:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 368 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


روحانی: دولت تدبیر و امید در برجام مبانی تحریم را از بین برد

رئیس جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت تدبیر و امید به دنبال رفع مبانی تحریم بود نه خود تحریم ها، که با مذاکرات هسته ای به آن دست پیدا کردیم .

30a30.ir : دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دومین روز از سفر خود به کهگیلویه و بویراحمد و در نشست شورای اداری این استان در یاسوج افزود: ما در جریان مذاکرات خیلی سریعتر می توانستیم به نتیجه برسیم و کار را انجام دهیم اما به دنبال چیز دیگری بودیم.
وی ادامه داد: مبانی تحریم شامل قطعنامه های شورای امنیت و پی ام دی بود یعنی دنیا معتقد بود که ما یک سری فعالیت هایی برای ساخت بمب هسته ای انجام داده ایم.

وی اظهار کرد: موضوع پی ام دی ازسوی آژانس مطرح شده بود اما ایران آن را در مذاکرات با 5+1 مطرح و در نهایت آن را برطرف کرد.
دکتر روحانی بیان کرد: آژانس انرژی هسته ای هم اکنون به صورت رسمی اعلام کرده که ما هیچ سوالی نسبت به گذشته هسته ای ایران نداریم و سوال های اصلی ما مربوط به آینده و بحث برجام است.
وی بیان کرد: پذیرفتن این مساله از سوی آژانس و دنیا شبیه یک معجزه بود که هیچ کس آن را باور نمی کرد.

دکتر روحانی عنوان کرد: هیچ دانشمند هسته ای ایران مورد توهین قرار نگرفت و کسی نتوانست از یک دانشمند هسته ای درباره فعالیت های هسته ای ایران سوالی بپرسد.
وی اظهار کرد: 12 قطعنامه علیه ایران در یک روز لغو شد که باعث فخر ملت ایران و دیپلمات های آن است.
روحانی گفت: یکی دیگر از مبانی تحریم، قطعنامه های شورای امنیت است که شامل هفت قطعنامه فصل هفتم شورای امنیت می شد.

وی افزود: برخی دوستان می گفتند که این تحریم ها نمی تواند یک روزه برداشته شود و شورای امنیت دنبال لغو تدریجی این تحریم ها بود اما ما آنها را یک روز و قبل از اجرای برجام لغو کردیم.
روحانی بیان کرد: پرونده هر کشوری که به فصل هفت شورای امنیت رفت نتوانست از تبعات آن نجات پیدا کند.

وی عنوان کرد: کشورهایی که به فصل هفت شورای امنیت رفتند یا مانند عراق نابود شدند یا دچار جنگ و تحریم های نابود کننده شدند.
روحانی گفت: خروج از فصل هفت به این معناست که ما با شورای امنیت مشکل نداریم که به معنای برداشتن یکی از مبانی تحریم هاست.

وی ادامه داد: در جریان توافق هسته ای ما اجازه ندادیم که به هیچ یک از دانشمندان هسته ای ما توهین شود، 12 قطعنامه شورای امنیت و پنج تصمیم در یک روز لغو شد و همه این موفقیت ها فخر کشور و دیپلمات های ما ست.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب نیز از ابتدا تاکید داشتند که تمام کارها و موارد باید به دقت پیش برود و انجام شود.
رئیس جمهوری اضافه کرد: در این توافقات کشور از ذیل بند هفتم سازمان ملل خارج شد کاری که تاکنون هیچ کشوری تجربه نکرده و هر کشوری که در ذیل این بند قرار گرفته یا در آن آشوب و بلوا ایجاد شده یا با جنگ حکومت آن کشور را ساقط کرده اند.

وی اظهار کرد: با توافق هسته ای سلامت مردم ما هم بهتر تضمین شده است.
روحانی گفت: در شرایط تحریم ناچار بودیم که از برخی کشورها سم غیرموثر برای کشاورزی بخریم که برای سلامت مردم هم مضر بود اما امروز ما سم استاندارد وارد کشور می کنیم تا محصولات کشاروزی ما موجب بیماری مردم نشود و کشاورز هم خیالش آسوده باشد.

وی ادامه داد: ما داروهایی از کشورهای دیگر وارد می کردیم و مردم تزریق می کردند و موثر نبود، تجهیزاتی که در تشخیص دچار مشکل بود و درست عمل نمی کرد، اما امروز بهترین تجهیزات را از خریداری می کنیم.
او افزود: برخی از تجهیزات پزشکی را ما امروز با 50 درصد قیمت قبل خریداری می کنیم، برخی از تجهیزات صنعت نفت را حتی با 10 درصد قیمت گذشته می خریم ، برخی از خدمات نفتی 40 تا 45 درصد کاهش یافته است.

دکتر روحانی اظهار کرد: برجام در روابط ما با دنیا هم بسیار موثر بود، با هر رهبر که در دنیا ملاقات می کردیم می گفتند که شما تحریم هستید و نمی شود، حتی در موارد انسانی از جمله تهیه دارو و تجهیزات پزشکی نیز به دلیل ممنوعیت فعالیت در نظام بانکی ، مشکل داشتیم.
وی، با اشاره به عضویت ایران در اجلاس سازمان شانگهای به عنوان ناظر افزود: ما در زمان تحریم ها می خواستیم در این سازمان عضو شویم اما می گفتند چون تحریم هستید نمی توانید عضو شوید.
رئیس جمهوری اظهار کرد: حرکتی که دولت در طول این سه سال آغاز کرد با همت مردم و با همکاری و همراهی مجلس و دستگاه قضایی و تمام ارکان به نتایج خوب رسید و امروز توانستیم از شرایط سخت به شرایط آسان تر برسیم.

دکتر روحانی، قدرت و توان دفاعی ایران را یکی از موفقیت های برجام دانست و افزود: ما موفق شدیم تحریم نظامی ذیل فصل هفتم را تبدیل به تحریم کوتاه مدت چند ساله غیر فصل هفتمی کرده و امروز هر سلاحی را می توانیم با هماهنگی با کمیته مربوطه خریداری کنیم.

وی تصریح کرد: در مساله هسته ای و تحریم هدف نهایی غرب این بود که در ایران غنی سازی برچیده شود همان اتفاقی که در لیبی افتاد و در حقیقت هدف آنها تحریم نبود بلکه تحریم وسیله بود برای رسیدن به اهداف دیگر.
او گفت: آنها چنان چیزی برای ایران خواب دیده بودند و می خواستند با وارد کردن فشار دولت را مجبور کنند که خواسته های آنها را بپذیرد.

وی ادامه داد: امروز نه تنها فعالیت هسته ای در ایران انجام می دهیم و نه تنها نطنز، اراک، اصفهان و فردو فعال است بلکه دنیا فعالیت هسته ای ما را به رسمیت شناخته و در قطعنامه 2231 تاکید کرده که کشورهای دنیا با ایران باید همکاری کنند.
روحانی در ادامه با اشاره به تبعات کاهش قیمت نفت در جهان بیان کرد: ارزش 66 روبل روسیه به خاطر کاهش قیمت نفت به یک دلار رسید در حالی که پیش از آن ارزش 33 روبل روسیه به اندازه یک دلار بود.
وی با بیان اینکه ارزش پول کشور آذربایجان به شدت کاهش یافت گفت: برخی کشورها ذخایر 100 میلیارد دلاری خود را هزینه کردند.
روحانی عنوان کرد: کشوری مانند عراق برای پرداخت حقوق کارمندان خود مجبور به دریافت وام از خارج شد.

رئیس جمهوری ادامه داد: کسانی که می خواهند قضاوت کنند موفقیت های بزرگ دولت برای عبور بحران نفت را هم ببیند و مشکلات و شرایط سال های 94 و 95 را مشاهده کنند.
روحانی گفت: سرمایه گذاران داخلی و خارجی آماده فعالیت در ایران هستند و امروز مسابقه وارد شدن به ایران در بین کشورها شکل گرفته است.
وی افزود: دولت اگرچه با مجلس نهم نیز مشکل نداشت اما امید بیشتری برای همراهی با مجلس دهم دارد و تلاش می کند با آنها وضعیت کشور را بهتر کند.

روحانی اظهار امیدواری کرد که دولت، قوه قضائیه و مجلس دست به دست هم دهند تا استانی که زمینه های توسعه و پیشرفت را دارد بتواند از ظرفیت های خود استفاده کند.
وی گفت: کهگیلویه و بویراحمد دارای ظرفیت های زیادی در زمینه های آب، کشاورزی، گردشگری و گیاهان دارویی است که دولت برای آنها برنامه های زیادی دارد.
رئیس جمهوری تصریح کرد : این استان مردم خونگرم، خوش رو، غیور، با نشاط، اهل کار و فعالیت دارد و باید از این فرصت ها استفاده کرد.

دکتر روحانی اظهار داشت: نمایندگان مجلس و استانداری برای تحقق مصوبه های دولت در این استان نظارت دقیق و کافی داشته باشند.
وی ادامه داد: تلاش دولت بر این است که هر مصوبه ای که برای استان ها به تصویب رساند را طی یک یا 2 سال عملیاتی کند.
روحانی در پایان از مردم، علما، بزرگان، نیروهای انتظامی و نظامی و کارکنان دولت در استان کهگیلویه وبویراحمد برای استقبال از هیات دولت تشکر کرد.

کاروان تدبیر و امید از 24 دی سال 92 تاکنون به استانهای خوزستان، هرمزگان، سیستان وبلوچستان، ایلام ، لرستان، چهارمحال وبختیاری، اردبیل، خراسان رضوی، زنجان، گلستان، خراسان جنوبی ، بوشهر، اصفهان، قم، گیلان ، فارس، آذربایجان شرقی، شهرستانهای استان تهران (شهریار، ملارد و قدس، اسلامشهر، ری، رباط کریم و بهارستان)، خراسان شمالی، کردستان، همدان، مازندران، یزد، سمنان، کرمان، آذربایجان غربی و کرمانشاه سفر کرده است.

رئیس جمهوری و هیات دولت در سی امین سفر استانی صبح یکشنبه 24مرداد 95 وارد یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد شدند.

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1560316
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها, استانها
Tags: روحانی, حسن روحانی, مجلس , دولت, رئیس جمهور ایران, هسته ای, مذاکرات هسته ای, بمب هسته ای, تحریم ها, قطعنامه , شورای امنیت, قیمت نفت, توافق هسته ای, توافق, کهگیلویه وبویراحمد , یاسوج , کاهش قیمت نفت, برجام
22222

مطالب مرتبط :

ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند


 رئیس جمهوری آمریکادر نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو با بیان اینکه روابط آمریکا و روسیه به «پایین‌ترین حد رسیده است» گفت که ناتو «دیگر منسوخ نیست...

کره شمالی آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کرد


 رسانه‌های دولتی کره شمالی، روز سه‌شنبه، همزمان با نزدیک شدن ناوگروه تهاجمی آمریکا به شبه‌جزیره کره، این کشور را به حمله هسته‌ای تهدید کردند. &#...

پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت


  پیام کتبی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به شیخ صباح الاحمد امیر کویت امروز /دوشنبه/ تسلیم وزیر امور خارجه این کشور شد .  ...

کاهش کم‌سابقه بهای نفت و طلا


بهای جهانی نفت و طلا علی‌رغم تجربه کردن افزایشی اندک در ساعات اخیر، چهارشنبه را با نزولی چشمگیر به پایان رساندند. به نقل از رویترز؛ بهای جهانی نفت صب...

آمادگی اصلاح طلبان برای ردصلاحیت روحانی/ فریدون دردسرساز شد


 «روزنامه های اصلاح طلب علاقه عجیبی به دامن زدن به شایعه بی اساس رد صلاحیت روحانی دارند...»   پایگاه آمریکایی المانیتور (almonitor) با انت...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
نشست اضطراری در کاخ سفید برای تعیین ابتلای ترامپ به کرونا
اتحادیه اروپا: رفع تحریم‌ها بخش ضروری برجام است/ ایران به اجرای کامل توافق برگردد
بیش از ۵۰ کانون دانشگاه آزاد کشتار مسلمانان در هند را محکوم کردند
سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه‌ای درباره «کرونا» منتشر کرد
تأکید ایران بر آرام سازی سریع فضای متشنج موجود در ادلب
رئیس سازمان پدافند غیرعامل: رویکرد ما حمایت همه‌جانبه از وزارت بهداشت است/ فعلا نیاز به قرنطینه شهر نیست
واکنش موسوی به قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است/ مردم در هر شهری به تعداد نامزدهای آن شهر و در تهران به 30 نفر رای بدهند
رهبر انقلاب: هر چه حضور پای صندوق‌ها بیش‌تر باشد، مجلس قوی‌تر است/ آمریکا در حال حرکت به‌ سمت فروپاشی از درون
فرازی از وصیت‌نامه سردار شهید قاسم سلیمانی خطاب به جریان‌های سیاسی کشور
راهپیمایی ۲۲ بهمن| قدرت‌نمایی لشکر میلیونی سلیمانی‌/ تشییع جنازه تروریست‌های آمریکایی
مخالفت عراق با انتقال سامانه‌های پاتریوت آمریکا به این کشور
دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها
سردار حاجی‌زاده: به تمام کدها و فرکانس‌های پهپاد MQ-4 دست پیدا کرده‌ایم/ این هواپیما دیگر در برابر ایران کارایی ندارد
بازدید فرمانده سنتکام از عین‌الاسد
کمکهای سپاه به ارتش عراق در حوزه پدافند هوایی افزایش می‌یابد
سی‌ان‌ان: ترامپ در هفته گذشته ۴۴ ادعای غلط مطرح کرد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران