:: پرمخاطب ها  

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 493 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


وزیر دفاع: موشک های غدیر، سجیل و خرمشهر تا پایان امسال به تولید می رسد

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: سه محصول اساسی در حوزه موشکی(غدیر، سجیل، و خرمشهر) تا پایان سال جاری به عرصه تولید می رسد.

30a30.ir : سردار حسین دهقان در ابتدای جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی افزود: سه محصول اساسی در حوزه موشکی که قدرت دفاعی را چند برابر افزایش می دهد را تا پایان سال جاری به عرصه تولید خواهیم رساند.

وی اظهار داشت: این سه موشک شامل موشک غدیر و سجیل( با سوخت جامد برد بلند) و موشک خرمشهر با قدرت اصابت بالا است که آن را به صحنه تولید آورده ایم.
دهقان تاکید کرد: ما در حوزه تولید موشک در زمینه موشک های کروز، بالستیک سوخت جامد و مایع و موشک های پدافندی، حدی از توان را به لحاظ تولیدی داریم که قادریم هر بُرد، هر دقت و هر میزان تخریبی را با دقت اصابت، طراحی و ایجاد کنیم.

وی با تاکید بر این که امروز موشک های برد بلند ما با دقت های زیر 10 متر می تواند اهداف متخاصم را مورد هدف قرار دهد، اظهار داشت: در آینده موشک های بالستیک زمین به زمین خود را به گونه ای توسعه خواهیم داد که قادر باشد در دوردوست ها، اهداف دریایی را هم مورد اصابت قرار دهد.

دهقان یادآور شد: موشک های کروز زمین به دریا و آنهایی که از شناورها پرتاب می شوند، قادرند تمامی اهداف دریایی را در بردهای بلند مورد اصابت قرار دهند.
وی اضافه کرد: دیروز خط تولید موشک سوخت جامد تاکتیکی و نقطه زن ذوالفقار که ضد جمینگ- ضد اختلال در سیستم های راداری - است، فعال کردیم؛ تا پایان امسال سه محصول اساسی را در حوزه موشکی که برتری و قدرت دفاعی ما را چندین برابر افزایش خواهد داد را به صحنه تولید خواهیم آورد.

وزیر دفاع در بخشی از سخنانش با اشاره به این که نقش تعیین کننده مجلس در جهت اتخاذ مواضع انقلابی برای پیشبرد آرمان های انقلاب ستودنی است، اظهار داشت: اقداماتی که در دوران دفاع مقدس، مجلس شورای اسلامی برای حمایت از ایثارگران انجام داد، بسیار مهم بود.
وی تاکید کرد: به طور طبیعی در بودجه های سالیانه و برنامه های پنج ساله، نمایندگان عنایت ویژه ای به بخش دفاع داشتند که قابل تقدیر است.

وی اضافه کرد: در دوره مسئولیتی من، آنچه از نمایندگان دیدیم، همراهی و دلسوزی در مباحث مربوط به امنیت ملی و کمک به توسعه عناصر قدرت ساز ملت در عرصه دفاعی بوده است.
دهقان اظهار امیدواری کرد که در برنامه ششم و بودجه سال 96 گام های بلندتری برای تقویت بنیه دفاعی کشور برداشته شود.
وی گفت: ما باید صنایع دفاعی مان را به گونه ای توسعه دهیم که ضمن تولید همه اقلام پدافندی و دفاعی، در راستای توسعه تولید اقلام تهاجمی نیز گام برداریم.

وی با تاکید بر این که ما نیاز به توسعه و نوسازی اقلام دفاعی خود داریم اظهار داشت: ما نیاز داریم نیروی دریایی خود را به لحاظ استقرار در ساحل دریایی مکران و ناوشکن ها و ناوگان های جدید، به روز کنیم
وی افزود: ما نیاز داریم تحرک را در نیروی زمینی خود افزایش داده و در جهت توسعه سلاح های زمینی که ما را قادر به مقابله با تحلیل های نوین می سازد، اقدام کنیم.

دهقان در بخشی از سخنانش گفت: در عملیات ثامن الحج، دشمنان نتوانستند آبادان را در اختیار بگیرند و به سمت اهواز بیایند؛ عملیات ثامن با فرمان امام خمینی (ره) برای شکست حصر آبادان آغاز شد که سرآغاز استراتژی جدید در جنگ بود.

وی تاکید کرد: بعد از سه روز از آغاز جنگ، تحلیلگران جنگ اعلام کردند که صدام برای دستیابی به اهداف خود ناموفق است؛ لذا ظرف یک هفته، استراتژی صدام از تهاجم شدید کوتاه مدت به جنگ فرسایشی بلندمدت تغییر کرد.

دهقان گفت: هدف آمریکایی ها از کمک به صدام، خاموش کردن انقلاب ایران بود اما صدام نیز اهداف مد نظر خود را داشت که شامل لغو قرارداد 1975، تبدیل شدن به ژاندارم منطقه و جبران شرایط آسیب پذیر داخلی حکومت بعث بود.

وی اضافه کرد: در این دوره از جنگ، تلاش های دیگران برای ممانعت به پیروزی ملت ایران آغاز شد و صدام از نظر سیاسی، اقتصادی و اطلاعاتی مورد حمایت کشورهای غربی و منطقه قرار گرفت.
دهقان یادآور شد: بعد از فتح خرمشهر، جمهوری اسلامی با سیاست تنبیه متجاوز، عملیات های گسترده ای را آغاز کرد. ما قصد داشتیم دنیا را به نقطه ای برسانیم که ناچار به شناسایی متجاوز و وادار کردن آن به پرداخت غرامت شود.

وی ادامه داد: ما جنگ را با موفقیت به پایان رساندیم چرا که دشمنان ما به اهداف خود دست نیافتند.
وی افزود: در دنیای پرآشوبی که قانون جنگل حاکم است و صاحبان زور و اسلحه، همه حقوق را برای خود تعریف می کنند، هشت سال دفاع مقدس به ما ثابت کرد که تنها راه زیست عزتمندانه، انتخاب فرهنگ ایثار و شهادت است.

وی تاکید کرد: ما آموختیم نهادهای بین المللی حامی کشورهای استکباری هستند و هیچ ملتی نمی تواند انتظار داشته باشد نهادهای بین المللی از آن حمایت کنند. آموختیم شعارهای زیبای حقوق بشری و دموکراسی، ابزاری برای توجیه گری اقدامات تجاوزگرانه نظام سلطه است و ترور تروریست، ابزاری در دست صاحبان قدرت برای مقابله با اراده ملت هاست.

وی اضافه کرد: از هشت سال دفاع مقدس، آموختیم دشمن همواره بر موضع دشمنی خود قرار دارد و ابزار متناسب با موقعیت را استفاده می کند؛ مانند زور، دسیسه، توطئه، تلاش برای ایجاد حفره هایی درون جامعه، تحقیر و توهین، تطمیع و حیله و لبخند.

دهقان گفت: در منطقه ما بی ثباتی فراگیری وجود دارد و تنها کشوری که عامل صلح و ثبات در منطقه است و امروز بیشترین تلاش را برای ایجاد صلح در منطقه به کار گرفته و پیش قراول مقابله با جریان های تروریستی است ، جمهوری اسلامی ایران است.

وی با تاکید بر این که در حوزه دفاعی تنها عنصر محدودکننده ای که پذیرفته ایم، عدم ورود به عرصه تولید سلاح های کشتار جمعی و شیمیایی است، گفت: کشور ما به لحاظ جغرافیایی و نظام حاکم در معرض تهدید دیگر کشورها قرار دارد و به همین دلیل در حوزه دفاع، از توسعه تجهیزات پدافندی غفلت نمی کند.

دهقان اضافه کرد: در حوزه پدافند موشکی، هیچ عنصری برای ایجاد محدودیت در قدرت نمی شناسیم و در جهت تقویت توان دفاعی خود با برنامه های اعلام شده حرکت می کنیم.

وی از تشکیل سازمان مدیریت در وزارت دفاع برای چابک سازی این وزارتخانه خبر داد و گفت: تلاش کردیم تمام سرمایه های پژوهشی کشور را در خدمت دفاع و توسعه ملی قرار دهیم.
دهقان یادآور شد: ما موازی کاری را حذف کردیم و پروژه های تحقیقاتی خود را محدود کرده و متمرکز در مواردی کردیم که می توانیم به ما محصول و یا فناوری را بدهد که برای ما در صحنه های درگیری، برتری ایجاد کند.

وی تاکید کرد: بیش از 35 درصد از هزینه های قبل از سال 90 را در عرصه تحقیق و تولید کاهش دادیم.

دهقان گفت: برنامه های تولیدی خود را محدود کرده و متمرکز بر مواردی کردیم که برای ما ایجاد بازدارندگی می کند. در این فرآیند، آنچه از اهمیت زیادی برخوردار بود، این بود که بتوانیم در کوتاه ترین بازه های زمانی، به بالاترین حد از نیاز خود را در جهت تأمین امنیت ملی و ارتقای ضریب امنیتی کشور دست یابیم.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی پس از صحبت های دهقان گفت: آقای دهقان بیانات مفیدی داشتند، ایشان از فرماندهان باسابقه دفاع مقدس هستند که امروز نیز از نظراتشان بهره بردیم.
 

 

 

*سمیه لاری/انتشار دهنده:محسن طاهرزاده

کد خبر:  1560847
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: مجلس , مجلس شورای اسلامی, علی لاریجانی, رئیس مجلس, لاریجانی, بالستیک, وزیر دفاع , پدافند, دفاع مقدس, موشک, سردار دهقان, سردار حسین دهقان, خرمشهر, کروز, موشک سجیل, وزیر دفاع ایران, پدافند موشکی, موشک غدیر, موشک خرمشهر
22222

مطالب مرتبط :

موشک هسته ای ایران با موفقیت آزمایش شد!


 «با وجود اظهارات تند دولت ترامپ ایران موشک های هسته ای خود را آزمایش کرد...»     پایگاه انگلیسی اکسپرس (Express) با انتشار گزارشی ب...

فردا؛ آغاز روند بررسی بودجه ۹۶ در صحن مجلس


 سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس از آغاز روند بررسی لایحه بودجه ۹۶ از فردا (یکشنبه 24 بهمن ماه) در جلسات علنی پارلمان خبر داد.   بهروز نعمتی سخنگوی...

رئیس جمهوری پنج قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد


  حجت الاسلام و المسلمین دکترحسن روحانی رئیس جمهوری در نامه های جداگانه ای به وزارتخانه های امور اقتصادی و دارایی، علوم تحقیقات و فناوری و دادگس...

آیت الله جنتی اسامی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کرد


  دبیر شورای نگهبان در نامه‌ای به وزیر کشور، اسامی اعضای هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس شورای اسلام...

بهم ریختگی امنیتی نسبتا شدید در غرب آسیا


 رییس مجلس شورای اسلامی گفت: منطقه غرب آسیا در به هم ریختگی به نسبت شدید امنیتی به سر می برد. علی لاریجانی روز یکشنبه در کنفرانس امنیتی تهران به...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران