:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 614 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


وزیر دفاع: موشک های غدیر، سجیل و خرمشهر تا پایان امسال به تولید می رسد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سه محصول اساسی در حوزه موشکی(غدیر، سجیل، و خرمشهر) تا پایان سال جاری به عرصه تولید می رسد.

30a30.ir : سردار حسین دهقان در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی افزود: سه محصول اساسی در حوزه موشکی که قدرت دفاعی را چند برابر افزایش می دهد را تا پایان سال جاری به عرصه تولید خواهیم رساند.

وی اظهار داشت: این سه موشک شامل موشک غدیر و سجیل( با سوخت جامد برد بلند) و موشک خرمشهر با قدرت اصابت بالا است که آن را به صحنه تولید آورده ایم.
دهقان تاکید کرد: ما در حوزه تولید موشک در زمینه موشک های کروز، بالستیک سوخت جامد و مایع و موشک های پدافندی، حدی از توان را به لحاظ تولیدی داریم که قادریم هر بُرد، هر دقت و هر میزان تخریبی را با دقت اصابت، طراحی و ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر این که امروز موشک های برد بلند ما با دقت های زیر 10 متر می تواند اهداف متخاصم را مورد هدف قرار دهد، اظهار داشت: در آینده موشک های بالستیک زمین به زمین خود را به گونه ای توسعه خواهیم داد که قادر باشد در دوردوست ها، اهداف دریایی را هم مورد اصابت قرار دهد.

دهقان یادآور شد: موشک های کروز زمین به دریا و آنهایی که از شناورها پرتاب می شوند، قادرند تمامی اهداف دریایی را در بردهای بلند مورد اصابت قرار دهند.
وی اضافه کرد: دیروز خط تولید موشک سوخت جامد تاکتیکی و نقطه زن ذوالفقار که ضد جمینگ- ضد اختلال در سیستم های راداری - است، فعال کردیم؛ تا پایان امسال سه محصول اساسی را در حوزه موشکی که برتری و قدرت دفاعی ما را چندین برابر افزایش خواهد داد را به صحنه تولید خواهیم آورد.

وزیر دفاع در بخشی از سخنانش با اشاره به این که نقش تعیین کننده مجلس در جهت اتخاذ مواضع انقلابی برای پیشبرد آرمان های انقلاب ستودنی است، اظهار داشت: اقداماتی که در دوران دفاع مقدس، مجلس شورای اسلامی برای حمایت از ایثارگران انجام داد، بسیار مهم بود.
وی تاکید کرد: به طور طبیعی در بودجه های سالیانه و برنامه های پنج ساله، نمایندگان عنایت ویژه ای به بخش دفاع داشتند که قابل تقدیر است.

وی اضافه کرد: در دوره مسئولیتی من، آنچه از نمایندگان دیدیم، همراهی و دلسوزی در مباحث مربوط به امنیت ملی و کمک به توسعه عناصر قدرت ساز ملت در عرصه دفاعی بوده است.
دهقان اظهار امیدواری کرد که در برنامه ششم و بودجه سال 96 گام های بلندتری برای تقویت بنیه دفاعی کشور برداشته شود.
وی گفت: ما باید صنایع دفاعی مان را به گونه ای توسعه دهیم که ضمن تولید همه اقلام پدافندی و دفاعی، در راستای توسعه تولید اقلام تهاجمی نیز گام برداریم.

وی با تاکید بر این که ما نیاز به توسعه و نوسازی اقلام دفاعی خود داریم اظهار داشت: ما نیاز داریم نیروی دریایی خود را به لحاظ استقرار در ساحل دریایی مکران و ناوشکن ها و ناوگان های جدید، به روز کنیم
وی افزود: ما نیاز داریم تحرک را در نیروی زمینی خود افزایش داده و در جهت توسعه سلاح های زمینی که ما را قادر به مقابله با تحلیل های نوین می سازد، اقدام کنیم.

دهقان در بخشی از سخنانش گفت: در عملیات ثامن الحج، دشمنان نتوانستند آبادان را در اختیار بگیرند و به سمت اهواز بیایند؛ عملیات ثامن با فرمان امام خمینی (ره) برای شکست حصر آبادان آغاز شد که سرآغاز استراتژی جدید در جنگ بود.

وی تاکید کرد: بعد از سه روز از آغاز جنگ، تحلیلگران جنگ اعلام کردند که صدام برای دستیابی به اهداف خود ناموفق است؛ لذا ظرف یک هفته، استراتژی صدام از تهاجم شدید کوتاه مدت به جنگ فرسایشی بلندمدت تغییر کرد.

دهقان گفت: هدف آمریکایی ها از کمک به صدام، خاموش کردن انقلاب ایران بود اما صدام نیز اهداف مد نظر خود را داشت که شامل لغو قرارداد 1975، تبدیل شدن به ژاندارم منطقه و جبران شرایط آسیب پذیر داخلی حکومت بعث بود.

وی اضافه کرد: در این دوره از جنگ، تلاش های دیگران برای ممانعت به پیروزی ملت ایران آغاز شد و صدام از نظر سیاسی، اقتصادی و اطلاعاتی مورد حمایت کشورهای غربی و منطقه قرار گرفت.
دهقان یادآور شد: بعد از فتح خرمشهر، جمهوری اسلامی با سیاست تنبیه متجاوز، عملیات های گسترده ای را آغاز کرد. ما قصد داشتیم دنیا را به نقطه ای برسانیم که ناچار به شناسایی متجاوز و وادار کردن آن به پرداخت غرامت شود.

وی ادامه داد: ما جنگ را با موفقیت به پایان رساندیم چرا که دشمنان ما به اهداف خود دست نیافتند.
وی افزود: در دنیای پرآشوبی که قانون جنگل حاکم است و صاحبان زور و اسلحه، همه حقوق را برای خود تعریف می کنند، هشت سال دفاع مقدس به ما ثابت کرد که تنها راه زیست عزتمندانه، انتخاب فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی تاکید کرد: ما آموختیم نهادهای بین المللی حامی کشورهای استکباری هستند و هیچ ملتی نمی تواند انتظار داشته باشد نهادهای بین المللی از آن حمایت کنند. آموختیم شعارهای زیبای حقوق بشری و دموکراسی، ابزاری برای توجیه گری اقدامات تجاوزگرانه نظام سلطه است و ترور تروریست، ابزاری در دست صاحبان قدرت برای مقابله با اراده ملت هاست.

وی اضافه کرد: از هشت سال دفاع مقدس، آموختیم دشمن همواره بر موضع دشمنی خود قرار دارد و ابزار متناسب با موقعیت را استفاده می کند؛ مانند زور، دسیسه، توطئه، تلاش برای ایجاد حفره هایی درون جامعه، تحقیر و توهین، تطمیع و حیله و لبخند.

دهقان گفت: در منطقه ما بی ثباتی فراگیری وجود دارد و تنها کشوری که عامل صلح و ثبات در منطقه است و امروز بیشترین تلاش را برای ایجاد صلح در منطقه به کار گرفته و پیش قراول مقابله با جریان های تروریستی است ، جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تاکید بر این که در حوزه دفاعی تنها عنصر محدودکننده ای که پذیرفته ایم، عدم ورود به عرصه تولید سلاح های کشتار جمعی و شیمیایی است، گفت: کشور ما به لحاظ جغرافیایی و نظام حاکم در معرض تهدید دیگر کشورها قرار دارد و به همین دلیل در حوزه دفاع، از توسعه تجهیزات پدافندی غفلت نمی کند.

دهقان اضافه کرد: در حوزه پدافند موشکی، هیچ عنصری برای ایجاد محدودیت در قدرت نمی شناسیم و در جهت تقویت توان دفاعی خود با برنامه های اعلام شده حرکت می کنیم.

وی از تشکیل سازمان مدیریت در وزارت دفاع برای چابک سازی این وزارتخانه خبر داد و گفت: تلاش کردیم تمام سرمایه های پژوهشی کشور را در خدمت دفاع و توسعه ملی قرار دهیم.
دهقان یادآور شد: ما موازی کاری را حذف کردیم و پروژه های تحقیقاتی خود را محدود کرده و متمرکز در مواردی کردیم که می توانیم به ما محصول و یا فناوری را بدهد که برای ما در صحنه های درگیری، برتری ایجاد کند.

وی تاکید کرد: بیش از 35 درصد از هزینه های قبل از سال 90 را در عرصه تحقیق و تولید کاهش دادیم.

دهقان گفت: برنامه های تولیدی خود را محدود کرده و متمرکز بر مواردی کردیم که برای ما ایجاد بازدارندگی می کند. در این فرآیند، آنچه از اهمیت زیادی برخوردار بود، این بود که بتوانیم در کوتاه ترین بازه های زمانی، به بالاترین حد از نیاز خود را در جهت تأمین امنیت ملی و ارتقای ضریب امنیتی کشور دست یابیم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از صحبت های دهقان گفت: آقای دهقان بیانات مفیدی داشتند، ایشان از فرماندهان باسابقه دفاع مقدس هستند که امروز نیز از نظراتشان بهره بردیم.
 

 

 

*سمیه لاری/انتشار دهنده:محسن طاهرزاده

کد خبر:  1560847
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: مجلس , مجلس شورای اسلامی, علی لاریجانی, رئیس مجلس, لاریجانی, بالستیک, وزیر دفاع , پدافند, دفاع مقدس, موشک, سردار دهقان, سردار حسین دهقان, خرمشهر, کروز, موشک سجیل, وزیر دفاع ایران, پدافند موشکی, موشک غدیر, موشک خرمشهر
22222

مطالب مرتبط :

موشک هسته ای ایران با موفقیت آزمایش شد!


 «با وجود اظهارات تند دولت ترامپ ایران موشک های هسته ای خود را آزمایش کرد...»     پایگاه انگلیسی اکسپرس (Express) با انتشار گزارشی ب...

فردا؛ آغاز روند بررسی بودجه ۹۶ در صحن مجلس


 سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس از آغاز روند بررسی لایحه بودجه ۹۶ از فردا (یکشنبه 24 بهمن ماه) در جلسات علنی پارلمان خبر داد.   بهروز نعمتی سخنگوی...

رئیس جمهوری پنج قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد


  حجت الاسلام و المسلمین دکترحسن روحانی رئیس جمهوری در نامه های جداگانه ای به وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، علوم تحقیقات و فناوری و دادگس...

آیت الله جنتی اسامی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد


  دبیر شورای نگهبان در نامه‌ای به وزیر کشور، اسامی اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس شورای اسلام...

بهم ریختگی امنیتی نسبتا شدید در غرب آسیا


 رییس مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه غرب آسیا در به هم ریختگی به نسبت شدید امنیتی به سر می برد. علی لاریجانی روز یکشنبه در کنفرانس امنیتی تهران به...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
کارمندان بدون ماسک غیبت بخورند/ خدمات مترو و اتوبوس منوط به ماسک زدن باشد
رئیس جمهور: الزام استفاده از ماسک در مرحله جدید مقابله با شیوع کرونا اقدامی ناگزیر است
بمب خبری جدید علیه ترامپ؛ درخواست از چین برای کمک به پیروزی در انتخابات
حذف چهار صفر از پول ملی مغایر سیاست‌های کلی نظام دانسته نشد
رهبر معظم انقلاب: شعار «نفس بکشیم» مردم آمریکا، شعار همه ملت های مظلوم جهان است/ امام(ره) انسانی تحول‌خواه و تحول آفرین بود
گزینه‌های نهایی فراکسیون مردمی انقلاب اسلامی برای هیئت‌رئیسه مجلس
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران