گروه خبری اقتصادی ::  وزیر تجارت استرالیا: طلوع جدید برای روابط نزدیک تر کانبرا- تهران

 وزیر تجارت استرالیا: طلوع جدید برای روابط نزدیک تر کانبرا- تهران

وزیر تجارت، سرمایه گذاری و گردشگری استرالیا، گفت که این کشور پس از توافق های تازه با تهران، طلوع جدید روابط نزدیک تر با ایران را تجربه می کند.


468 بازدید  :: 0 نظر  :: Article Rating ::  2016/09/28

30a30.ir : 'استیون چیوبو' وزیر تجارت، سرمایه گذاری و گردشگری استرالیا که روز سه شنبه در راس یک هیات اقتصادی و تجاری با مشارکت 20 شرکت این کشور وارد تهران شد، پس از امضای 3 تفاهمنامه جداگانه، گفت که هدف استرالیا ایجاد روابط اقتصادی قوی با ایران برای نخستین بار است.
براساس گزارش روز چهارشنبه تارنمای آسوشیتدپرس استرالیا، میزان صادرات استرالیا که پیش از تحریم ها حدود یک میلیارد دلار بود، اکنون به 200 میلیون دلار کاهش یافته است.

شرکت هایی همچون 'وودساید'، 'وورلی پاسونز' و 'استرالین واتر' به دنبال فرصت هایی برای روابط بیشتر با چشم انداز صنایعی همچون معدن و نفت و گاز در ایران با 80 میلیون جمعیت هستند.
، 'استیون چیوبو' سه شنبه شب در جمع رهبران تجاری در تهران، گفت: ما در طلوع جدید روابط با ایران قرار داریم.

وی گفت که اگرچه امضا یادداشت تفاهم الزام آور نیست، اما آغاز همکاری های بیشتر به شمار می رود. شما اغلب در موقعیتی برای بازگشت به بازار 80 میلیونی در جهان قرار نمی گیرید.
'لینو استرانگیز' کمیسر تجارت استرالیا در ایران نیز گفت: توافقنامه ها نشانه ای از اعتماد طرفین به شمار می روند.

وی گفت: ایران ما را به زمین بازی خود راه داده است و تفاهم و اعتماد میان دو کشور وجود دارد.
آسوشیتدپرس استرالیا نوشت: یکی از توافقات انجام گرفته در مورد روابط بانکی است که به همکاری های میان ایران و استرالیا و به اشتراک گذاشتن اطلاعات کمک می کند.
 

 

 

*ایرنا/انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی