبود و نمی توانست کشور را از شرایط رشد اقتصادی منفی 6.8 به رشد مثبت 3دهم درصد برساند و آرامش را به بازار بیاورد، ما در مذاکرات موفق نبودیم.
وی ادامه داد: اگر نیروهای مسلح امنیت کشور را حفظ نمی کردند، سربازان رشید ما در بغداد، سامرا، فلوجه، تکریت و رمادی ایستادگی نمی کردند و همچنین اگر در دمشق و حلب به ملت سوریه کمک نمی کردند و اگر شهامت ارتش، سپاه، بسیج، ناجا و وزارت اطلاعات نبود، ما امنیتی نداشتیم که بتوانیم به این خوبی مذاکره کنیم. امروز روز سپاس از همه است.

**فرو ریختن تحریم و دیوار بی اعتمادی افتخاری ملی است نه جناحی
رئیس دولت یازدهم با تاکید بر اینکه این افتخارات نه کار حزبی و دولتی بلکه افتخاری ملی است، اظهار داشت: بی تردید فرو ریختن ساختمان تحریم و دیوار بی اعتمادی در برابر جهان که من از دو سال پیش ترک های آن را مشاهده کردم، افتخاری نه از آن دولت یازدهم و نه فکر و جناح خاص بلکه افتخاری از آن ملت بزرگ ایران است.
روحانی اظهار داشت: دشمنان ما فکر می کردند که با فشار و تحریم می توانند ملت را تسلیم کنند اما من در مراسم تحلیف خود به جهانیان خطاب کردم که در برابر ملت ایران باید راه تکریم را برگزینند.
وی با تاکید بر این که تنها دلیل پیروزی در برجام این بود که دشمن راه تهدید و تحریم را کنار گذاشت و راه تکریم و تجلیل از ملت ایران را برگزید، گفت: دنیا فهمید که در برابر ملت ایران راه دومی وجود ندارد؛ گرچه آنها می خواستند که حتی جنگ را بر ما تحمیل کنند.
روحانی یادآور شد: رئیس جمهور فرانسه نیز گفت که در سال 2012 یعنی سال 91 سران قدرت های بزرگ برای ساعت و روز حمله به ایران در حال مشورت بودند اما امروز می بینیم که همه آنها برای مشارکت با ایرانیان و برای حضور اقتصادی در کنار ملت ایران با یکدیگر مشورت می کنند. یک کار بسیار عظیم انجام شد.

**به مردم دروغ نگویند؛سرمایه، فناوری و مشارکت را گرفتیم نه کالای ساخت خارج
رئیس جمهوری گفت: کار بسیار عظیمی انجام شد، تهدید تبدیل به فرصت شد. به جای تحریم مشارکت دسته جمعی انجام شد. بر خلاف آنچه که برخی کودکانه سخن می گویند؛ آنچه که بعد از برجام ما برای ملت ایران خواهیم گرفت کالای ساخت خارجی به جای کالای داخلی نیست و سرمایه و فناوری و مشارکت برای تصاحب بازارهای جدید را خواهیم گرفت.
روحانی ادامه داد: دروغ به مردم نگویند، ملت ما خواهند دید ما دروغ نگفتیم. ما از روز اول راست گفتیم و هرچه به مردم وعده دادیم خدا یاری کرد و انجام دادیم و بعد از آن هم انجام خواهیم داد.
وی اضافه کرد: ما به حول و قوه الهی ناوگان حمل و نقل ایران را نوسازی خواهیم کرد. نخواهیم گذاشت مردم ایران در هواپیماهای کهنه با ترس و لرز بنشینند و تحقیر شوند.
رئیس دولت یازدهم تصریح کرد: ما ناوگان هوایی و ریلی را نوسازی خواهیم کرد. ما قطارهای پرسرعت مدرن برای سلامت و راحتی ملت ایران خواهیم آورد. این هنوز از نتایج سحر است. بدبینان و یا بدخواهان هرچه می خواهند بگویند. این راه ملت است.
روحانی ادامه داد: به ما می گویند برجام که شد دولت برای مردم وفاق بیاورد. مگر ما برجام را آوردیم؟ برجام را ملت ما آورد. ما خادم مردم هستیم. چه کاره هستیم، برجام را خدا آورد. پیروزی ملت اراده حق بود و همان خدا هم برای این ملت سربلندی و رفاه بیشتر خواهد آورد.
وی گفت: همان ملتی که توانست برجام را بسازد، کشور را خواهد ساخت و ما باز هم به خدمت این ملت بزرگ افتخار خواهیم کرد.
رئیس جمهوری اظهار داشت: ما به ظاهر به برخی از دوستان به نمایندگی نشان و مدال دادیم اما به آنهایی نشان دادیم که خودشان ، وجود و سخن شان برای ملت ایران مدال و نشان است. من این نشان ها را به عنوان رئیس جمهور ایران و به نمایندگی از اراده ملی ایران به این خادمان ملت تقدیم و اهدا کردم. برای ما روز 19 بهمن روز پرافتخاری بود و امروز هم روز پرافتخاری برای همه ملت ما است.
روحانی ادامه داد: آیا ما افتخار نمی کنیم که رئیس جمهور آمریکا که به ظاهر بالاترین قدرت نظامی و سیاسی هستند، در برابر فتوای رهبر معظم انقلاب سر فرود آورد. آیا این افتخار ندارد که او گفت به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران به خاطر فتوای تاریخی رهبر ایران اعتماد می کنیم؟
وی اضافه کرد: معنای آن این است که دنیا که هم رهبری رهبر را به خوبی می فهمد و هم فتاوا را. می داند فتوا در یک جامعه اسلامی چه جایگاه بلند و بزرگی دارد و هم می داند که اگر رهبر در ایران سخنی گفت و قولی داد، دنیا باید به این سخن و قول اعتماد کند.
رئیس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد:ما نباید به خاطر جایگاه ایران، این جایگاه همیشه بوده است اما امروز ظهور و بروز پیدا کرده است. ما نباید به خاطر این که دنیا فهمید صهیونیست ها در طول 12 سال نسبت به ایران دروغ گفتند، اثبات دروغ گویی صهیونیست ها ، استکبار جهانی و آمریکا نسبت به برنامه هسته ای ایران با قطعنامه ای که شورای حکام صادر کرد برایمان افتخار نیست؟

**شرط توافق، لغو تحریم ها بود
روحانی عنوان کرد: افتخار نیست که ثابت کنیم ملت ایران در تاریخ راستگوست و دشمنان ملت ایران دروغگو هستند؟ برای ما جای افتخار نیست که شورای امنیت سازمان ملل متحد با 6 قطعنامه فصل هفتمی که کمتر اتفاق افتاده و یا فکر می کنم که اتفاق نیفتاده است. در تاریخ 70 ساله عمر سازمان ملل متحد که 6 قطعنامه فصل هفتمی علیه مردمی تصویب کند، همان شورای امنیت همه این قطعنامه ها را ملغی اعلام کند.
رئیس جمهوری گفت: این قرار بین من، دکتر ظریف ، دکتر عراقچی و آقای تخت روانچی از روزهای اول مذاکره بود. اولین روزهای مذاکره به این عزیزان گفتم شرط من برای توافق، لغو قطعنامه های سازمان ملل است. وقتی با هم مشورت می کردیم کمی سخت به نظر می آمد که آیا می توانیم همه این قطعنامه ها را لغو کنیم.

**در برابر هدایت و حمایت رهبر معظم انقلاب سر تعظیم فرود می آورم
روحانی افزود: گفتم ما می توانیم و توافق خواهیم کرد که همه تحریم های اقتصادی لغو شود وگرنه ما زیر بار توافق نخواهیم رفت.
وی ادامه داد: این ایستادگی ملت ایران بود که توانست امروز این پیروزی را به ارمغان آورد. آنچه داریم افتخارات ملی است و آنچه دوستان ما در صحنه انجام دادند و فداکاری کردند افتخارشان به خاطر این است که ادای وظیفه کردند، دینشان را به این ملت ادا کردند و فرامین رهبری را مو به مو اجرا کردند.
رئیس جمهوری تصریح کرد: هیچ سخن ناروایی آن ها را از مسیر منحرف نکرد و هیچگاه عصبانی نشدند و در یک لحظه ممکن است بگوییم دکتر صالحی در یک جایی به ظاهر عصبانی شد و به هر حال آن هم قشنگ بود.
رئیس جمهوری گفت: آن ها خشم را فرو خوردند، اراده شان را آهنین کردند و در تاریخ ملت ایران برگ زرین را آفریدند. من به نمایندگی از ملت ایران از همه این خادمین سپاسگزاری می کنم. من در برابر این همه محبت، آن همه ارشاد، آن همه هدایت و آن همه حمایت رهبر سر تواضع فرود می آورم و از همه مراجع و علمای بزرگ قدردانی می کنم.
روحانی ادامه داد: از همه فرهیختگان، اساتید، بزرگان، هنرمندان، کارآفرینان از مرد و زن، پیر و جوان روستایی و شهری، آن هایی که دعا کردند و آن ها که در ماه رمضان امسال دست به دعا برداشتند و فرزندان انقلابی خود را از یاد نبردند، قدردانی می کنم.
وی اضافه کرد: من از روسای دو قوه دیگر، از مجلس شورای اسلامی، قوه قضاییه بویژه از برادرم دکتر لاریجانی قدردانی می کنم، وی در روزهای پرفراز و نشیب ما را یاری و کمک کرد.
روحانی گفت: از دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و از همه کسانی که در این مسیر را ما را یاری کردند، همه مذاکرات کنندگان گذشته، تمام مسئولان سازمان انرژی اتمی، وزارت دفاع، وزارت اطلاعات که در همه ادوار کمک و یاری کردند، قدردانی می کنم.
رئیس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: همچنین از همه روسای جمهوری، از زمان آیت الله هاشمی رفسنجانی و دولت او که در زمینه هسته ای تلاش کرد، از دولت حجت الاسلام والمسلمین خاتمی که در دوره خود تلاش کرد و از دو دولت آقای احمدی نژاد و از همه قدردانی می کنم، همه به سهم خود، کار، تلاش و خدمت کردند، تلاش کردند که برای این مردم افتخار بیافرینند و امیدوارم که اجر و مزد هر کسی به سهم خود با خدای بزرگ باشد.

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1554538
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: هاشمی رفسنجانی, هاشمی, آمریکا, سیدمحمد خاتمی, خاتمی, روحانی, حسن روحانی, مجلس , مجلس شورای اسلامی, تحریم ها, علی اکبر صالحی, رئیس جمهور ایران, هسته ای, رهبر معظم انقلاب, آیت الله هاشمی, محمدجواد ظریف, ظریف , سازمان انرژی اتمی, توافق, 22 بهمن, سردار حسین دهقان, نیروی هوایی
22222

مطالب مرتبط :

توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند


 "با توجه به حمایت مستقیم ماهان از سپاه که در نبردهای نیابتی منطقه حضور دارد، این شرکت را می‌‌توان با تحریم‌ مجبور به تعطیل شدن کرد، اقدامی‌که شا...

ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند


 رئیس جمهوری آمریکادر نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو با بیان اینکه روابط آمریکا و روسیه به «پایین‌ترین حد رسیده است» گفت که ناتو «دیگر منسوخ نیست...

اظهار نظر عجیب پسر ترامپ دربارۀ نقش ایوانکا در حمله به سوریه!


 گزارش های رسانه‌ای به نقل از پسر ترامپ، نقش ایوانکا دختر رئیس جمهور آمریکا در حمله موشکی به حمص را ثابت می کند.       اریک، پ...

کره شمالی آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کرد


 رسانه‌های دولتی کره شمالی، روز سه‌شنبه، همزمان با نزدیک شدن ناوگروه تهاجمی آمریکا به شبه‌جزیره کره، این کشور را به حمله هسته‌ای تهدید کردند. &#...

کره شمالی به تهدیدات آمریکا پاسخ داد


 پس از هشدار رییس جمهور آمریکا مبنی بر اقدام یکجانبه علیه کره شمالی، پیونگ یانگ هشدار داد، اگر جامعه جهانی تحریم‌ها را تشدید کند، مقابله به مثل خ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران