:: پرمخاطب ها  
No articles match criteria.

:: ویژه ها  
No articles match criteria.

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 267 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


هشدار به ترامپ/ جان میلیاردها انسان در خطر است

 «هر زمان که این زرادخانه مورد استفاده قرار گیرد، می تواند تمامی مردم آمریکا و همچنین هر بشری که روی زمین وجود دارد را از بین ببرد...»
 
پایگاه آمریکایی "هافینگتون پست" (Huffington Post) ضمن انتشار یک نامه سرگشاده به دونالد ترامپ، تحت عنوان "نامه ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب، در رابطه با تسیلحات هسته ای و زمستان هسته ای"، خواستار محدود سازی زرادخانه هسته ای این کشور شده است.
این نامه توسط "آلن روباک" استاد دانشگاه روتگرز که در مورد اثرات احتمالی یک نبرد هسته ای بر روری محیط زیست تحقیق می کند، نوشته شده است.
 
در این نامه می خوانیم:
««آقای ترامپ، رئیس جمهور منتخب عزیز؛
شما به زودی کنترل زرادخانه هسته ای ایالات متحده را در دست خواهید گرفت. هر زمان که این زرادخانه مورد استفاده قرار گیرد، می تواند تمامی مردم آمریکا و همچنین هر بشری که روی زمین وجود دارد را از بین ببرد؛ چرا که هوای بسیار سرد و کاهش نور خورشید - که می‌تواند ماه‌ها و سال‌ها به درازا بکشد - از پیامدهای محتمل و پیش‌بینی‌ شده یک جنگ هسته‌ای هستند و استفاده از سلاح‌های هسته‌ای می تواند منجر به وقوع زمستان هسته‌ای شود.
 
شما اکنون این قدرت را دارید که از وقوع چنین فاجعه ای برای همیشه جلوگیری کنید و این کار با محدودسازی سریع زرادخانه هسته ای آمریکا مقدور است؛ اقدامی که موجب حفظ صدها میلیارد دلار از درآمدهای ایالات متحده خواهد شد. شما با این اقدام، لایق دریافت جایزه صلح نوبل خواهید بود. لطفا به این حقایق دقت کنید؛
 
1. در حال حاضر، 15.350 بمب هسته ای بر روی کره زمین وجود دارد (که 7.300 بمب در اختیار روسیه و 7.000 بمب در اختیار آمریکا قرار داد و 7 کشور هسته ای دیگر نیز به ترتیب فرانسه با 300 بمب هسته ای، چین با 260 بمب، انگلیس 215، پاکستان 130، هند 120، اسرائیل 80 و کره شمالی نیز 10 بمب هسته ای در اختیار دارد.
 
پرزیدنت اوباما و دیمیتری مدودوف در سال 2010 توافقی تحت عنوان "شروع مجدد" را برای کاهش کلاهک های هسته ای آمریکا و روسیه به 2.000 کلاهک هسته ای در هر کشور امضا کردند اما ذخایر تسلیحات هسته ای دو کشور در نهایت کاهش نیافت.
 
ایالات متحده اکنون برنامه مدرن سازی زرادخانه تسلیحات هسته ای خود را آغاز کرده است که یک تریلیون دلار طی 30 سال آینده هزینه خواهد داشت. دور ریختن سرمایه های مردم آمریکا برای تسلیحاتی که هیچ وقت نمی توانیم از آن استفاده کنیم به چه معنا است؟ لطفا این برنامه مدرن سازی را تعطیل کنید و به تمام چیزهایی فکر کنید که شما می توانید با استفاده از این سرمایه برای مردم آمریکا انجام دهید.
 
2. در دهه 80 میلادی، تحقیقات مشترک دانشمندان آمریکایی و روسی به این نتیجه رسید که دود و دوده های حاصل از آتش ایجاد شده توسط انفجار هسته ای آنچنان غلیظ خواهد بود که می تواند به صورت کامل جلوی تابش نور خورشید به زمین را بگیرد و زمین را در سرما و خشکی شدیدی فرو برد که تمامی گیاهان در نتیجه آن از بین خواهند رفت و کشاورزی را برای یک سال نامقدور خواهد ساخت.
 
تحقیقات من و گروهی از دانشمندان در دهه گذشته که با استفاده از مدل های آب و هوایی و کامپیوترهای مدرن صورت گرفته است نشان می دهد که تئوری "زمستان هسته ای" یک تئوری کاملا صحیح است که روشن می سازد آثار این رویداد می تواند بیش از یک دهه ادامه داشته باشد. حتی در صورتی که توافق "شروع مجدد" برای کاهش تسلیحات هسته ای اجرا شود نیز زرادخانه هسته ای آمریکا هنوز قدرت ایجاد این زمستان هسته ای را خواهد داشت.
 
ما در تحقیقات مان همچنین دریافته ایم که در صورت حمله هسته ای یکی از کشورهای آمریکا و یا روسیه به دیگری با زرادخانه های موجود، آنچنان تغییرات آب و هوایی رقم خواهد خورد که تمامی مردم کشوری که حمله را صورت داده است نیز در اثر این تغییرات کشته خواهند شد؛ حتی اگر هیچ حمله متقابلی هم در کار نباشد؛ پس هر کشوری که حمله هسته ای را آغاز کند، گویا یک بمب گذار انتحاری است.
 
بعلاوه، ما دریافته ایم که یک جنگ هسته ای کوچک میان دو کشور که تنها از 100 بمب هسته ای کوچک مانند آنچه در بمباران هیروشیما مورد استفاده قرار گرفت (که تمام قدرت انفجاری آن ها تنها معادل یک در صد از قدرت زرادخانه های موجود جهان است) می تواند دود کافی را برای تغییرات آب و هوایی بی سابقه در تاریخ بشر، ایجاد کند؛ هر چند این یک زمستان هسته ای کامل نخواهد بود اما ممکن است یک تا دو میلیارد انسان بر اثر قحطی حاصل از آن جان خود را از دست بدهند.
 
برای پیشگیری از احتمال وقوع زمستان هسته ای، آمریکا و روسیه باید تعداد تسلیحات هسته ای خود را فورا به میزان دیگر کشورهای هسته ای یعنی چند صد کلاهک هسته ای کاهش دهند.
 
3. تقریبا تمامی جهان در حال حاضر تسلیحات شیمایی، سلاح های بیولوژیکی، بمب های خوشه ای و مین های زمینی را ممنوع می داند اما بدترین تسلیحات کشتار جمعی که بمب هسته ای است را نه؛ این در حالی است که بمب هسته ای به هیچ دلیل منطقی نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد. تسلیحات هسته ای نمی تواند برای مبارزه با تروریسم یا تهدیدات سایبری مورد استفاده قرار گیرد. اما در عین حال احتمالات زیادی برای شلیک اتفاقی و یا اشتباهی بمب هسته ای متصور است و حتی ممکن است هکر ها به بمب های هسته ای دست پیدا کنند.  
 
اکنون شما شانس این را دارید که جهان را از این تهدید بزرگ نجات داده و دنیا را به محلی بسیار امن تر تبدیل سازید.
 
نباید در این اقدام منتظر دستیابی به توافقی متقابل با روسیه بود. اقدام یک جانبه در این رابطه می تواند تاثیری دولایه داشته باشد؛ از یک سو احتمال وقوع جنگ هسته ای اتفاقی را کم خواهد کرد و از سوی دیگر جهان را در مسیر کاهش تهدید جنگ هسته ای جهانی و زمستان هسته ای قرار خواهد داد.
 
 
دوران ریاست  جمهوری شما، یک فرصت بی سابقه برای تغییرات مثبت در جهان است. کاهش تهدید جنگ هسته ای و زمستان هسته ای، آمریکا را امن تر و ثروتمندتر خواهد ساخت و جایگاه شما را به عنوان یک رهبر جهانی تقویت خواهد کرد. لطفا از روابط جدید میان آمریکا و روسیه بهره برداری کنید و  یک پیروز واقعی باشید.»»
 
جام نیوز
 
 
کد خبر:  1561646
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها, بین الملل
Tags: آمریکا, ترامپ, سلاح هسنه ای, هشدار به ترامپ, زرادخانه
22222

مطالب مرتبط :

ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه


  به گزارش دریافتی از سفارت جمهوری اسلامی ایران از آستانه ، مذاکرات در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه (13 و 14 اردیبهشت) انجام خواهد شد. امروز سه شنب...

توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند


 "با توجه به حمایت مستقیم ماهان از سپاه که در نبردهای نیابتی منطقه حضور دارد، این شرکت را می‌‌توان با تحریم‌ مجبور به تعطیل شدن کرد، اقدامی‌که شا...

ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند


 رئیس جمهوری آمریکادر نشست خبری مشترک با دبیرکل ناتو با بیان اینکه روابط آمریکا و روسیه به «پایین‌ترین حد رسیده است» گفت که ناتو «دیگر منسوخ نیست...

اظهار نظر عجیب پسر ترامپ دربارۀ نقش ایوانکا در حمله به سوریه!


 گزارش های رسانه‌ای به نقل از پسر ترامپ، نقش ایوانکا دختر رئیس جمهور آمریکا در حمله موشکی به حمص را ثابت می کند.       اریک، پ...

کره شمالی آمریکا را به حمله هسته‌ای تهدید کرد


 رسانه‌های دولتی کره شمالی، روز سه‌شنبه، همزمان با نزدیک شدن ناوگروه تهاجمی آمریکا به شبه‌جزیره کره، این کشور را به حمله هسته‌ای تهدید کردند. &#...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينهریاضی اول ابتدایی


آخرین اخبار  
گمانه زنی در مورد تغییرات مدیران خودرو سازی ها
سرپرست دانشگاه آزاد معارفه شد/ میرزاده حضور نیافت
امروز؛ برگزاری جلسه دادگاه رضا ضراب
ورود هیات ایرانی به مذاکرات صلح سوریه در آستانه
چرا صلاحیت احمدی نژاد احراز نشد؟
مناظره زنده شد
پیشنهاد رئیس جمهور وسیع‌ترین کشور مسلمان ... ممنوعیت نقاب و ریش بلند!
«اخبار بد» برای عربستان و امارات
شهادت جوان فلسطینی هنگام رانندگی
انفجاری قوی پایتخت یونان را لرزاند
اصلاحات اردوغان رأی آورد/ هوادارانش به خیابان ریختند
واکنش اتحادیه اروپا به موفقیت اردوغان در همه پرسی
داعش بار دیگر با گاز سمی به غرب موصل حمله کرد
"عفت مرعشی" و "فاطمه هاشمی رفسنجانی" به انگلیس رفتند
توطئه جدید علیه تهران/ هواپیماهای ایران در تیررس قرار گرفتند
خسارات ناشی از سیل به روستاهای جبل و باراندوز- ارومیه | تصاویر
اظهارات جدید احمدی نژاد درباره انتخابات: شرایط تغییر کرده!
حاشیه‌های آخرین روز ثبت‌نام انتخابات‌ریاست‌جمهوری
حاجی بابایی: با شعار "دولت کار آمد و مردمی" وارد عرصه انتخابات شده ام
9 کشته در پی وقوع سیل در 4 استان
جزییات درگذشت عارف لرستانی
روز سخت مهاجران در دریای مدیترانه
پایان پریشانی نرگس
اعدام فجیع چهار کرد به دست داعش در شهر رقه
ترامپ: مسکو و واشنگتن با هم کنار نمی آیند

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران