:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 521 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


آیت‌الله هاشمی رفسنجانی: به آمریكایی‌ها بگویید دوره زورگویی‌ها تمام شده است

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأكید بر این جمله كه «به آمریكایی‌ها بگویید دوره زورگویی‌ها تمام شده»، گفت: شاید بتوانند در كشوری مثل لیبی، دولتش را ساقط كنند، اما اوضاع آشفته لیبی همه دنیا را نا امن می‌كند.

30a30.ir : به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، آیت‌الله اكبر هاشمی رفسنجانی عص روز شنبه در دیدار یان كوبیش نماینده ویژه دبیر كل سازمان ملل متحد در امور عراق با ابراز نگرانی از اوضاع این روزهای عراق و ظلم‌های فراوانی كه بر مردم این كشور می‌رود، گفت: (مردم عراق) در مقطعی، گرفتار استبداد خشن حزب بعث و صدام بودند كه علاوه بر ایجاد دشمنی با همسایگان، كشور را به سوی ویرانی برد.
وی اشغال كویت را هدفی برای سرپوش گذاشتن بر استقراض‌های فراوان به خاطر حمله به جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: غربی‌ها كه علیه صدام به حمایت از كویت برخاسته بودند، علاوه بر نیروهای سه گانه عراق، همه زیرساخت‌ها را نابود كردند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح اوضاع رقت انگیز مردم عراق به ویژه در سال‌های اخیر، گفت: تفرقه‌های قومیتی و مذهبی كه در عراق مزمن شده، همیشه این كشور را زجر می‌دهد.
هاشمی رفسنجانی با ارائه تحلیلی از چرایی و چگونگی شكل‌گیری داعش در عراق و گسترش آنها در برخی شهرهای این كشور، گفت: قبول این اتفاق آسان نیست كه یك گروه تروریستی یك سوم خاك كشور عراق را اشغال كرده‌اند و دولت و ملت نتوانند مقابله كارسازی علیه آنها داشته باشند.
وی تصمیم‌گیری‌های سران عشایر را برای بسیاری از مسایل عراق مهم دانست و گفت: این روزها احزاب و گروه‌های فراوان هم اضافه شدند كه به جای تقویت وحدت ، عوامل تفرقه را گسترش می‌دهند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با توضیح درباره سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در قبال كشورهای اسلامی و همسایه، گفت: براساس احساسات انسانی و اسلامی از هر جهت كه بتوانیم به دولت و ملت عراق كمك می‌كنیم.
هاشمی رفسنجانی مطالعه همه جانبه را ضرورت اصلاح مسایل سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دانست و گفت: در شرایطی كه ایران گرفتار تحریم‌های ظالمانه است، تا حدودی به همسایگان كمك می‌كنیم.
وی با بیان ضررهای فراوان اشغال عراق توسط آمریكا، گفت: اگر چه مستبدی چون صدام را ساقط كرد، اما پس از بهم خوردن نظام و ساختار مردم عراق، این كشور را رها كرد و رفت، ولی عوامل نفوذ آنان باقی ماند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بیان این جمله كه «به خاطر مشتركات فرهنگی، اطلاعات ایران از عراق زیاد است»، گفت: اگر جامعه جهانی و سازمان ملل برای حل مشكل عراق صادق و مصمم باشند، ایران آماده همكاری در همه زمینه‌هاست.
هاشمی رفسنجانی با تأكید بر ضرورت مبارزه اصولی و همه جانبه با پدیده شوم تروریسم، به عوامل تمایل جوانان كشورهای مختلف به گروه‌هایی چون داعش پرداخت و گفت: نارضایتی مردم و به خصوص جوانان از استكبار و عوامل استبدادی آنها در كشورهای مختلف، باعث تسهیل سربازگیری از سوی گروه‌هایی چون داعش می‌شود.
وی در بیان سوابق حضور استبداد و استعمار در ایران به همكاری‌های رژیم پهلوی و آمریكا در سال‌های مبارزه اشاره كرد و به توضیح درباره مقاطع مهم رویارویی آمریكا با مردم ایران از جمله كودتا علیه دولت ملی مصدق و تشویق عراق به تجاوز به ایران و حمایت‌های بی‌دریغ در طول هشت سال جنگ تحمیلی و در نهایت، درگیری رسمی علیه ایران تا حدّ اسقاط هواپیمای ایرباس حامل 290 مسافر پرداخت.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: پس از فراز و فرودهای فراوان، وقتی به خاطر تصویب برجام فضای گفت‌وگو باز شد، باز بعضی‌ها با خوی استكباری بحث بلوكه شدن اموال ایرانی را به بهانه دخالت ایران در چند اتفاق مطرح می‌كنند كه از اساس دروغ است و بر اساس یك تهمت دادگاه‌های آن، یك ابرقدرت اموال بلوكه شدن ایران را تاراج می‌كند كه اگر چنین باشد، ایران اسناد غیرقابل انكاری از دست داشتن آمریكا در كشته شدن مردم و جوانان خویش دارد.
هاشمی رفسنجانی با تأكید بر این جمله كه «به آمریكایی‌ها بگویید دوره زورگویی‌ها تمام شده»، گفت: شاید بتوانند در كشوری مثل لیبی، دولتش را ساقط كنند، اما اوضاع آشفته لیبی همه دنیا را نا امن می‌كند.

** بكار بردن سلاح های‌ شیمیایی توسط داعش تهدیدی برای مردم عراق و منطقه
یان كوبیش، نیز در این دیدار گفت‌وگوی حضوری با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را افتخاری برای هر شخصیت، مخصوصاً در عرصه‌های بین‌المللی دیپلماتیك دانست و گفت: از زمانی كه در آسیای میانه و قفقاز مشغول مأموریت‌های خویش بودم، همواره نام هاشمی رفسنجانی را به عنوان شخصیت تأثیرگذار در مناسبات منطقه‌ای و بین‌المللی می‌شنیدم.
نماینده ویژه دبیر كل سازمان ملل در امور عراق با اشاره به نقش و تأثیر كمك‌های دولت و ملت ایران از دولت و ملت عراق، گفت: زمانی كه تروریست‌های داعش شهرهای عراق را اشغال، خانه‌ها را ویران و مردم را آواره كرده بودند و به سوی بغداد حركت می‌كردند، حمایت‌های ایران به كمك مردم عراق آمد.
وی سوابق همكاری مردم دو كشور ایران و عراق را درخشان و طولانی دانست و گفت: می‌دانیم كه در مقطع فعلی ایران سرمایه‌گذاری‌های انسانی فراوانی در عراق داشته كه برای شرایط امروز آن كشور، ضروری است.
یان كوبیش، امنیت را نیاز ضروری همه عراق دانست و گفت: البته نیروهای عراقی هر روز پیروزی‌های درخشان به دست می‌آورند و داعش را به عقب می‌رانند.
وی اقدامات داعش را بهترین تعریف برای اقدامات تروریستی خواند و گفت: (این گروه) همین امروز در یك اقدام تروریستی در اطراف بغداد، ده‌ها نفر را كشت و مجروح كرد كه جنایتی دیگر بر جنایات بی‌شمار آنان بود.
نماینده ویژه دبیركل سازمان ملل در امور عراق، بكار بردن سلاح‌های شیمیایی توسط داعش را تهدیدی برای مردم عراق، منطقه و حتی جهان بین‌الملل دانست و گفت: یك بحران انسانی در عراق در حال گسترش است، در حالی كه هیچ توانی برای جبران عقب ماندگی‌ها ندارد كه این به خاطر كاهش قیمت نفت خام، یك بحران مالی هم شده است.
وی با ارائه آماری تحلیلی از اوضاع اقتصادی، فرهنگی و سیاسی عراق، با تاكید بر حفظ تمامیت ارضی و وحدت ملی این كشور، گفت: باید به مردم عراق كمك شود تا با داعش به عنوان دشمن بشریت بجنگد.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1557176
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: هاشمی رفسنجانی, هاشمی, سوریه, آتش بس در سوریه, عراق, آیت الله هاشمی, لیبی, رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام, آتش بس, صدام, داعش, داعش در عراق, موگرینی
22222

مطالب مرتبط :

داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد


 سخنگوی فرماندهی مشترک عملیات عراق اعلام کرد سازمان تروریستی داعش در غرب موصل با گازهای سمی به نیروهای عراقی حمله کرده است که دومین حمله از این ن...

اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه


 دفتر رسانه ای اتحادیه میهنی کردستان اعلام کرد داعش چهار نیروی کرد را در شهر رقه اعدام کرده است.       به گزارش پایگاه خبری شب...

اظهار نظر عجیب پسر ترامپ دربارۀ نقش ایوانکا در حمله به سوریه!


 گزارش های رسانه‌ای به نقل از پسر ترامپ، نقش ایوانکا دختر رئیس جمهور آمریکا در حمله موشکی به حمص را ثابت می کند.       اریک، پ...

درخواست عجیب اردوغان از روسیه


 رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد : روسیه باید در سیاست حمایت خود از سوریه بازنگری کند و برای " رهائی از شرّ نظام سوریه " به آمریکا بپیوندد!   ...

تروریست عامل حمله سوئد از کار خود خشنود است


 مطبوعات سوئد نوشتند عامل احتمالی حمله مرگباری که روز جمعه با استفاده از کامیون در استکهلم پایتخت سوئد روی داد، زبان به اعتراف باز کرده است. ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
تشکر رئیس جمهور از مقام معظم رهبری و دستور تشکیل کارگروه ویژه رفع موانع تولید
رهبر انقلاب: پیری جمعیت از همه خطرات بزرگ‌تر است/ مسئله‌ فرزندآوری در خانواده اولویت دارد
لبه فناوری روز دنیا در دستان ماست/ بنای خودروسازی نداریم، به خودروسازان کمک می‌کنیم
کارمندان بدون ماسک غیبت بخورند/ خدمات مترو و اتوبوس منوط به ماسک زدن باشد
رئیس جمهور: الزام استفاده از ماسک در مرحله جدید مقابله با شیوع کرونا اقدامی ناگزیر است
بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات
حذف چهار صفر از پول ملی مغایر سیاست‌های کلی نظام دانسته نشد
رهبر معظم انقلاب: شعار «نفس بکشیم» مردم آمریکا، شعار همه ملت های مظلوم جهان است/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود
گزینه‌های نهایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برای هیئت‌رئیسه مجلس
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران