:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 432 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


دولت یازدهم؛ هدف سه سال یورش بی امان

 بسیاری از مخالفان دولت طی سه سال گذشته نشان داده اند که از هیچ اقدامی برای کوبیدن و تخریب دولت فروگذار نمی کنند و بر مدار بی اخلاقی سیاسی و با نادیده گرفتن کارنامه عمل مسوولان اجرایی، تنها مسیر اغراض و اهداف سیاسی خود را می پویند.

30a30.ir : ادعای تازه مخالفان دولت مبنی بر کلید خوردن فرایند عبور از «حسن روحانی» در جلسه «مجمع روحانیون مبارز» که از سوی این تشکل سیاسی تکذیب و انتشار آن اقدامی در راستای تشویش اذهان عمومی و تضعیف دولت تدبیر و امید عنوان شد، نخستین اقدام مخالفان برای ضربه زدن به دولت نبوده و آخرین آن هم نخواهد بود.

حدود سه سال از روی کار آمدن دولت یازدهم می گذرد؛ دولتی که از همان ابتدا با در پیش گرفتن مشی اعتدال، از افراط و تفریط خودداری و با بهره جویی از توان همه جریان های اصیل سیاسی، امور کشور در زمینه سیاست داخلی، سیاست خارجی، اقتصاد، فرهنگ و ... را به شایستگی تدبیر کرد.
برخی گروه ها و چهره های رقیب که در انتخابات ریاست جمهوری سال 92 از اقبال مردمی برکنار ماندند و نتوانستند مهر رای اعتماد ملت را پای برنامه ها و کارنامه شان بنشانند ، پروژه تخریب دولت یازدهم را کلید زدند و از هر فرصتی برای زیر سوال بردن خدمات دولت و تضعیف آن استفاده کرده و می کنند.

این گروه ها در تقابل با دولت گاه تا جایی پیش می روند که عملکردشان با منافع ملی و توصیه ها و نظر آشکار رهبر انقلاب تعارضی آشکار را می نمایاند. نمود واقعی این مساله را می توان در موضع گیری مخالفان علیه سند ملی برجام به چشم دید.

در این پیوند، توافق هسته ای با کشورهای گروه 1+5 که پس از ماه ها تلاش بی وقفه دیپلمات های کشورمان، زیر نظر و هدایت مستقیم رهبری و با پشتوانه خواست ملی حاصل شد و توانست مهمترین تنگنای سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران را رفع کند، بارها از سوی مخالفان دولت به عنوان نماد وادادگی و حتی رسوخ پذیری مسوولان اجرایی و سکانداران سیاست خارجی در برابر قدرت های جهانی قلمداد شده است.

این قبیل موضع گیری های غرض ورزانه و غیرمنصفانه در ارتباط با سیاست های منطقه ای دولت هم نمود آشکاری داشته است. به عنوان نمونه، در حالی که مجموعه نظام رفتارهای افراطی چون حمله به نمایندگی های سیاسی عربستان سعودی را محکوم کردند، مخالفان بارها دولت را به خاطر کنش های اعتدالی در برابر کشورهای منطقه به سهل انگاری و عقب نشینی متهم ساخته و می سازند.

در حوزه اقتصادی هم عملکرد دولت همواره آماج حمله مخالفان بوده است. منتقدان مغرض همواره سیاست های اقتصادی دولت را زیر سوال می برند و از بدتر شدن وضعیت اقتصادی کشور سخن می گویند و هیچ شاخصی هم برای اثبات ادعای خود ارایه نمی دهند. این در حالی است که شاخص های کلان و آمارهای مستند نهادهایی چون مرکز آمار ایران، بانک مرکزی و صندوق بین المللی پول، از بهبود وضعیت اقتصادی کشور نشان دارند. بر اساس آمارهای رسمی و معتبر افزایش رشد اقتصادی، گسترش تولید و صادرات نفت، جذب سرمایه خارجی، پیشی گرفتن صادرات بر واردات، کاهش تورم و بیکاری و ... بر بهبود وضعیت اقتصادی گواهی می دهد.

افزون بر آنچه گفته شد، منتقدان بر عملکرد وحدت بخش و همگرایانه دولت در حوزه سیاست داخلی هم می تازند. پیش از روی کار آمدن دولت اعتدال، فضای سیاسی و اجتماعی کشور از آشفتگی و نابسامانی رنج می برد. تنش میان قوه مجریه با دیگر قوا با روی کار آمدن اعتدالگرایان رنگ باخت و در پی آن عرصه فعالیت های سیاسی، اجتماعی و نیز فرهنگی جامعه به شکل ملموسی روی آرامش و گشایش را به خود دید. با این حال، مخالفان با نادیده گرفتن پیامدهای انکارناپذیر سیاست های دولت در این حوزه ها، به شکلی بی وقفه به مخالف خوانی خود ادامه دادند و با حربه ها و کلیدواژه های گوناگون در قامت «دلواپسانِ» وضعیت کشور بر حجم آتشباری خود بر دولت افزودند.

به عنوان نمونه، دلواپسان مراسمی چون همایش ملی «زنان نقش آفرین عرصه فرهنگ و اقتصاد» را که در 31 فروردین 1393 با حضور رییس جمهوری و به مناسبت میلاد حضرت فاطمه (س) برگزار شد نماد «اشرافی گری» معرفی کردند و از ارایه سبد کالا به نیازمندان به عنوان سیاستی «گداپرور» یاد کردند. در برابر، مخالفان با چشم بستن برهمه مصائبی که به مدت هشت سال بر کشور رفت، فاسد شدن مقداری سیب زمینی در یکی از شهرهای کشور را بهانه تاخت و تاز به دولت قرار دادند تا مسوولان اجرایی را بی تدبیر نشان دهند.

نکته قابل تامل، قرار گرفتن مخالفان دولت در مقام مدعی العموم آزادی بیان، عدالت اجتماعی، شفافیت اقتصادی و ... است که چندان با کارنامه عمل و موضع گیری های حال و گذشته آنان همخوانی ندارد. این مخالفان که از رسانه های خود به عنوان تریبونی برای حمله به دولت استفاده می کنند، مدعی اند که دولت به آزادی بیان اعتقادی ندارد و از آنچه «تبعیض رسانه ای» می نامند رنج می برند. اقدام زنجیره ای این رسانه ها در تحریم نمایشگاه مطبوعات پارسال، تلاشی برای زیر سوال بردن سیاست های رسانه ای دولت بود.

افزون بر آنچه گفته شد، برگزاری تجمع های غیرقانونی و حمله به چهره های سیاسی از جریان های شناسنامه دار، از جمله دست افزارهای مخالفان دولت و در واقع هماوردان مردمسالاری دینی در کشور بوده است.

طی روزهای اخیر نیز زیر سوال بردن مسوولان اجرایی در فرایند مقابله با بی قانونی های صورت گرفت در ماجرای فیش های حقوقی نجومی از مهمترین کانون های اقدام مخالفان بوده است. این در حالی است که اقدام های دولت در این زمینه نظیری را به ذهن متبادر نمی سازد.

رفتار این منتقدان طی سه سال گذشته نشان می دهد که آنها نه تنها از شایعه سازی، وارونه نمایی، فرافکنی و سیاه نمایی در خصوص واقعیت های کشور دست بر نمی دارند، بلکه با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری سال 1396 عرصه فعالیت های خود را گسترش خواهند داد تنها به این امید که با تضعیف دولت، در انتخابات خودی نشان دهند. این در حالی است که نتایج انتخابات مجلس دهم نشان داد مردم آگاه تر از این هستند که در میدان بازی این مخالفان منفعت جو به حرکت درآیند.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1559812
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها
Tags: روحانی, حسن روحانی, صادرات , دولت, دولت یازدهم, هسته ای, انتخابات ریاست جمهوری , گروه 1+5 , انتخابات 96, صادرات نفت , تولید, توافق هسته ای, توافق, مجمع روحانیون مبارز, رشد اقتصادی, مخالفان دولت, برجام, انتخابات ریاست جمهوری سال 92, انتخابات ریاست جمهوری سال 96, دلواپسانِ
22222

مطالب مرتبط :

ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند


 رئیس جمهوری آمریکادر نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو با بیان اینکه روابط آمریکا و روسیه به «پایین‌ترین حد رسیده است» گفت که ناتو «دیگر منسوخ نیست...

کره شمالی آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کرد


 رسانه‌های دولتی کره شمالی، روز سه‌شنبه، همزمان با نزدیک شدن ناوگروه تهاجمی آمریکا به شبه‌جزیره کره، این کشور را به حمله هسته‌ای تهدید کردند. &#...

پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت


  پیام کتبی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به شیخ صباح الاحمد امیر کویت امروز /دوشنبه/ تسلیم وزیر امور خارجه این کشور شد .  ...

آمادگی اصلاح طلبان برای ردصلاحیت روحانی/ فریدون دردسرساز شد


 «روزنامه های اصلاح طلب علاقه عجیبی به دامن زدن به شایعه بی اساس رد صلاحیت روحانی دارند...»   پایگاه آمریکایی المانیتور (almonitor) با انت...

سی ان ان: ترامپ دیگر از لغو و یا حتی تجدیدنظر در برجام سخن نمی گوید


  شبکه خبری سی ان ان گفت: از آنجا که فرماندهان نظامی رژیم صهیونیستی دریافته اند که توانایی پیروزی در عملیات نظامی علیه ایران را ندارند، دونالد ت...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران