:: پرمخاطب ها  
اعلام برائت از اعضا خائن و فراری پایگاه بسیج
رشوه‌خواری در خرید وقت سفارت آلمان در تهران و بیروت
یک فوریت لایحه حذف چهار صفر از پول ملی به تصویب مجلس رسید
دستورکار هفته آینده مجلس/ طرح الزامات اجرائی توزیع و عرضه سوخت بررسی می‌شود
12 دلیل بر حکیمانه بودن مواضع رهبر معظم انقلاب در ماجرای سهمیه‌بندی بنزین
ماهاتیر محمّد: پیشرفت‌های ایران شگفت‌آور و خوشحال‌کننده است
آغاز کلاس‌های دانشگاه آزاد با عبور دانشگاهیان از پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی
روحانی در سازمان ملل: پاسخ ما به مذاکره تحت تحریم «نه» خواهد بود
رهبر انقلاب: پایان درست جنگ یمن تأثیرات مثبتی در منطقه خواهد داشت
انتقاد بسیج دانشجویی به نحوه برخورد مدیران دانشگاه امیرکبیر با تشکل‌های دانشجویی
مقام معظم رهبری: نام شهید بر فراز کوی‌ها و برزن‌ها موهبتی است که باید ادامه یابد
سرلشکر باقری: تلفات سنگین و انهدام تجهیزات دشمن هزینه تهاجم به ایران است
ناکامی ائتلاف سعودی در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی
جزئیات عملیات دستگیری سرشبکه آمدنیوز به اطلاع مردم خواهد رسید

:: ویژه ها  

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 401 تعداد امتیازدهی:  0   (Article Rating)


روحانی: قدرتمندتر شدن آسیا در گرو خودباوری و همگرایی است

رئیس جمهوری اسلامی ایران، قدرتمندتر شدن آسیا را در گرو خودباوری و اراده مشترک برای همگرایی دانست و تاکید کرد: کشورهای آسیایی باید با گشودن بازارها، تعامل اقتصادی، اصلاح ساختارهای داخلی، شفاف سازی و هماهنگی های گسترده در حوزه های سیاست گذاری، گام های بلندی در راه اعتلای کیفیت زندگی مردم خود و ارتقای جایگاه آسیا در تعاملات جهانی بردارند.

30a30.ir : حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان روز دوشنبه و در دومین اجلاس مجمع گفت وگو و همکاری های آسیا در بانکوک، که سران و مقام های ارشد 34 کشور آسیایی در آن حضور داشتند، با دعوت و استقبال از حضور سرمایه گذاران آسیایی در ایران، گفت: تهران به دنبال نقشی فعال تر در شبکه حمل و نقل آسیا - اروپا است.
وی همچنین در خصوص مسایل مهم منطقه، گفت: مداخله غیر قانونی قدرت ها به تداوم خشونت ها و بی رحمی ها دامن زده است.
 

متن سخنان دکتر روحانی به این شرح است:
بسم الله الر ّحمن الر ّحیم
جناب آقای پرایوت چان اوچا، نخست وزیر محترم تایلند؛
رؤسای محترم کشورها و دولت ها؛

عالیجنابان؛
در ابتدا مایلم، از دولت تایلند به واسطه میزبانی دومین اجلاس سران مجمع گفت وگوی همکاری آسیا و میهمان نوازی گرم و صمیمیِ دولت و مردم تایلند، قدردانی نمایم. امید است با بحث و تبادل نظر سازنده، شاهد اعتلا و تقویت بیش از پیش این مجمع به عنوان یکی از مهم ترین نهادهای آسیایی باشیم.
برای اینجانب مایه خرسندی است که در جمعی سخن می گویم که با شعار 'آسیای واحد، توانمندی های گوناگون' می تواند قاره کهن ما را در مسیر موفقیت روزافزون قرار داده و با چشم انداز 2030 خود، به عنوان آرمان مشترک اعضا، در راه ایجاد جامعه آسیایی گام بردارد؛ چرا که هدف مهم مجمع گفت وگوی همکاری آسیا، توانمندسازی جوامع از طریق ارتقاء امنیت، گسترش آموزش، کاهش فقر، افزایش اشتغال، کاهش تورم، افزایش نقش زنان در مدیریت، و پرداختن جدی و گسترده به مسایل زیست محیطی در گستره آسیا است.

امروز همگان اذعان دارند که هیچ موضوع بین المللی، بدون حضور و همکاری تنگاتنگ قدرت های آسیایی قابل حل و فصل نیست؛ و در حل معضلات کلان کره زمین همچون تغییرات آب و هوا، بحران محیط زیست، مشکلات اجتماعی مانند: آوارگان، پناه جویان، بی سوادی و فقر، این کشورهای آسیایی هستند که به عنوان بازی گران عرصه ء تحقق امنیت جمعی، نقش آفرینی می کنند.
قدرتمندتر شدن آسیا در گرو خودباوری و اراده ی مشترک برای همگرایی است. ما باید با گشودن بازارها، تعامل اقتصادی، اصلاح ساختارهای داخلی، شفاف سازی و هماهنگی های گسترده در حوزه های سیاست گذاری، گام های بلندی در راه اعتلای کیفیت زندگی مردم خود و ارتقای جایگاه آسیا در تعاملات جهانی برداریم.

عالیجنابان؛
خانم ها ، آقایان؛
تاریخ طولانی و غنی تمدن های آسیایی، میراثی بس گرانقدر است؛ آگاهی هرچه بیشتر مردم ما از یکدیگر، گامی مهم در جهت تعالی فرهنگی و امری حیاتی برای امنیت و ثبات درازمدت قاره می باشد.
ایران پاره ای جدایی ناپذیر از آسیا و دروازه اتصال شرق و غرب است؛ ما ریشه در آسیا داریم؛ و تاریخ، فرهنگ و هنر ما در این قارهء کهن شکل گرفته است. فرهنگ غنی اسلامی، از سرمایه های بینظیر تمدن های آسیا است. ما به این اصل باور داریم که باید با آسیا باشیم، و خود را در آسیا تعریف کنیم.

جمهوری اسلامی ایران، با درک عمیق از اهمیت امنیت و ثبات آسیا، بر این باور است که چالش برانگیز ترین بحران، افراطی گری و خشونتی است که سرتاسر قارهء ما را، از توکیو تا دهلی، و از بغداد و دمشق تا استانبول، درنوردیده است. امنیتِ شرق و غربِ این قاره، از یکدیگر تفکیک ناپذیر است؛ و مداخله قدرتهای خارجی در دوسوی این قاره، تهدیدی کلان برای امنیت همهء ماست. امروز ایران همچون سدی استوار، در مقابل نفوذ و گسترش افراط گرایی و تروریسم در این منطقه، ایستاده است و بر این امر پای می فشارد که مداخله غیر قانونی قدرت ها به تداوم این خشونتها و بی رحمی ها دامن زده است. نمی توان از امنیت سخن گفت و عزم توسعه یک پارچه داشت، ولی نسبت به فجایع تروریستی در عراق و سوریه و بمباران زنان و کودکان بی گناه در یمن و جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین بی تفاوت ماند. اندیشه آسیایی، سیاست ورزی و گفتگو را عوامل اصلی در حل و فصل خصومت ها می داند؛ و مجمع ما در مواجهه با چالش های پیش رو باید بر این رویکرد تاکید کند.

خانم ها و آقایان؛
جمهوری اسلامی ایران، پس از توافقِ تاریخیِ هسته ای، می کوشد با مشارکت در زنجیره تولید، توسعه بازارهای جدید، و تامین پایدار انرژی نقش فعالی در همکاری های آسیایی ایفا کند.
ایران، با برخورداری از ظرفیت های مهمی چون نیروی انسانی جوان و تحصیلکرده، منابع غنی نفت و گاز، و موقعیت ویژه جغرافیایی؛ دستیابی به رشد اقتصادی به میزان متوسط سالانه 8 درصد را به عنوان هدف میان مدت خود تعیین کرده است.

افزون بر این، جذب سرمایه گذاری خارجی، از دیگر اولویت های ایران است. در این راستا، ما با دعوت و استقبال از حضور سرمایه گذاران آسیایی، زمینه های لازم را برای بهره مندی مشترک فراهم کرده ایم. اقتصاد ایران با توافق هسته ای و رفع تحریم های تحمیلی رشد قابل توجهی را در سال های آینده نوید می دهد.

مزیت جغرافیایی، امنیت و سرمایه گذاری های قابل توجه، در زمینه خطوط ریلی، هوایی و دریایی، ایران را به مسیری مطمئن، برای کریدورهای بین المللی تبدیل کرده و جمهوری اسلامی ایران به دنبال آن است تا نقشی فعال تر در شبکه حمل و نقل آسیا - اروپا ایفا نماید؛ و از طریق توسعه ظرفیت های خود، به زودی به قطب جدید حمل و نقل هوایی و ریلی در غرب آسیا تبدیل گردد.

عالیجنابان؛
یکی دیگر از اهداف مهم این مجمع، گسترش ارتباطات فرهنگی و گردشگری در میان جوامع آسیایی است. ایران، با تکیه بر مواهب طبیعی، فرهنگی و جاذبه های تاریخی، صنعت گردشگری را، به عنوان یکی از پیشران های اصلی اقتصادی خود، دنبال خواهد کرد.

تامین پایدار انرژی نیز، از مهمترین چالش های تداوم رشد اقتصادی در جهان است. در چنین شرایطی، ایران آمادگی دارد تا از طریق سرمایه گذاری های چند جانبه، و با توسعه بخش گاز خود، هم امنیت عرضه انرژی در آسیا را افزایش دهد، و هم با فراهم کردن گاز به عنوان سوخت تمیز و جایگزین، به بهبود شرایط زیست محیطی کمک نماید.

خانمها و آقایان؛
همان گونه که امنیت و ثبات، زمینه سازِ توسعه است؛ توسعه، نیز عامل تداوم امنیت و ثبات می باشد. از طریق توسعهء همه جانبه است که بهبود شرایط زندگی، و احترام به تنوع فرهنگی و حقوق انسان ها حاصل می شود. این مجمع می تواند با توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی، و اتصال شرق و غرب آسیا به یکدیگر، چشم انداز امیدوارکننده ای از آرامش و ثبات در کل قاره، و افق روشنی از زندگی  بهتر را برای شهروندان آسیا ترسیم نماید.


عالیجنابان؛

آینده آسیا از آنِ فرزندان ماست و شکوفایی آن، در گرو پ‍یوند پویاتر و پایدارترِ ملت هایِ این قاره می باشد. دولت من علاقمند است بدین منظور، روابط میان جامعهء ایرانی و جوامع آسیایی را در عرصه های تجاری، علمی، فرهنگی و فن آوری گسترش دهد؛ و به عنوان عضوی موثر در مجمع گفت وگوی همکاری آسیا، نقش مثبت خود را در راه تبدیل قارهء کهن به کانونِ پیشرفتِ جهان، در آینده پیش رو ایفا کند.
از توجه شما متشکرم

 


*ایرنا/ کتایون لامع زاده-انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی

کد خبر:  1561003
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها
Tags: روحانی, حسن روحانی, رئیس جمهور ایران, هسته ای, تهران , اجلاس, تایلند, آسیا, اجلاس سران مجمع گفت وگو و همکاری آسیا, مجمع گفت وگو و همکاری آسیا, توافقِ هسته ای, توافقِ
22222

مطالب مرتبط :

کره شمالی آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کرد


 رسانه‌های دولتی کره شمالی، روز سه‌شنبه، همزمان با نزدیک شدن ناوگروه تهاجمی آمریکا به شبه‌جزیره کره، این کشور را به حمله هسته‌ای تهدید کردند. &#...

پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت


  پیام کتبی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران خطاب به شیخ صباح الاحمد امیر کویت امروز /دوشنبه/ تسلیم وزیر امور خارجه این کشور شد .  ...

آمادگی اصلاح طلبان برای ردصلاحیت روحانی/ فریدون دردسرساز شد


 «روزنامه های اصلاح طلب علاقه عجیبی به دامن زدن به شایعه بی اساس رد صلاحیت روحانی دارند...»   پایگاه آمریکایی المانیتور (almonitor) با انت...

نمایان شدن بی‌اعتمادی مردم به روحانی در خوزستان


 «فاصله بی‌اعتمادی میان مردم و دولت در استان خوزستان و مخصوصا اهواز به اندازه ای است که حتی رئیس جمهوری که برای حل بحران به منطقه رفته نمی تواند ...

واکنش ترامپ به روحانی؛ «بهتر است مراقب باشی»


 در حالی که حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، در راهپیمایی روز بیست و دو بهمن هشدار داده بود که هر کس ملت ایران را تهدید کند پشمان خواهد شد، ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   

       کمينهریاضی اول ابتدایی

وقت سفارت آلمان در تهران

مهاجرت به آلمان


آخرین اخبار  
رهبر انقلاب: ملت ایران در آزمون کرونا خوب درخشید/ مسئله کرونا ما را از توطئه استکبار غافل نکند
روحانی: سلامت مردم اولویت نخست است، امّا چرخ اقتصاد نیز باید حرکت کند
ستاد مقابله با کرونا با همه دستگاه‌ها و نهادها کاملا هماهنگی دارد
ربیعی: صد هزار میلیارد تومان برای جبران خسارت‌های اقتصادی کرونا اختصاص یافت
رهبر انقلاب: مقامات آمریکا شارلاتان و تروریست هستند/ اگر کوته‌بینی نکنیم ایران به قلّه حکومت اسلامی می‌رسد
روحانی: سال ۹۹ سال افتتاح طرح‌های بزرگ و تحول در زندگی مردم خواهد بود
رهبر معظم انقلاب سال ۱۳۹۹ را سال «جهش تولید» نامگذاری کردند
گزارش روحانی از جلسه سران قوا/ تعطیلی الزامی بازارها و پاساژها و مراکز خرید
روحانی: باید با کمک مردم هر چه زودتر روند شیوع کرونا را کنترل کنیم
نشست اضطراری در کاخ سفید برای تعیین ابتلای ترامپ به کرونا
اتحادیه اروپا: رفع تحریم‌ها بخش ضروری برجام است/ ایران به اجرای کامل توافق برگردد
بیش از ۵۰ کانون دانشگاه آزاد کشتار مسلمانان در هند را محکوم کردند
سازمان جهانی بهداشت اطلاعات تازه‌ای درباره «کرونا» منتشر کرد
تأکید ایران بر آرام سازی سریع فضای متشنج موجود در ادلب
رئیس سازمان پدافند غیرعامل: رویکرد ما حمایت همه‌جانبه از وزارت بهداشت است/ فعلا نیاز به قرنطینه شهر نیست
واکنش موسوی به قرار گرفتن ایران در فهرست سیاه FATF
رهبر معظم انقلاب: روز انتخابات روز احقاق حق مدنی ملت است/ مردم در هر شهری به تعداد نامزدهای آن شهر و در تهران به 30 نفر رای بدهند
رهبر انقلاب: هر چه حضور پای صندوق‌ها بیش‌تر باشد، مجلس قوی‌تر است/ آمریکا در حال حرکت به‌ سمت فروپاشی از درون
فرازی از وصیت‌نامه سردار شهید قاسم سلیمانی خطاب به جریان‌های سیاسی کشور
راهپیمایی ۲۲ بهمن| قدرت‌نمایی لشکر میلیونی سلیمانی‌/ تشییع جنازه تروریست‌های آمریکایی
مخالفت عراق با انتقال سامانه‌های پاتریوت آمریکا به این کشور
دستور رئیس قوه قضائیه برای نظارت بر قیمت کالاها
سردار حاجی‌زاده: به تمام کدها و فرکانس‌های پهپاد MQ-4 دست پیدا کرده‌ایم/ این هواپیما دیگر در برابر ایران کارایی ندارد
بازدید فرمانده سنتکام از عین‌الاسد
کمکهای سپاه به ارتش عراق در حوزه پدافند هوایی افزایش می‌یابد

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران