:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 429 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


مردم نباید احساس کنند از سرشماری سوءاستفاده می شود/ نتایج سرشماری 95 بعد از سه ماه اعلام می شود

رییس جمهوری با تاکید بر این که اطلاعات و آمار کشور باید دقیق و شفاف باشد و در لحظه و به روز در اختیار مسئولان قرار گیرد، گفت: مردم نیز نباید احساس کنند که از سرشماری کسی می خواهد سوء استفاده کند.

30a30.ir : حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز سه شنبه در دیدار با مسئولان ستاد سرشماری نفوس و مسکن سال 95 که در سال شهید بهشتی ریاست جمهوری برگزار شد، افزود: موضوع سرشماری نفوس و مسکن به رغم این که ظاهری ساده دارد ولی چون آمار و اطلاعات به عنوان پایه اصلی برنامه ریزی هر کشوری به حساب می آید از اهمیت بالایی برخودار داست.
وی ادامه داد: این که بتوانیم از آغاز تا پایان با حوصله کافی و احساس مسئولیت ملی و شرعی این امانت را به خوبی به مقصد برسانیم با ارزش و با اهمیت است.

رییس جمهوری همچنین اظهار داشت: تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها در مسائل مهم کلان کشور بر مبنای داده هایی است که در اختیار مسئولان قرار می گیرد و اگر این داده ها درست نباشد در انتخاب مسیر و نحوه حرکت ایجاد مشکل و معضل خواهد کرد.

روحانی ادامه داد: آرزوی ما در کشور دست یافتن به مرحله عالی توسعه است و این هم در سند چشم انداز به آن اشاره شده و هم از آرزوهای مردم است که در مسیر کشورهای پیشرفته و صنعتی جهان قرار گیریم البته اگر تلاش، کوشش و وحدت باشد و همه توان را به کار بگیریم با این موضوع فاصله زیادی نداریم.

وی خاطرنشان کرد: کشورهای مختلف متکی به آمار هستند ولی این که چگونه این آمار به دست آید، مهم است. مراجعه به درب منازل و پُر کردن پرسشنامه شکل ابتدایی کار است که در حال حاضر انجام می شود و انرژی و هزینه زیادی نیز مصرف می شود ولی به خاطر اهمیت مسئله این مسیر را باید دنبال کنیم.

رییس قوه مجریه تصریح کرد: امروزه سرشماری در دنیا در لحظه و به روز انجام می شود و با ابزار و امکاناتی که بشر از نظر ارتباطی دارد این کار در آینده به صورتی باید انجام شود که اطلاعات و آمار در لحظه در اختیار مسئولان قرارگیرد.

روحانی ادامه داد: گاهی نتیجه سرشماری در کشور بیش از یک یا دو سال به طول می انجامید تا در اختیار مسئولان قرارگیرد ولی بر اساس برنامه ریزی های انجام شده قرار است نتایج سرشماری 95 بعد از سه ماه نهایی و اعلام شود.

وی با تاکید بر این که آمار و اطلاعات باید دقیق، شفاف و صادقانه در اختیار مردم قرار گیرد، گفت: برنامه ریزی تنها مختص دولت نیست و بخش خصوصی هم می خواهد برنامه ریزی کند بنابراین همه افراد جامعه اعم از بخش خصوصی و عمومی نیازمند آمار دقیق هستند تا برای آینده برنامه ریزی کنند.
رییس قوه مجریه تصریح کرد: مسئولان باید به آمار توجه کنند چرا که هشدار در مورد مشکلات امروز جامعه در آمارهای قبلی داده شده بود، این که رشد جمعیت، شرایط نسل جوان و این که در چه سالی قرار داریم برای مساله اشتغال مهم است

روحانی ادامه داد: این تقاضای کار در آمارهای قبلی گفته شده بود و باید مشاغل لازم را آماده می کردیم. این که درنقطه ای از کشور بیکار داریم تا حدی قابل قبول است ولی بیکاری دو رقمی یا تک رقمی 9.9 قابل قبول نیست.

وی خاطرنشان کرد: پس ما یا اطلاعات نداریم و اگر داریم نیز درست بر مبنای آن برنامه ریزی نمی کنیم. در حال حاضر مشکل محیط زیست را شاهد هستیم، مگر در آمارهای قبلی به آن اشاره نشده بود. این که در شهرها از نظر آلودگی هوا، آب و زمین را شاهد هستیم در آمارهای قبلی نیز گفته بود.
رییس دولت تدبیر و امید همچنین گفت: آمار دقیق به مسئولان کمک خواهد کرد تا با برنامه ریزی درست و بر مبنای عقلانیت و خرد جمعی کار را پیش ببرند بنابراین مرکز آمار از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

روحانی تصریح کرد: این که مرکز آمار رشد تورم و نرخ تورم را پایان هر ماه یا اول ماه بعدی با سرعت و دقت اعلام کند با اهمیت است و همانگونه که مسئولان مربوطه در پایان هر ماه منتظر دریافت حقوقشان هستند باید منتظر اعلام آمارها نیز باشند چرا که در تصمیم گیری و تصمیم سازی ها موثر است.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری این که اطلاعات و آمار از نظر فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است، اظهار داشت: اگر با آمار حرف بزنیم، مهم است. مسئولان مربوطه باید با آمار حرف بزنند و هر کسی به خود اجازه ندهد در زمینه آمار سخن بگوید. بنابراین باید اجازه دهیم مسئولان مرکز آمار، آمار دقیق را اعلام کنند و از نظر قانونی مسولیت ارائه آمار بر عهده مرکز آمار ایران است.

وی افزود: همانطور که رهبر معظم انقلاب در دیدار با مسئولان سرشماری تاکید کردند خدایی نکرده اگر آمار دقیق نباشد یا کسی در آمار واقعیت را بیان نکند حتما خیانت ملی است و مانند این است که فردی به آزمایش خون برود و واقعیت گفته نشود و این مسئله در زندگی آن فرد از اهمیت بالایی برخوردار است.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری این که مسائل اقتصادی، اجتماعی و آسیب های اجتماعی و موضوعات فرهنگی کشور بر مبنای آمار دقیق است،اظهارداشت: همه باید با آمار حرف بزنیم و امروز بخش هایی هستند که عادت دارند آمار سرخودی را درست می کنند که نمی دانم از کجا نشات گرفته است.

روحانی ادامه داد: البته ممکن است یک صاحب نظر، نظر شخصی خود را تبیین کند ولی باید اجازه دهیم مسئولان مربوطه آمار دقیق را اعلام کنند.

وی اضافه کرد در این دوره از سرشماری از مردم خواسته شده از فضای مجازی و اینترنت برای ثبت نام استفاده کنند که راه خوب و درستی است البته ثبت نام اینترنتی تا 25 مهرماه ادامه داد و پس از آن کارکنان این مرکز با مراجعه به درب منازل مردم اطلاعات را تکمیل خواهند کرد ولی برای 5 سال آینده باید راه حل های دیگری در نظر گرفت.

رییس قوه مجریه ضمن تشکر از مرکز آمار کشور گفت: زحمت بزرگی به دوش این مرکز قرارداده شده است که باید با این امانت با دقت به مقصد برسانیم و امیدواریم ظرف سه ماه نتایج نهایی سرشماری در اختیار مسئولان و مردم قرار گیرد و از همه دست اندارکاران از جمله وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شبکه ملی اطلاعات تشکر می کنم.

روحانی از مردم تقاضا کرد همکاری لازم را با مامورین سرشماری داشته باشند و همچون مراحل گذشته که با مسئولان همکاری داشته اند، احساس کنند این اطلاعات ضرورت کشور و به نفع همه مردم است و احساس نکنند از این سرشماری کسی می خواهد سوءاستفاده کند.

وی با تاکید بر این که چنین چیزی وجود ندارد، گفت: سرشماری پایه ای برای دیدن آینده کشور و برنامه ریزی و تضمیم گیری دقیق برای آتیه کشور است.

رییس دولت تدبیر و امید اضافه کرد: همانطور که مردم از آغاز سرشماری در زمینه ارائه اطلاعات همکاری لازم را داشته اند، دولت نیز به این موضوع با اهمیت نگاه می کند و به همین دلیل اخیرا سازمان برنامه و بودجه را احیا کردیم تا شاهد پیشرفت قابل قبول در همه زمینه ها باشیم.

روحانی تصریح کرد: امسال سال حرکت و رونق است و آثار آن را از آغاز سال می بینیم و اطلاعات استان ها علامت لازم را می دهد و باید واقعیت را به مردم بگوییم، اگر در سالی رشد اقتصادی خوب است باید بگوییم و اگر در سالی رشد اقتصای خوب نیست دلایل آن را به مردم بگوییم، کشور برای مردم است و با کمک و حمایت آنان می توان کار را پیش برد و مردم باید از شرایط کشور مطلع باشند.
رییس جمهوری در پایان به صورت نمادین در طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن اینترنتی شرکت کرد.
 

 

 

*ایرناحمید شریفی کیا/انتشاردهنده: مهرنوش خانزائی

کد خبر:  1560885
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار مهم, اخبار و رویداد ها
Tags: روحانی, حسن روحانی, رئیس جمهور ایران, رهبر معظم انقلاب, نرخ تورم, سرشماری عمومی نفوس و مسکن, سرشماری, سرشماری 95, رشد تورم
22222

مطالب مرتبط :

پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت


  پیام کتبی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به شیخ صباح الاحمد امیر کویت امروز /دوشنبه/ تسلیم وزیر امور خارجه این کشور شد .  ...

آمادگی اصلاح طلبان برای ردصلاحیت روحانی/ فریدون دردسرساز شد


 «روزنامه های اصلاح طلب علاقه عجیبی به دامن زدن به شایعه بی اساس رد صلاحیت روحانی دارند...»   پایگاه آمریکایی المانیتور (almonitor) با انت...

نمایان شدن بی‌اعتمادی مردم به روحانی در خوزستان


 «فاصله بی‌اعتمادی میان مردم و دولت در استان خوزستان و مخصوصا اهواز به اندازه ای است که حتی رئیس جمهوری که برای حل بحران به منطقه رفته نمی تواند ...

واکنش ترامپ به روحانی؛ «بهتر است مراقب باشی»


 در حالی که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در راهپیمایی روز بیست و دو بهمن هشدار داده بود که هر کس ملت ایران را تهدید کند پشمان خواهد شد، ...

حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام خمینی(ره)


  رهبر معظم انقلاب اسلامی، ساعتی پیش و به مناسبت ایام‌‌الله دهه مبارک فجر، با حضور در حرم مطهر امام خمینی(ره) و گلزار شهدای بهشت زهرا، یاد بنیان...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
ابلاغ اجرای قانون اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی با 8 ماه تاخیر
دولت جوان و حزب اللهی علاج مشکلات کشور است/نگذارید مطالبه گری، اعتراض به نظام اسلامی تلقی شود
رئیس‌جمهور: فروش سهام عدالت را تسهیل کنید/ منشأ فداکاری مردم ایران در مبارزه با کرونا قرآن و ائمه( ع) هستند
روحانی: کمک به اقشار آسیب پذیر، وظیفه بزرگ همگانی است
جهانگیری: فروش سهام عدالت به صورت وکالتی قانونی نیست
رهبر انقلاب: کار بزرگ معلمان شکوفاسازی استعدادها در مسیر ارزش‌های انقلابی است
رئیس‌جمهور: رفتارهای مداخله‌جویانه آمریکا مخل امنیت و صلح منطقه است
سرلشکر باقری پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره نظامی «نور ۱» را تبریک گفت
افزایش برد موشک‌های نیروی دریایی سپاه به ۷۰۰ کیلومتر
رئیس‌جمهور: وام یک میلیون تومانی به یارانه‌بگیران، قرض‌الحسنه شد/ حذف سود ۱۲ درصدی
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
نشست اضطراری در کاخ سفید برای تعیین ابتلای ترامپ به کرونا
اتحادیه اروپا: رفع تحریم‌ها بخش ضروری برجام است/ ایران به اجرای کامل توافق برگردد
بیش از ۵۰ کانون دانشگاه آزاد کشتار مسلمانان در هند را محکوم کردند
سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه‌ای درباره «کرونا» منتشر کرد
تأکید ایران بر آرام سازی سریع فضای متشنج موجود در ادلب
رئیس سازمان پدافند غیرعامل: رویکرد ما حمایت همه‌جانبه از وزارت بهداشت است/ فعلا نیاز به قرنطینه شهر نیست

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران