گروه خبری اخبار و رویداد ها ::  روحانی: ایران از فعالیت شرکت های نروژی در حوزه انرژی و سایر بخش های اقتصادی خود استقبال می کند/ راه حل نهایی پیچیدگی ها و مشکلات منطقه، مذاکره است

 روحانی: ایران از فعالیت شرکت های نروژی در حوزه انرژی و سایر بخش های اقتصادی خود استقبال می کند/ راه حل نهایی پیچیدگی ها و مشکلات منطقه، مذاکره است

رییس جمهوری اسلامی ایران بر ایجاد تحرک جدید در روابط و مناسبات تهران – اسلو در فضای پسابرجام تأکید کرد و گفت: برجام فرصت مناسبی را برای جبران عقب ماندگی ها در روابط دو کشور ایران و نروژ به واسطه تحریم های ظالمانه ایجاد کرده که باید از آن به خوبی استفاده کرد.


365 بازدید  :: 0 نظر  :: Article Rating ::  2016/09/22

30a30.ir : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه به وقت نیویورک و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد ، در دیدار خانم «ارنا سولبرگ» نخست وزیر نروژ با اشاره به ظرفیت های موجود دو کشور برای ارتقاء همکاری های دوجانبه در زمینه های مختلف اقتصادی، گفت: جمهوری اسلامی ایران از همکاری و فعالیت شرکت های نروژی در حوزه انرژی و سایر بخش های اقتصادی خود استقبال می کند.

رییس جمهوری تصریح کرد: امروز در فضای پسابرجام باید هر دو کشور برای توسعه و ایجاد تنوع در مناسبات و همکاری های خود به نفع دو ملت استفاده کنند.
روحانی همچنین بر توسعه روابط و همکاری های بانکی، علمی، فرهنگی و فناوری تهران – اسلو تأکید کرد.

رییس جمهوری در ادامه با تأکید بر اینکه مشکلات منطقه نیازمند راه حل سیاسی است، اظهار کرد: به رغم پیچیدگی ها و مشکلات موجود در منطقه، راه حل نهایی، اتخاذ رویکرد سیاسی و مذاکره است و بدون تردید اگر توافق سیاسی حاصل شود مبارزه و بیرون راندن تروریست ها سریعتر و امکان پذیرتر خواهد بود.

روحانی تأکید کرد: تهران و اسلو در مسایل منطقه ای می توانند رایزنی ها و همکاری های نزدیکی با یکدیگر داشته باشند و معتقدیم اگر جامعه جهانی خواستار حل و فصل مسایل و مشکلات منطقه ای است، باید به حامیان تروریست ها فشار وارد کند.

«ارنا سولبرگ» نخست وزیر نروژ نیز در این دیدار با تأکید بر اراده کشورش بر توسعه و تعمیق روابط با جمهوری اسلامی ایران، گفت: برجام گشایش جدیدی ایجاد کرده و اکنون فرصت خوبی برای تعمیق روابط دو کشور، بوجود آمده است و مصمم هستیم از این فرصت نهایت استفاده را به عمل آوریم.

نخست وزیر نروژ افزود: تهران و اسلو در زمینه صنایع و فناوری جدید ظرفیت زیادی برای همکاری دارند و امیدوارم پس از برجام شاهد تحولات خوبی در عرصه روابط همه جانبه دو کشور باشیم.
 

 

 

*ایرنا/مرتضی رنجبران/انشتار دهنده : سید محمد باقر نوربخش