:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 293 تعداد امتیازدهی:  1   (Article Rating)


اجرای سریع و دقیق توافقات، تحولی ملموس در روابط تهران – پاریس ایجاد می کند

رئیس جمهوری با اشاره به امضای سند نقشه راه تقویت همکاری ها و روابط مشترک، تاکید کرد که اجرای سریع و دقیق توافقات، فیمابین تحولی ملموس در روابط سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و علمی تهران – پاریس ایجاد خواهد کرد.

30a30.ir : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، روز -سه شنبه - در دیدار «کلود بارتلون» رئیس مجلس ملی فرانسه، به امضای ده ها سند همکاری میان بخش های دولتی و خصوصی ایران و فرانسه در جریان نخستین سفر خود به اروپا پس از توافق هسته ای اشاره کرد و اظهارداشت: شاهد پیشرفت در اجرای برخی از این تفاهمات هستیم و اجرای کامل آنها می تواند تحولی در روابط تهران – پاریس ایجاد کند.

رئیس جمهوری، نقش پارلمان های دو کشور را در توسعه همکاری ها و دستیابی به اهداف مشترک حائز اهمیت برشمرد و اظهارداشت: توافق هسته ای فضای جدیدی را برای همکاری آفرید که باید از آن به بهترین شکل استفاده کنیم. از جمله فرانسه و ایران دارای توانمندی ها و امکانات فراوان هستند که می تواند در مسیر توسعه همکاری های دو دولت و منافع دو ملت بکار گرفته شود.

روحانی همچنین بر توسعه و تقویت روابط پارلمانی میان مجلس ملی فرانسه و مجلس شورای اسلامی اسلامی ایران، تأکید کرد.

رئیس جمهوری با اشاره به سابقه روابط دوستانه و تاریخی دو کشور و گام های خوبی که در سال ها و ماه های اخیر در راستای توسعه مناسبات تهران – پاریس برداشته شده، گفت: جاذبه های فراوانی در زمینه تاریخ، ادبیات و فرهنگ میان ایران و فرانسه وجود دارد و خوشحالیم که امروز سطح روابط سیاسی نیز میان دو کشور ارتقاء یافته است.

روحانی با بیان اینکه در مذاکرات و توافق هسته ای تنها به دنبال حل و فصل یک مشکل نبودیم، اظهار داشت: هدف جمهوری اسلامی ایران در مذاکره طولانی و مهم با 1+5 اثبات حقانیت خود در فعالیت صلح آمیز هسته ای و نشان دادن اراده خود برای تعامل سازنده با جهان بود.

رئیس جمهوری با اشاره به نقش فرانسه در طول دوران مذاکرات هسته ای تأکید کرد: اجرای کامل و سریع تعهدات در توافق هسته ای یک معیار و پایه مهم برای اعتمادآفرینی بیشتر میان ایران، کشورهای طرف مذاکره و توسعه روابط است.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به تمامی تعهدات خود در برجام به طور کامل عمل کرده، بر ضرورت اجرای هر چه سریع تر و دقیق تعهدات برجام از سوی همه طرفین تأکید کرد.

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود ضرورت همکاری های مشترک ایران و فرانسه در زمینه مسایل منطقه ای و بویژه مبارزه با تروریسم را مورد تأکید قرار داد و افزود: گسترش همکاری ها و رایزنی های مشترک در کشور می تواند به حل و فصل مشکلات و مسایل منطقه ای کمک کند.

رئیس جمهوری انهدام زیرساخت ها، کشته و آواره شدن انسان های بی گناه در منطقه و بویژه سوریه را نگران کننده دانست و افزود: امروز در منطقه شاهد حضور گسترده گروه های تروریستی هستیم که به هیچ یک از اصول انسانی پایبند نیستند. این در حالی است که آثار باستانی و تاریخی و نفت سوریه و عراق در بازارهای دیگر کشورها توسط تروریست ها به فروش می رسد و همه می دانند چه کشورهایی در داخل و خارج از منطقه به آنان کمک می کنند و سلاح و مهمات در اختیار تروریست ها از انبارهای چه کشورهایی تأمین می شود.

روحانی با تأکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان قربانی بزرگ تروریسم نسبت به خطرات این پدیده شوم آگاهی داشته و فرانسه هم به واسطه حملات تروریستی چند ماه اخیر بیشتر به این مهم پی برده است، گفت: بدون تردید امروز تروریسم خطری بزرگ برای همه کشورهای منطقه و جهان است و علاوه بر مبارزه هماهنگ، باید از لحاظ فرهنگی تلاش کنیم تا جوانان در دام گروه های تروریستی گرفتار نشوند.

رئیس جمهوری با بیان اینکه باید با همکاری های و رایزنی های سیاسی، رفت و آمد گروه های تروریستی را کنترل و مانع از هرگونه کمک برخی از کشورها به تروریست ها شویم، افزود: ثبات منطقه در گرو قطع حمایت ها از تروریسم است. شکست تروریسم، بازگشت ثبات و امنیت به منطقه، بازگشت آوارگان به خانه های خود و استقرار اراده و رأی مردم از اهداف مشترک و مهم در زمینه مسایل منطقه است.

روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران براساس خواست دولت های عراق و سوریه برای مبارزه با تروریسم به این دو کشور کمک می کند، یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران همچنان معتقد است که گفت وگو و پیگیری راه حل سیاسی، مسیری درست برای رفع مشکلات در سوریه است.


**از تلاش بانک های بزرگ فرانسوی برای همکاری و سرمایه گذاری در ایران حمایت می کنیم
«کلود بارتلون» رئیس مجلس ملی فرانسه نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از ملاقات با رییس جمهوری کشورمان، اشتراکات و روابط دوستانه و تاریخی دو ملت و دو کشور را مورد اشاره قرار داد و گفت: مردم فرانسه همواره مجذوب تاریخ ایرانیان بوده و علاقه زیادی به هنر، ادبیات، معماری و تجارت با ایران در فرانسه وجود دارد.

رئیس مجلس ملی فرانسه با اشاره به اینکه باید در راستای عملیاتی کردن تمام توافقات و تفاهمات میان دو کشور تلاش کنیم، افزود: مجلس ملی فرانسه در طول مذاکرات ایران با 1+5 همواره سرسختانه از این مذاکرات حمایت کرده و امروز هم با جدیت به دنبال اجرای کامل توافقات برجام از سوی طرفین هستیم.

«بارتلون» با تأکید بر اهمیت تحقق هدف های اقتصادی در روابط دو کشور، گفت: از تلاش بانک های بزرگ فرانسوی برای همکاری و سرمایه گذاری در ایران حمایت می کنیم.

رئیس مجلس ملی فرانسه توافق برجام را شرایطی برد – برد برای طرفین مذاکره کننده برشمرد و با تأکید بر تلاش در راستای اجرای کامل تعهدات، گفت: ایران به تعهدات خود پایبند بوده و با توجه به تعهداتی که ایران و جامعه بین الملل نسبت به هم دارند، باید تلاش کنیم تا این توافق به درستی و به طور کامل اجرا شود.

بارتلون، جمهوری اسلامی ایران را عامل مهم ثبات و امنیت در منطقه دانست و با اشاره به نقش تأثیرگذار کشورمان بویژه در مبارزه با تروریسم، افزود: نقطه نظرات نزدیک و مشترکی در زمینه بسیاری از مسایل منطقه ای و بین المللی میان ایران و فرانسه وجود دارد و دو کشور می توانند با همکاری نزدیک با یکدیگر نقش بسزایی در حل و فصل مسایل و مشکلات منطقه و جهان ایفا کنند.
رئیس مجلس ملی فرانسه همچنین ادامه داد: امروز همگان معتقدند که برای مبارزه با تروریسم نیاز به اراده و تلاش جمعی و مقرراتی واحد داریم و مطمئنا حضور ایران در این عرصه می تواند، نقش بسزایی در از بین بردن بی ثباتی ها در منطقه ایفا کند.

 

 

 

*ایرنا

کد خبر:  1560594
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها
Tags: سوریه, حسن روحانی, مجلس , مجلس شورای اسلامی, رئیس جمهور ایران, فرانسه, هسته ای, مذاکرات هسته ای, عراق, پاریس , تهران , توافق هسته ای, توافق, مبارزه با تروریسم, مجلس ملی فرانسه, برجام, کلود بارتلون, رئیس مجلس ملی فرانسه
22222

مطالب مرتبط :

داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد


 سخنگوی فرماندهی مشترک عملیات عراق اعلام کرد سازمان تروریستی داعش در غرب موصل با گازهای سمی به نیروهای عراقی حمله کرده است که دومین حمله از این ن...

ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند


 رئیس جمهوری آمریکادر نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو با بیان اینکه روابط آمریکا و روسیه به «پایین‌ترین حد رسیده است» گفت که ناتو «دیگر منسوخ نیست...

اظهار نظر عجیب پسر ترامپ دربارۀ نقش ایوانکا در حمله به سوریه!


 گزارش های رسانه‌ای به نقل از پسر ترامپ، نقش ایوانکا دختر رئیس جمهور آمریکا در حمله موشکی به حمص را ثابت می کند.       اریک، پ...

کره شمالی آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کرد


 رسانه‌های دولتی کره شمالی، روز سه‌شنبه، همزمان با نزدیک شدن ناوگروه تهاجمی آمریکا به شبه‌جزیره کره، این کشور را به حمله هسته‌ای تهدید کردند. &#...

درخواست عجیب اردوغان از روسیه


 رئیس جمهوری ترکیه اعلام کرد : روسیه باید در سیاست حمایت خود از سوریه بازنگری کند و برای " رهائی از شرّ نظام سوریه " به آمریکا بپیوندد!   ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
گزینه‌های نهایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برای هیئت‌رئیسه مجلس
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
نشست اضطراری در کاخ سفید برای تعیین ابتلای ترامپ به کرونا
اتحادیه اروپا: رفع تحریم‌ها بخش ضروری برجام است/ ایران به اجرای کامل توافق برگردد
بیش از ۵۰ کانون دانشگاه آزاد کشتار مسلمانان در هند را محکوم کردند
سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه‌ای درباره «کرونا» منتشر کرد
تأکید ایران بر آرام سازی سریع فضای متشنج موجود در ادلب

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران