:: پرمخاطب ها   

:: ویژه ها   

اخبار   
داغ کن - کلوب دات کام تعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 456 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


کدام پادشاه منطقه رفاقت بیشتری با خانم کلینتون دارد؟

بنیاد کلینتون از جمله قدرتمند ترین بنیادهای موجود درجهان است واین بنیاد طی سال های اخیر دهها میلیون دلار کمک از سوی کشورهایی دریافت کرده که در لیست سیاه کشورهای ناقض حقوق بشر قرار دارند.

3a030.ir :  این روزهای نحوه عملکرد "بنیاد کلینتون" و کمک های اهدایی خارجی به این بنیاد در کنار ایمیل های شخصی هیلاری کلینتون مبدل به یکی از چالش های بالقوه بزرگ برای نامزد دمکراتها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شده است.

کمک های اهدایی به بنیاد کلینتون از سوی برخی از کشورهای جهان که در لیست سیاه حقوق بشری آمریکا قرار دارند، بین سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۳ که خانم کلینتون پست وزیر امور خارجه این کشور را عهده دار بوده و ادامه این کمک ها برای کمپین انتخاباتی او این شائبه را ایجاد می کند که آیا واقعاً این کمک ها بدون هیچ چشمداشتی انجام گرفته، یا نه؟ گم شدن برخی از ایمیل های شخصی خانم کلینتون و یا عدم ارائه آن در ارتباط با این دوره، تردیدها در باره ارتباط این ایمیل های گم شده را با شخصیت هایی اهدا کننده کمک مالی افزایش میدهد. در بین کشورهایی که بیشترین کمک های مالی را به بنیاد کلینتون کرده، و می کنند نام عربستان‌سعودی، قطر، بحرین و دیگر کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس به چشم می خورد.

نشریه انگلیسی تلگراف در شماره سه روز پیش خود به ارتباط بین کمک های اهدایی به بنیاد کلینتون و تماس های اهدا کنندگان کمک مالی ویا نمایندگان آنان با خانم هیلاری کلینتون اشاره می کند و این پرسش را مطرح می کند که آیا این کمک ها به بنیاد کلینتون به جهت جلب همکاری وزیر امور خارجه وقت آمریکا نبوده است؟


ارتباط خطرناک مالی کلینتون با برخی از کشورهای خارجی

"ریچارد لوگار" سناتور جمهوری خواه که به جهت گیری های بی طرفانه در آمریکا شهرت دارد، در هنگام یک جلسه پرسش و پاسخ بر خطرات این ارتباطات انگشت گذاشته است. "ریچارد لوگار" گفته: " حکومت ها و گروه های خارجی اهدای کمک به بنیاد کلینتون را وسیله و ابزاری برای جلب عنایت و توجه خاص وزیر امور خارجه(در آن هنگام، هیلاری کلینتون) قرار داده بودند."

به عبارت دیگر آنها امیدواربودند که با این کمک ها بتوانند جلب حمایت خانم کلینتون را به نفع کشورها و گروهای خود بخرند.

در همین حال، جمهوری خواهان پرسش می کنند که آیا خانم کلینتون از نفوذ خود به عنوان وزیر امور خارجه برای بدست آوردن کمک به بنیاد کلینتون سوء استفاده نکرده است؟

پس از آن تاریخ، هیلاری کلینتون تلاش کرد تا تمام مبالغ اهدایی به این بنیاد را در ظاهر امر پنهان نماید و تمام درخواست‌ها برای ملاقات با دیگران را رد کند.

یک سازمان غیر حکومتی نزدیک به مواضع محافظه کاران به نام "جودیکال داگ" یا دیده‌بان قضایی آمریکا اخیراً ایمیل هایی از خانم کلینتون را منتشر کرده است. این ایمیل ها شک و تردید نسبت به هیلاری را در این باره به شدت افزایش میدهد. "

جودیکال داگ" اعلام کرده است که شاخه‌های بنیاد کلینتون میزان کمک‌های اهدایی را آشکار نکرده‌اند.

علاوه براین، برخی از مستندات اخیر نشان می‌دهند که برخی افراد تحت فشار قرار گرفتند تا به بنیاد کلینتون کمک کنند و از این طریق به‌راحتی بتوانند به هیلاری کلینتون، وزیر وقت امور خارجه آمریکا دسترسی پیدا کنند.


"سلمان بن حمد" ولیعهد بحرین 32 میلیون دلار به بنیاد کلینتون کمک کرده است

برخی ازاین ایمیل‌ها نشان دهنده این موضوع هستند که یکی از دستیاران خانم کلینتون مقدمات لازم را برای ملاقات "سلمان بن حمد" ولیعهد بحرین با هیلاری کلینتون آماده کرده است.

به نوشته" جودیکال داگ" دستیار خانم کلینتون تأیید می کند که ولیعهد بحرین یکی از دوستان و حامیان پر و پا قرص بنیاد کلینتون محسوب میشود و مبلغ 32 میلیون دلار به این بنیاد کمک کرده است.


اکثریت اهدا کنندگان کمک های مالی خارجی هستند


اسناد و مدارک ارائه شده، همچنین نشان می‌دهند که طی این مدت 85 نفر از مجموع 154 نفر اهدا کنندگان کمک‌های مالی به بنیاد کلینتون ، از کشورهای خارجی بوده‌اند.

به نوشته رادیوفرانسه، در همین رابطه، نشریه آمریکایی "پولیتکو" اخیراً با استناد به مدارکی که از سوی "جی اس اِی GSA" دریافت کرده، مدارک تازه ای را در تحقیقات خود ارائه میدهد که این مداراک ثابت می کنند که در خانواده کلینتون مرز روشنی بین بنیاد کلینتون، سمت "هیلاری" به عنوان وزیر خارجه و روابط بیرونی " بیل" وجود نداشته است.

یاد آور میشویم که "جی اس ای GSA" یک آژانس مستقل دولت فدرال آمریکا است که به مدیریت سایر آژانس های فدرال آمریکا، خصوصاً در زمینه ارتباطات کمک می کند.

تحقیقات نشریه آمریکایی "پولیتکو" همچنین نشان میدهد که مقامات سعودی بزرگ ترین اهدا کنندگان کمک های مالی به بنیاد کلینتون هستند.

این تحقیق همچنان ثابت می کند که بنیاد کلینتون از جمله قدرتمند ترین بنیادهای موجود درجهان است واین بنیاد طی سال های اخیر دهها میلیون دلار کمک از سوی کشورهایی دریافت کرده که در لیست سیاه کشورهای ناقض حقوق بشر قرار دارند.


کمک های مالی به بنیاد کلینتون بیش از 2 میلیارد برآورد میشود

از سوی دیگر نشریه انگلیسی تلگراف میزان کمک های دریافتی بنیاد کلینتون را طی سال های 2001 تا 2016 میلادی در حدود 2 میلیارد دلار برآورد می کند. بخش عمده ای از این کمک ها از سوی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، خصوصاً عربستان سعودی به بنیاد کلینتون اهدا شده است.
 

 

عربستان سعودی بیش از 20 درصد کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون را تأمین می کند

خبرگزاری اردُنی "پترا" در ماه ژوئن گذشته سخنان محمد بن سلمان آل سعود، مرد نیرومند، وزیر دفاع وجانشین ولیعهد عربستان سعودی را در گزارشی منتشر کرده بود.

محمد بن سلمان در این گزارش گفته بود: عربستان سعودی بیش از 20 درصد هزینه کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون را تأمین می کند.

پس از انتشار این گزارش، اظهارات محمد بن سلمان آل سعود از روی بایگانی سایت خبری این آژانس اردُنی برداشته شده و حذف میشود. ميدل إيست آی Middle East Eye ، پرتال خبری معتبری که رویدادهای خاورمیانه را پوشش میدهد و به عنوان یک مأخذ معتبر از سوی دیگر رسانه ها، مورد استفاده قرار می گیرد، در آن هنگام خبر داده بود که پس از حذف این گزارش از روی سایت آژانس خبری اردُنی، اصل نسخه عربی این اظهارات در سایت "موسسه برای امور گلف" در واشنگتن منتشر شده بود.

 

در نسخه اصلی منتشر شده محمد بن سلمان آل سعود چنین گفته است:

"عربستان سعودی همواره به دو حزب دمکرات و جمهوری خواه آمریکا کمک مالی کرده است. پادشاهی عربستان سعودی با خشنودی بسیار زیاد بیش از 20 درصد هزینه های کمپین انتخاباتی هیلاری کلینتون برای ریاست جمهوری آمریکا را تأمین کرده است..."

هر چند کمک های اهدایی عربستان سعودی به بنیاد کلینتون طی سالیان گذشته ادامه داشته و حتی در سال 2008 میلادی بیل و هیلاری کلینتون رسماً اعلام کردند که فقط طی یکسال(سال 2008) این بنیاد 25 میلیون دلار از عربستان سعودی کمک دریافت کرده است، اما مشکل اساسی کمک های عربستان سعودی به بنیاد کلینتون در زمان وزارت امور خارجه هیلاری کلینتون در سال های بین 2009 تا 2013 و خصوصاً از هنگام نامزدی او برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر خلاف قوانین آمریکا است.

 

در واقع، نامزدان ریاست جمهوری آمریکا از نظر قوانین آمریکا حق ندارند از کشورهای خارجی کمک مالی دریافت کنند.

رقبا و مخالفان هیلاری کلینتون این سؤال را مطرح می‌کنند که اگر کمک های مالی خارجی به بنیاد کلینتون به‌عنوان یک راه عادی موجب می‌شده تا اهدا کننده بتواند با وزیر امور خارجه آمریکا دیدار کرده و نظر مساعد او را برای اهداف خود جلب کنند، چه تضمینی وجود دارد که این روند در زمانی که هیلاری کلینتون رئیس جمهوری آمریکا می‌شود، تکرار نخواهد شد؟

هر چند، عربستان سعودی کشوری است که بیشترین کمک های مالی خارجی را تا کنون به بنیاد کلینتون کرده است، اما نباید فراموش کرد که کشورهای دیگری نیز در این راه ، با مقیاس بسیار کمتری از عربستان سعودی پیروی می کنند.

کشورهای کویت، قطر، بحرین، عمان، بروندی، نروژ، ایتالیا و جامائیکا از جمله کشورهای دیگری هستند که منابع مالی بنیاد کلینتون را تأمین می کنند.

 

 

 

*جام نیوز

کد خبر:  1560591
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها, بین الملل
Tags: نامزد, آل سعود, عربستان , خاورمیانه , قطر , عربستان سعودی, رئیس جمهور آمریکا, عمان, ایتالیا, بحرین, هیلاری کلینتون, کلینتون, کویت, نروژ, انتخابات ریاست جمهوری آمریکا, انتخابات آمریکا, انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا, جامائیکا, محمد بن سلمان, هیلاری, بنیاد کلینتون, بروندی
22222

مطالب مرتبط :

«اخبار بد» برای عربستان و امارات


 صندوق بین المللی پول اخیرا پیش بینی کرد که کاهش تولید نفت و سیاست های ریاضتی بر اقتصاد عربستان سعودی به عنوان بزرگترین اقتصاد عربی تاثیر خواهد د...

اظهار نظر عجیب پسر ترامپ دربارۀ نقش ایوانکا در حمله به سوریه!


 گزارش های رسانه‌ای به نقل از پسر ترامپ، نقش ایوانکا دختر رئیس جمهور آمریکا در حمله موشکی به حمص را ثابت می کند.       اریک، پ...

بخشی از اطلاعات مالیاتی دونالد ترامپ منتشر شد


   کاخ سفید روز چهارشنبه پس از این که یکی از رسانه های آمریکایی از دستیابی به اطلاعات مالیاتی دونالد ترامپ خبر داد, با انتشار بیانیه ای بخش...

تظاهرات بحرینی‌ها در شب محاکمه آیت الله قاسم


 مردم بحرین در شب محاکمه آیت الله عیسی قاسم رهبر شیعیان این کشور در مناطق مختلف بحرین تظاهرات کردند.       به گزارش  المن...

پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت


  پیام کتبی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به شیخ صباح الاحمد امیر کویت امروز /دوشنبه/ تسلیم وزیر امور خارجه این کشور شد .  ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار   
وزارت اطلاعات: عوامل مرتبط با شبکه ماهواره‌ای ایران اینترنشنال در داخل دستگیر شدند
مدارک لازم برای ثبت‌نام در انتخابات مجلس یازدهم
تفکر بسیجی در عرصه مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز موفق خواهد بود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
این شهید می‌گفت دوست ندارد بمیرد!/ «محمدمهدی رضوان» شهید 19 ساله امنیت به روایت مردم محله هرندی
رئیس «سیا» به دیدار شاه سعودی رفت
وقایع 13 آبان مبدأ تاریخ استکبارستیزی مردمی آگاه است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
جهانگیری: لوایح FATF و CFT در جلسه سران قوا تصویب شده است
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
جدیدترین دستاوردهای نیروی زمینی ارتش رونمایی شد
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
رئیس جمهور وارد نیویورک شد
دستگاه قضا به ماجرای اظهارات نمایندگان درباره ماجرای سحر خدایاری ورود کند
فراخوان سراسری «نهضت مردمی تحول در صدا و سیما» منتشر شد
آیت‌الله میرباقری: برخی با ترویج فرهنگ غربی مقابل حرکت اربعین قرار دارند

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران