ممبر کانال تلگرام
ارسال پیامک
 
  

:: پرمخاطب ها  
No articles match criteria.

:: ویژه ها  
No articles match criteria.

اخبار  
داغ کن - کلوب دات کامتعداد نظرها: 0 نظر تعداد بازدید: 171 تعداد امتیازدهی:  2   (Article Rating)


هشدار به ترامپ/ جان میلیاردها انسان در خطر است

 «هر زمان که این زرادخانه مورد استفاده قرار گیرد، می تواند تمامی مردم آمریکا و همچنین هر بشری که روی زمین وجود دارد را از بین ببرد...»
 
پایگاه آمریکایی "هافینگتون پست" (Huffington Post) ضمن انتشار یک نامه سرگشاده به دونالد ترامپ، تحت عنوان "نامه ای به دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب، در رابطه با تسیلحات هسته ای و زمستان هسته ای"، خواستار محدود سازی زرادخانه هسته ای این کشور شده است.
این نامه توسط "آلن روباک" استاد دانشگاه روتگرز که در مورد اثرات احتمالی یک نبرد هسته ای بر روری محیط زیست تحقیق می کند، نوشته شده است.
 
در این نامه می خوانیم:
««آقای ترامپ، رئیس جمهور منتخب عزیز؛
شما به زودی کنترل زرادخانه هسته ای ایالات متحده را در دست خواهید گرفت. هر زمان که این زرادخانه مورد استفاده قرار گیرد، می تواند تمامی مردم آمریکا و همچنین هر بشری که روی زمین وجود دارد را از بین ببرد؛ چرا که هوای بسیار سرد و کاهش نور خورشید - که می‌تواند ماه‌ها و سال‌ها به درازا بکشد - از پیامدهای محتمل و پیش‌بینی‌ شده یک جنگ هسته‌ای هستند و استفاده از سلاح‌های هسته‌ای می تواند منجر به وقوع زمستان هسته‌ای شود.
 
شما اکنون این قدرت را دارید که از وقوع چنین فاجعه ای برای همیشه جلوگیری کنید و این کار با محدودسازی سریع زرادخانه هسته ای آمریکا مقدور است؛ اقدامی که موجب حفظ صدها میلیارد دلار از درآمدهای ایالات متحده خواهد شد. شما با این اقدام، لایق دریافت جایزه صلح نوبل خواهید بود. لطفا به این حقایق دقت کنید؛
 
1. در حال حاضر، 15.350 بمب هسته ای بر روی کره زمین وجود دارد (که 7.300 بمب در اختیار روسیه و 7.000 بمب در اختیار آمریکا قرار داد و 7 کشور هسته ای دیگر نیز به ترتیب فرانسه با 300 بمب هسته ای، چین با 260 بمب، انگلیس 215، پاکستان 130، هند 120، اسرائیل 80 و کره شمالی نیز 10 بمب هسته ای در اختیار دارد.
 
پرزیدنت اوباما و دیمیتری مدودوف در سال 2010 توافقی تحت عنوان "شروع مجدد" را برای کاهش کلاهک های هسته ای آمریکا و روسیه به 2.000 کلاهک هسته ای در هر کشور امضا کردند اما ذخایر تسلیحات هسته ای دو کشور در نهایت کاهش نیافت.
 
ایالات متحده اکنون برنامه مدرن سازی زرادخانه تسلیحات هسته ای خود را آغاز کرده است که یک تریلیون دلار طی 30 سال آینده هزینه خواهد داشت. دور ریختن سرمایه های مردم آمریکا برای تسلیحاتی که هیچ وقت نمی توانیم از آن استفاده کنیم به چه معنا است؟ لطفا این برنامه مدرن سازی را تعطیل کنید و به تمام چیزهایی فکر کنید که شما می توانید با استفاده از این سرمایه برای مردم آمریکا انجام دهید.
 
2. در دهه 80 میلادی، تحقیقات مشترک دانشمندان آمریکایی و روسی به این نتیجه رسید که دود و دوده های حاصل از آتش ایجاد شده توسط انفجار هسته ای آنچنان غلیظ خواهد بود که می تواند به صورت کامل جلوی تابش نور خورشید به زمین را بگیرد و زمین را در سرما و خشکی شدیدی فرو برد که تمامی گیاهان در نتیجه آن از بین خواهند رفت و کشاورزی را برای یک سال نامقدور خواهد ساخت.
 
تحقیقات من و گروهی از دانشمندان در دهه گذشته که با استفاده از مدل های آب و هوایی و کامپیوترهای مدرن صورت گرفته است نشان می دهد که تئوری "زمستان هسته ای" یک تئوری کاملا صحیح است که روشن می سازد آثار این رویداد می تواند بیش از یک دهه ادامه داشته باشد. حتی در صورتی که توافق "شروع مجدد" برای کاهش تسلیحات هسته ای اجرا شود نیز زرادخانه هسته ای آمریکا هنوز قدرت ایجاد این زمستان هسته ای را خواهد داشت.
 
ما در تحقیقات مان همچنین دریافته ایم که در صورت حمله هسته ای یکی از کشورهای آمریکا و یا روسیه به دیگری با زرادخانه های موجود، آنچنان تغییرات آب و هوایی رقم خواهد خورد که تمامی مردم کشوری که حمله را صورت داده است نیز در اثر این تغییرات کشته خواهند شد؛ حتی اگر هیچ حمله متقابلی هم در کار نباشد؛ پس هر کشوری که حمله هسته ای را آغاز کند، گویا یک بمب گذار انتحاری است.
 
بعلاوه، ما دریافته ایم که یک جنگ هسته ای کوچک میان دو کشور که تنها از 100 بمب هسته ای کوچک مانند آنچه در بمباران هیروشیما مورد استفاده قرار گرفت (که تمام قدرت انفجاری آن ها تنها معادل یک در صد از قدرت زرادخانه های موجود جهان است) می تواند دود کافی را برای تغییرات آب و هوایی بی سابقه در تاریخ بشر، ایجاد کند؛ هر چند این یک زمستان هسته ای کامل نخواهد بود اما ممکن است یک تا دو میلیارد انسان بر اثر قحطی حاصل از آن جان خود را از دست بدهند.
 
برای پیشگیری از احتمال وقوع زمستان هسته ای، آمریکا و روسیه باید تعداد تسلیحات هسته ای خود را فورا به میزان دیگر کشورهای هسته ای یعنی چند صد کلاهک هسته ای کاهش دهند.
 
3. تقریبا تمامی جهان در حال حاضر تسلیحات شیمایی، سلاح های بیولوژیکی، بمب های خوشه ای و مین های زمینی را ممنوع می داند اما بدترین تسلیحات کشتار جمعی که بمب هسته ای است را نه؛ این در حالی است که بمب هسته ای به هیچ دلیل منطقی نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد. تسلیحات هسته ای نمی تواند برای مبارزه با تروریسم یا تهدیدات سایبری مورد استفاده قرار گیرد. اما در عین حال احتمالات زیادی برای شلیک اتفاقی و یا اشتباهی بمب هسته ای متصور است و حتی ممکن است هکر ها به بمب های هسته ای دست پیدا کنند.  
 
اکنون شما شانس این را دارید که جهان را از این تهدید بزرگ نجات داده و دنیا را به محلی بسیار امن تر تبدیل سازید.
 
نباید در این اقدام منتظر دستیابی به توافقی متقابل با روسیه بود. اقدام یک جانبه در این رابطه می تواند تاثیری دولایه داشته باشد؛ از یک سو احتمال وقوع جنگ هسته ای اتفاقی را کم خواهد کرد و از سوی دیگر جهان را در مسیر کاهش تهدید جنگ هسته ای جهانی و زمستان هسته ای قرار خواهد داد.
 
 
دوران ریاست  جمهوری شما، یک فرصت بی سابقه برای تغییرات مثبت در جهان است. کاهش تهدید جنگ هسته ای و زمستان هسته ای، آمریکا را امن تر و ثروتمندتر خواهد ساخت و جایگاه شما را به عنوان یک رهبر جهانی تقویت خواهد کرد. لطفا از روابط جدید میان آمریکا و روسیه بهره برداری کنید و  یک پیروز واقعی باشید.»»
 
جام نیوز
 
 
کد خبر:  1561646
فرستنده: 30a30.ir خبرنگار
گروه: اخبار و رویداد ها, بین الملل
Tags: آمریکا, ترامپ, سلاح هسنه ای, هشدار به ترامپ, زرادخانه
22222

مطالب مرتبط :

تجمع آمریکایی ها دراعتراض به لغو بیمه همگانی


  صدها نفر در اعتراض به تلاش جمهوریخواهان برای جایگزین کردن بیمه همگانی باراک اوباما، در مقابل دفتر 'پل رایان' رئیس مجلس نمایندگان شهری در ایالت...

بخشی از اطلاعات مالیاتی دونالد ترامپ منتشر شد


   کاخ سفید روز چهارشنبه پس از این که یکی از رسانه های آمریکایی از دستیابی به اطلاعات مالیاتی دونالد ترامپ خبر داد, با انتشار بیانیه ای بخش...

نتانیاهو خبر داد ... توافق با فرستادۀ ترامپ برای شهرک‌سازی


 بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به خبرنگاران گفت که دیدارش با جیسون گرینبلات فرستاده ویژه رییس جمهور آمریکا بسیار خوب و عمیق بوده است....

زد و بند جنجالی دختر ترامپ با چینی ها/ واردات 50 تن لباس چینی به آمریکا


 ایوانکا ترامپ، دختر جنجالی رئیس جمهور در حالی 50 تن لباس چینی به آمریکا وارد کرده است که پدرش به مردم آمریکا تاکید کرده است که کالای آمریکایی بخ...

کالیفرنیا هم به جرگه مخالفان حقوقی فرمان مهاجرتی ترامپ پیوست/ واشنگتن اقدام قانونی را آغاز کرد


  «خاویر بیسرا» دادستان کل کالیفرنیا روز دوشنبه اعلام کرد که ایالت او هم به دیگر ایالت های آمریکا پیوسته که قرار است فرمان مهاجرتی جدید «دونالد ...


امتیازدهی
اين مطلب تا چه ميزان مورد قبول شما واقع شد؟
نظرات

نام و نام خانوادگی (الزامی)

Email (not required)

وب سایت

Enter the code shown above: 

اخبار پربیننده   
No articles match criteria.

       کمينه
آخرین اخبار  
تجمع آمریکایی ها دراعتراض به لغو بیمه همگانی
مجسمۀ صدام در این کشور عربی نصب خواهد شد!
بخشی از اطلاعات مالیاتی دونالد ترامپ منتشر شد
سرپرست اورژانس کشور: تعداد مصدومان حوادث چهارشنبه سوری به 2600 نفر رسید
کارخانه اسلحه‌سازی ایران بیخ گوش اسرائیل?!
پایه حقوق کارگران ۹۳۰ هزار تومان شد
نتانیاهو خبر داد ... توافق با فرستادۀ ترامپ برای شهرک‌سازی
تظاهرات بحرینی‌ها در شب محاکمه آیت الله قاسم
زد و بند جنجالی دختر ترامپ با چینی ها/ واردات 50 تن لباس چینی به آمریکا
کالیفرنیا هم به جرگه مخالفان حقوقی فرمان مهاجرتی ترامپ پیوست/ واشنگتن اقدام قانونی را آغاز کرد
دختر ترامپ برای جشن ضدایرانیِ یهودی‌ها کیک پخت +عکس
پیام کتبی رئیس جمهوری ایران به امیر کویت
محمود احمدي‌نژاد و اصرار بر تکرار يک «اشتباه»
بیش از 300 تبعۀ کوزوو به داعش پیوسته اند
کشف یک گورجمعی دیگر در موصل
یونیسف: 2016، بدترین سال برای کودکان سوری
آغاز رزمایش دریایی ژاپن و آمریکا با هدف تهدید چین
سود سالانه سهام عدالت اعلام شد
نتانیاهو: پارس می‌خواهد ما را نابود کند!
افزایش شمار شهدای انفجارهای تروریستی دمشق
تصویب مقدماتی قانون منع پخش اذان در اسرائیل
چرا مجسمه‌‌های برهنه را در سفر ملک سلمان نپوشاندند؟
کاهش کم‌سابقه بهای نفت و طلا
ده ها کشته و مجروح در حمله تروریستی به جشن عروسی در عراق
شکنجه زندانی بحرینی به دلیل نبوسیدن پای نگهبان!

 
 
©   Copyright 2008 www.Atorpat.ir      شرایط استفاده     حريم شخصي كاربران